Skocz do zawartości
pupeq

turbina czy turbosprezarka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pupeq    0

Witam!

Co będzie lepsze jeśli tak można powiedzieć... Ciągnik z turbiną czy turbosprężarka z westgate? Jaki wpływ te urządzenia mają na moc, dynamikę i spalanie silnika. Które rozwiązanie wybrać? Ktoś orientuje się może?

Dzięks!

iron    398

przecież to to samo. może chodzi ci o turbo i kompresor. turbo napędzane jest spalinami a kompresor paskiem.

witejus    120

Witam!

Co będzie lepsze jeśli tak można powiedzieć... Ciągnik z turbiną czy turbosprężarka z westgate? Jaki wpływ te urządzenia mają na moc, dynamikę i spalanie silnika. Które rozwiązanie wybrać? Ktoś orientuje się może?

Dzięks!

a co jest lepsze masło czy masło maślane ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Konrad_Duda    2

Lepsza będzie turbina z zaworem regulacyjnym(rozwiązanie 2) nie zmniejsza obrotów turbiny przy redukcji biegów.

Skomplikowanie większe.

Dynamika większa.

Spalanie takie samo lub odrobinę większe w zależności od jazdy.

Użytkowanie: dodatkowy układ który morze zawieść- choć po przejechaniu 280 tyś. na silniku Audi nie odczułem problemów z tym układem.

pupeq    0

Dziękuje za szybkie odpowiedzi i zainteresowanie tematem! Pisać pisać!

Uziu92    1411

nie każda turbosprężarka ma wg, wg mają te które nie mają zmiennej geometri vnt, te z wg na pewno są mniej awaryjne, ale kosztem bezwladnosci , te z kierownicami lepiej wykorzystują energię kinetyczna spalin, ale lubią się zapiekac.

DTaras    150

jest wiele możliwości - co to za silnik i co robisz?

seweryn20    586
Napisano (edytowany)

Każde turbo ma zawór wg.

Nie każda turbosprężarka ma WG.

Lepsza będzie turbina z zaworem regulacyjnym(rozwiązanie 2) nie zmniejsza obrotów turbiny przy redukcji biegów.

Nie prawda. Turbina z WG efektywnie pracuje już przy niższych obrotach i by nie przeładowywała na wysokich założono zawór który otwiera się przy maksymalnym ustawionym, dopuszczalnym ciśnieniu. Po odpuszczeniu gazu nie ma spalin i turbina wyhamowuje, ciśnienie spada i zawór się nie otworzy.  Tobie pomyliło się z blow off.

Edytowano przez seweryn20

pupeq    0
Napisano (edytowany)

jest wiele możliwości - co to za silnik i co robisz?

FTP 4.5l 90-100km z turbiną, 110-140 z trubosprężarką z wg.

Ciągnik do wszystkiego. Od lekkich zielonkowych prac po ciężkie polowo - pociągowe.

Edytowano przez pupeq

seweryn20    586

A jaka jest różnica między turbiną a turbosprężarką? Bo analizując budowę to turbosprężarka ma turbinę i sprężarkę.

A sama turbina to co to?

DTaras    150

seweryn - wg otwiera się i zamyka zgodnie z charakterystyką siłownika. Sterowane z części tłoczącej mają delikatny problem z reakcjami przez co siłowniki są leniwe. Sterowane elektrycznie przez przetworniki działają lepiej i chybo o to tu chodzi bo ani wjednym ani w drugim nie znalazłem vtg. Blow off może być niezależnie z regulacją bo jest to bezpiecznik antykawitacyjny - przeważnie w benzyniakach.

akmaly    185

Ok ok. Tylko jak na razie każdy z was opisuje turbosprężarkę. Kompresor to sprężarka a co poeta miał na myśli pisząc "turbina czy turbosprezarka" to chyba sam nie wie. Chyba że tą turbiną chce napędzać alternator albo coś innego.

mirro    238

Silnik w postaci turbiny gazowej mają czołgi Abrams. :D

seweryn20    586

seweryn - wg otwiera się i zamyka zgodnie z charakterystyką siłownika. 

Wiem po co i dla czego jest montowany WG. Chodzi mi tylko o fakt że przy odpuszczaniu gazu on nic specjalnie nie robi, służy do czegoś innego.

pawel885    380

Turbosprężarka składa się z turbiny i sprężarki jak sama nazwa mówi - turbina to silnik wykorzystujący energię z przepływających spalin i napędza sprężarkę która doładowuje silnik spalinowy . Także turbina nie ma możliwości doładować silnika bez sprężarki . Tak jak np mercedesowskie doładowanie - sprężarka baz turbiny 

Uziu92    1411
Napisano (edytowany)

WG jest do regulacji maksymalnego cisnienia, przy zadanym cisnieniu się otwiera i kieruje spaliny do wydechu a nie na wirnik, zeby nie przeładować silnika, realizowane jest to najczęściej za pomocą gruszki na ciśnienie lub podciśnienie. blow off to zupełnie co innego, montuje się to w dolocie, w silniku ZS jest to nie potrzebne, co innego w ZI, tam jest przepustnica i to jest potrzebne zeby dolotu nie rozwaliło gdy ta sie zamknie. W zmiennej geometri nie ma WG bo tam za cisnienie doładowania odpowiadają właśnie kierownice, które ustawiaja się pod odpowiednim kątem wzgledem wylatujących spalin, taka turbospręzarka jest wydajniejsza od zwykłej bo przy niskich obrotach kierownice tak się ustawiają ze wykorzystują maksymalnie energie ze spalin, dlatego w nowych konstrukcjach są już przewaznie tylko takie montowane, szczególnie w silnikach osobowych. geometria sterowana jest tak samo jak wg, ciśnieniem, podciśnieniem lub elektrycznym silowniczkiem. Co do turbosprezarki do ciagnika to tam wystarczy zwykła bez zmiennej geomteri, w ciagniku elastycznosc silnika i  krzywa ciśnienia doładowania nie jest tak ważna jak np w osobowym. Po za tym silnik ciagnika jest wolnoobrotowy a auta szybko wiec całkiem inna charakterystyka,

Edytowano przez Uziu92

ptaszyna    125

Witam!

Szczerze, to pierwszy raz spotykam się żeby typ doładowania decydował o wyborze konkretnego ciągnika, o tym powinno decydować wiele innych parametrów i detali.

Coś mi się zdaje że @pupeq załadował wszystkich pod ch..  a teraz każdy się napina kto mądrzejszy a założyciel tematu nie ma pojęcia o co kaman?

pupeq    0
Napisano (edytowany)

Szczerze, to pierwszy raz spotykam się żeby typ doładowania decydował o wyborze konkretnego ciągnika, o tym powinno decydować wiele innych parametrów i detali.

Coś mi się zdaje że @pupeq załadował wszystkich pod ch..  a teraz każdy się napina kto mądrzejszy a założyciel tematu nie ma pojęcia o co kaman?

No raczej x D

Albo inaczej, bo wszystko zaczęło się od tego:

- Turbina doładowania w Claas Arion 410-420 90-100km

- Turbosprężarka z Wastegate w Claas Arion 430-460 110-130km

Powiedzcie plebsowi gdzie tu różnica i która opcja lepsza ? Obie są tak samo podatne na doładowanie mocy w przyszłości?

Edytowano przez pupeq

seweryn20    586
Napisano (edytowany)

Powtórzę pytanie po raz któryś co to jest turbina a co turbosprężarka.

Po drugie w obu są silniki Turbodoładowane z interqulerem. Więc to ty powiedz o co ci chodzi?

Nie potrafisz odczytać danych z instrukcji to miej żal do siebie. W tych modelach są praktycznie takie same silniki mniej lub bardziej wyżyłowane i to tyle. Taka sama strategia jaką prowadzi wiele firm od najbardziej popularnego zetora zaczynając.

http://www.claas.pl/blueprint/servlet/blob/326438/fe5aff5c0c3d7c2518bc4f6dadac4a58/222484-dataRaw.pdf

http://www.claas.pl/produkty/ciagniki/arion460-410-2016?subject=KG_pl_PL

A który bardziej odpowiedni dla ciebie to sam powinieneś wiedzieć sugerując się swoimi potrzebami.

Edytowano przez seweryn20

Uziu92    1411

to wszystko z chinskiego na angielski tłumaczone, pozniej na niemiecki i na polski i pozniej takie nazewnictwo w instrukcjach katalogach itp. a ludzie sie w tym roznicy doszukują.

seweryn20    586

Panie bez jaj znalezienie tych danych zajęło mi 20 sekund!!!!!!!!!!!!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html