Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maciek1091    2

Cześć! Czy ma ktoś w swoich zbiorach taką część? A może ktoś wie gdzie mógłby dostać coś takiego... Jest to tryb napędzający zewnętrzny wirnik

post-68292-0-04060600-1497431740_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Najszybciej dostaniesz u dilera Claasa ale oczywiście tanio nie będzie. Z jakością też może być różnie bo części robią często kooperanci z dziwnych krajów a oryginalny jest tylko napis "oryginal Claas" i oczywiście cena...kiedyś do pożyczonego przetrząsacza musiałem kupić pionowy wałek na którym siedzi wirnik to chcieli jakąś chorą kasę i ledwo 100,- zł. mi opuścili jak im pokazałem jak to jest wykonane...no ale maszynę pożyczyłem i u mnie się popsuła więc musiałem kupić i poskładać.

Możesz jeszcze spróbować poszukać w katalogach Granitu. Mają tam trochę zamienników do markowych maszyn o zbioru zielonek.

Jeśli drugi tryb też ma uszkodzenia nawet mniejsze to też musisz wymienić.

Edytowano przez extrabyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

W ramach ciekawostki. Tenn tryb u dealera kosztuje 1100 zł. Przy takiej wartości maszyny nie opłaca się. Najpierw próbuje szukać używki a później ostateczność to nowy.
Nie, drugi tryb jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Ceny części oryginalnych nie jednego z nas już zaszokowały :D Łatwo z używek nie będzie dostać ale może jednak Ci się uda. Życzę powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Wykręć go i pojeździj po okolicznych zakładach ślusarskich, często mniejsze zajmują się dorabianiem różnych trybów i zębatek na wymiar, jeżeli fachowiec będzie dobry i weźmie dobry materiał to jakość będzie porównywalna z oryginałem a cena pewno 1/10 z oryginału, nawet jak by był trochę gorszy materiał to itak pochodzi lata w warunkach polskich niedużych gospodarstw. A jak padnie to dorobisz następny, używki kosztują też sporo a materiał jest już zmęczony pracą na gospodarstwach zachodnich gdzie się nie cackają tylko sprzęt pracuje, poza tym używki są najczęściej z maszyn których remont sie nie opłaci już, inaczej mówiąc wszystkie części z takiej maszyny są raczej w kiepskim stanie albo będą w niedługim czasie. ;)

Ja przerabiałem dwa wałki sprzęgłowe do "papajka" , skracanie i frezowanie wielowpustów, jeden bardzo drobny pod tarczę sprzęgłową z samochodu i całość wraz z hartowaniem wyniosła mnie 250 zł (jakieś siedem lat temu). Efekt był jak z fabryki, luzy i wszystko zgodne z normami katalogowymi i pracuje to bez zarzutów do dziś, a przez 3 lata był papajek mocno katowany ze względu na brak lepszego ciągnika, silnik był robiony dwa razy, sprzęgło trzy a wałek jak nowy ciągle.

 

Taki mały tryb to nawet w stosunkowo drogim zakładzie, łącznie z hartowaniem nie wyjdzie więcej jak 200 zł, można od razu zamówić dwa na zapas to cena jednostkowa wyjdzie jeszcze niższa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez ceston
      Witam czy ma może ktoś katalog części do MF 1014 bo nigdzie nie mogę znaleźć chodzi głównie o schematy hydrauliczne.
    • Przez Wolodymyr
      Witam czy ma może ktoś katalog części do MF 2620, 2640 bo nigdzie nie mogę znaleźćchodzi.
    • Przez erbelka
      Mam do was pytanie, jak czyścicie części maszyn i narzędzia, mniejsze i bardziej złożone? Mój mąż rolnik ciągle narzeka że nie może domyć części czy narzędzi, jak coś naprawia i myślałam, żeby kupić mu myjkę ultradźwiękową. Co sądzicie, dobry pomysł?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj