patrk4512

Sipma Z569/1-Niedomykające się zamki klapy

Polecane posty

patrk4512    0

Witam, niedawno zakupiłem Sipme Z569/1. Niestety mam z nią pewien problem. Na testach u sprzedającego zamki na klapie zamykały sie normalnie zaraz po opuszczeniu klapy, testy były robione C360. Natomiast u mnie w 4512 klapa się zamyka zamki zamykają się tylko delikatnie nie zaskakując za rygle. Wydaje mi się ze siłowniki nie cofają się do końca zatrzaskując zamki. W czym moze tkwić problem? zaznaczam ze wszystko jest dokładnie przesmarowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Zamykasz klapę pod ciśnieniem? Gdy zamknie się klapa musisz dobić ciśnienie aby zamki wskoczyły na swoje miejsce.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

jak w klapie jest silownik jednostronnego działania to mozliwe ze rozdzielacz w  ciagniku jego blokuje. Miałem podobnie w metalfachu prasie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrk4512    0

A problem może leżeć w złym podpieciu hydrauliki? Mam w ciągniku 4 wyjścia. Po przeczytaniu instrukcji obsługi do ciągnika i kilku tematów na forum nadal za cholerę nie wiem jak to ogarnąć. Miał ktoś doczynienia z tym ciągnikiem? Dodam jeszcze ze ciągnik ma sprawna pompę ponieważ w turze chodzi elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrk4512    0

Problem rozwiązany. Jak ktoś wcześniej napisał w tym modelu Sipma na klapie są siłowniki dwustronnego działania. A żeby Ursus 4512 taki siłowniki obsługiwał, grzybki na poszczególnej sekcji rozdzielacza musza byc wkręcone. Jeżeli nie będą zwyczajnie ciągnik zamknie tylko tylnią klapę a nie dociągnie zamków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michał21    0

witam mam ten sam problem tylko w z-279/1 i podczepiona jest do zetora 7745 o jakie dokładnie grzybki chodzi bo nie orientuje się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursus-23
      Prasa z 1990 roku, pracowała na małym gospodarstwie. W ciągłym użytku, gotowa do pracy bez wkładu finansowego. Małe zapotrzebowanie na moc. Bele 60-150x150, automatyczne owijanie sznurkiem. Prasa posiada sterownik dzięki któremu można mieć podgląd na podstawowe parametry pracy, oraz umożliwia sterowanie obwiazywaniem bez użycia linek prowadzonych do kabiny. Wałek WOM ze sprzeglem w komplecie. Cena do negocjacji.
       
      https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z263-CID757-IDvodxH.html
    • Przez radekFT675DT
      Witam.
      Czy ma może ktoś instrukcję obsługi do sterownika sipma z590/1 lub podobnej, albo może chociaż jakieś zdjęci lub skan z instrukcji.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez daniel20v
      Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.
      Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 
      Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  
      Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 
       
      Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.
      Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj