dzony9203

Kosiarka Z 042 - rozstrzasacz pokosów. Czy warto?

Polecane posty

dzony9203    2

Witam. Przeglądając ostatnio znany sklep internetowy znalazłem roztrzasacz pokosów.
Cena za nowy około 600 zl.
Na filmach widać że robi robotę.
Kosiarki używam przy c330m.
I tu pytanie. Czy 30stka da radę z tym przetrzasaczem i czy nie obciąża on mocno ciagnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak pierwszy  rzuca  w nieskoszoną  , to i kolejne  tak  samo .

Co  do tego ze  c 330  da  rade na pewno - to  zalezy jak  to kosiarka ? I jaka masz trawę?

Ja kiedyś W  BUJNEJ TRAWIE  na poczatku czerwca, c 330  2-ką nie  mogłem  wykosić  łąki ...

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj Mariusz - Następny już będzie wyrzucać na ten który wykosiła .

W dużej trawie to może być problem z rozrzuceniem , a co do pierwszego przejazdu to można wyłączyć roztrząsacz .

Moje opinie tylko z tego co kiedyś o tym przeczytałem , bo przymierzałem się do kupna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli dużo kosisz na siana warto. Pierwszy przejazd czy nawet drugi wiadomo nie ma gdzie odrzucić ale następne jest ok. Długa trawa czasem zdarzy ze się nawinie, dobrze jest mieć przy sobie nóż. Mimo to oszczędzasz kupę czasu i paliwa na rozrzucanie pokosów. Roztrząsacz można w każdej chwili wyłączyć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile Ty perełek dzisiaj ? B)

Jeżeli zaczynając koszenie jedziesz traktorem po działce sąsiada , to faktycznie skoszona trawa wyląduje też u sąsiada . :P

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Roztrząsacz rzuca trawę za ciągnik czasem może dalej na lewą stronę. Zaczynaj dalej od granicy,mniej gazu to do sąsiada nie poleci


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Ok Panowie wielkie dzięki za odpowiedzi.
Już jestem przekonany że warto to kupić. Siana mam dosyć sporo i stare łąki wiec powinna dać radę.
Wyłączenie przetrzasacza to kolejny plus.
Właśnie oszczędność mnie kusi bo pierwsze przywracanie jest praktycznie zrobione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj