Skocz do zawartości
News
pawel8891

Opryskiwacz 400l niskie ciśnienie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel8891    0

Tak jak w temacie, nie mogę uzyskać wysokiego ciśnienia na opryskiwaczu polowym. Pompa wygląda na pilmet P40 lub P60 (nie mam pewności) szerokość belki 12m. Maksymalne ciśnienie jakie uzyskuje to 1,2MPa w porywach, bo co jakiś czas na chwilę spada nawet do 0,4.

Dziwne bo pompa jest praktycznie nowa, przepony i zaworki nowe, wałek i łożysko mimośrodowe wymienione bo było przytarte. Wody w oleju też nie ma.

Zawór stałocisnieniowy jest praktycznie nowy. Filtry i przewody drożne.

Opryskiwacz już swoje lata ma, kiedyś uzyskanie 1,5 MPa nie stanowiło problemu.

Przy opryskiwaniu drzewek w szkółce muszę pracować na takim dużym ciśnieniu bo inaczej nie da rady dopryskać dolnych liści.

Kilka lat temu zostały zmienione rozpylacze na 1,5mm fabrycznie prawdopodobnie były założone 1.0mm, niestety nie pamiętam czy problem się zaczął od tej wymiany czy później.
Czy zamiana rozpylaczy na większe może mieć aż taki wpływ?

lukbold    589

A czy przypadkiem nie zaciął Ci się któryś z zaworów sekcji? Mi cała woda szła na rozwadniacz i pozamiatane

Wiadomość z agroFakt.pl

agromatik    242

Po zimie mógł się przyciąć, zawór stało ciśnieniowy w rozdzielaczu.  Rozbierz rozdzielacz, przemyj i  posmaruj olejem wazelinowym powinno wystarczyć.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

rozal22    18

masz rozdzielacz? to zająknij połowę sekcji i zobacz co się dzieję. Tak może mieć wpływ końcówka na ciśnienie.

corrado    359

Co ma ciągnik w tym przypadku do rzeczy? Jakie ciśnienie chcesz uzyskać? 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

corrado    359

Co to ma do rzeczy że tak się uparłeś na to jaki ciągnik ją napędza?

corrado    359

no zapewne dla 1,5MPa ciapek za słaby :D

No chyba że tak :)

lisek    3

Zmiana dysz może być powodem. Przy 12 mertowej belce i dyszach 1,5 ta pompa może mieć problem dobić do 15 atmosfer. U mnie nie mogę uzyskać nawet 12, ale myślę , że to zawór puszcza. Wogóle to te pompy nie lubią tak wysokiego ciśnienia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Vril
      Witam

Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.

Znalazłem takie oferty:

Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto

Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto

Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.

Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla

nikt nic nie poradzi ?
    • Przez AgroKrakus
      Witam, stoję przed zakupem nowego opryskiwacz w grę wchodzi horsch Leeb AX 3800l i Agrio Napa 3800l
      Leeb 4ax
      systemekoproficlean, dyszel kierujący, Błotnik oświetlenie, opony 480/80-42, belka 24m 7 sekcji, boom control eko, dysze, termina 800, joystick, hamulce, gps, licencje TC TL SC, napełnianie zewnętrzne, waż z myjka, oswietlenie NL, wskaznik napełnienia, homologacja
      Roznica pomiędzy Agrio: Napa ma 12 sekcji, amortyzowana oś, brak dysza skretnego, tank control na zewnątrz opryskiwacza w horsch pokazuje na monitorze, możliwość redukcji belki na 18m przy węższych polach
      Ceny opryskiwacz mocno zbliżone ok 230tys netto gdyby dobrać skrętna os(5tys euro) do Agrio to wyszło by sporo drożej, co myślicie jaki wybrać? Chyba za jakieś inne propozycje 

• Przez Novo181818
      Chciałbym zamienić zwykły rozdzielacz na elektrozawory z prostym komputerem bez obsługi hydrauliki. szukam porady co wybrać, na co zwrócić uwagę. Interesuje mnie głównie używany sprzęt. Przy okazji może ktoś ma taki zestaw na sprzedaż? interesuje mnie zestaw 5 sekcji roboczych
    • Przez polak97
      Witam. 
      Poszukuje osoby lub firmy która zajmuje się modernizacja lub naprawa opryskiwacz chodzi głównie o lance i mocowania. Z województwa podkarpackie, świętokrzyskie lub małopolskie. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś przerabiał belkę taka jak na zdjęciu do poziomowania siłownikiem?
      Opryskiwacz Biardzki 400 l ,12 m lanca.
      Belka jak widać niestety na sztywno w tej chwili. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.