Buszmen21

Opryskiwacz PILMET Wykorzystanie pompy jako zasys

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Buszmen21    0

Witam potrzebuję rady i jakichś odpowiedzi tak jak w temacie posiadam opryskiwacz PILMET poj 300L 
Ostatnio na zdj z forum widziałem jako wykorzystanie pompy opryskiwacza do napełnienia opryskiwacza opcja mi sie spodobała i naszły mi pytania,
chcę zasysać bezpośrednio ze studni i czy środki ochorny roślin mogły by mi się w jakiś sposób cofnąć jeżeli bedę miał przeznaczony oczywiście inny wąż do tego, 
czy da radę zaciągnąć z lustra wody które znajduję się na ok 3-4 metrach
wydajność pompy to chyba 60 L/min i maksymalne ciśnienie robocze to 1,5 MPa ??

Wiadomość z agroFakt.pl

Majcin    7

Ja bym tak bezpośrednio ze studni nie ryzykował, ew. załóż sobie na końcu węża w studni zawór zwrotny i przy połączeniu do filtra zawór kulowy. Zaczynasz zaciągać otwierasz zawór kulowy, a zwrotny blokuje by woda nie uciekła z węża :).

Pigmei    878

Z tej głębokości pompa już nie da rady poza tym takie napełnianie jest prawnie  zabronione więc porzuć ten pomysł .

maniek83    7

jeśli wodę ze studni wykorzystujesz do czegoś więcej niż pryskania nie próbuj zasysać bezpośrednio z niej - nawet jak masz zawór zwrotny istnieje ryzyko i to duże przedostania się chemii do studni.

Co do zasysania to każda pompa ma swoje ograniczenia, np. pompy Comet nie nadają się do zasysania cieczy z poziomu niższego niż 3 m poniżej podstawy pompy i przewodem dłuższym niż 6 metrów. 

Buszmen21    0

oki a teraz pytanie odnośnie tej pompy zna ktoś jej możliwości chodzi mi oczywiśćie o to zasysanie cieczy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Vril
      Witam

Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.

Znalazłem takie oferty:

Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto

Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto

Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.

Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla

nikt nic nie poradzi ?
    • Przez jarx08
      witam potrzebuje zdjęcie naklejki która znajduje się na wewnętrznej stronie osłony zaworów

• Przez ZCBooster
      Witam.
      Mam zamiar zakupić komputer do opryskiwacza Tadlen, w którym mam elektrozawory Araga, możliwie jak najtaniej. Najbliżej jestem bravo 180s chciałem tylko dopytać się o kilka rzeczy. Po pierwsze: co daje czujnik ciśnienia? Skoro można używać komputera bazując tylko na przepływomierzu bez tego czujnika to czy jest jakiś uzasadniony powód (zwiększenie dokładności czy poprawa szybkości reagowania komputera itp.)  by go dokładać, w końcu 750zł piechotą nie chodzi. Po drugie: Opryskiwacz jest zawieszony i na razie współpracuje z Zetorem 7211, czy uważacie,że instalacja czujnika prędkości na tylnych kołach to dobry pomysł, czy poślizg może być na tyle duży, że może oszukiwać jakoś znacząco? Może lepiej czujnik dać na koła nienapędzane? Po trzecie: Jak jest z awaryjnością i serwisem u Araga? Słyszałem od jednego rolnika, że jak się zdarzy awaria to kilka miesięcy w plecy zanim będzie naprawiony w co trudno mi uwierzyć biorąc pod uwagę jak popularne są ich urządzenia. Po czwarte: Turbinowy czujnik przepływu to mam nadzieję nie jest to jakiś bubel i do zwykłej pracy, nie jakiejś ultra precyzyjnej wystarczy prawda?
      I jeszcze jedna sprawa. Ostatnio od znajomego usłyszałem o komputerze Meyer Alfa 100. Czy ktoś używa coś takiego albo chociaż spotkał się z nim? Na papierze funkcjonalność ta sama co Araga, pracuje na jego zaworach, ma większy wyświetlacz z większą ilością jednocześnie wyświetlanych parametrów a także wychodzi 500zł taniej. To pytanie gdzie haczyk?
    • Przez vatoviec
      Jak w temacie, czy warto interesować się tym pługiem (zabezpieczenie non stop) 3+1 ew. lita 4  do ciągnika 110 i 135km ??? Czy to kółko boczne sprawia problem przy orce i wogule czy jest to maszyna warta uwagi??? (nowa bądź mało używana) .
    • Przez menczyciel
      witam
      Stoję przed zakupem pierwszego w życiu opryskiwacza, miałby pracować z świeżo zakupionym john deere 6230 na 40ha (w przyszłości może więcej )  i nie wiem czy kupić coś nowego Polskiego czy lepiej używany zachodni beczka 2300-3000l belka 21m, budżet do 100 tyś brutto .
      Na jakie marki zwracać uwagę a jakie omijać szerokim łukiem i jakie wyposażenie warto brać i na co zwracać uwagę przy ewentualnym zakupie używanego? ( oprócz oczywistych rzeczy czy nie połamany nie klejony)

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj