jaco512

Kabina półokrągła (chyba sg2) w JD

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś miałem do okazji kupienia takiego John Deera ale był z tą fatalną kabiną. Mi się te kabiny wcale nie podobają

Mnie też ta kabina zniechęciła, może nie jest zła, ale wygląda nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta kabina jest dziwna, ale luksusu jest w niej tyle, ze wygląd da się przeboleć.

 

 

Niektórzy mówią że mało w niej miejsca, ale ona była robiona do amerykańskich ciągników, a tam to się jedzie w 1000 ha... Więc wygoda i bajery to w nich miała być podstawa. A to że jest ciasno, to to że brano pod uwagę że pracownik będzie jeździł po 1000 ha, a nie z kimś.

 

 

Ale miałem okazję jechać 4955 ostatnio, i nie jest źle. Da się we 2-óch zmieścić.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To tak jak z ursusami z tymi kabinami M 87. Może ładnie wyglądają, ale kabinę mogli lepiej wyposażyć.

 

Po avatarze sądzę że jesteś userem takiego starszego Jelonka. :D


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anaglak    0

Witam. poszukuje takiej kabiny i nigdzie nie mogę jej zakupić. poprzednia uległa zniszczeniu:)Czy mógłby ktoś pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

poszukuję takich plastików do otwierania bocznych szyb bo mam zamiar kupić jelonka w właśnie tego nie ma szybu są na drut zrobione a chce mieć latem jakąś wentylacje gdzie można takie coś dorwać ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Serwis albo czesci z rozbiorek przy czym bez szyby raczej nikt ci nie sprzeda z używki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan71    0

Posiadam JD4230 lat 1978 z tego typu kabiną , uważam że jak na te lata to jest bardzo wygodna , dająca poczucie bezpieczęństwa i szerokie pole widzenia . Odnośnie tego słupka to widzisz go wtedy jeśli na niego patrzysz , albo masz problem ze wzrokiem -zalecany okulista co do szyb w tej kabinie to nie są rozbijane z powodu wad konstrukcyjnych tylko przez " doświadczonego " traktorzystę . Ta kabina nie pośada miejsca dla " małżonki " traktorzysty z która można bajerować tylko ma zapewnić wygodne miejsce pracy dla traktorzysty , włanczanie poszczególnych podzespołów mogę napisać są pod ręką i nogą. Patrząc z perspektywy czasu na dzisiejsze nowośći to nasuwa się odpowiedż - PLASTIK FANTASTIK , KOMPUTERY a gdzie - POLE???. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

W ciągniku jest dość cicho jedyny mankament to tylna szyba uchylona wystaje aż za tylne koła trzeba uważac jak sie cofa, mi już poszły dwie:P.


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Napiszę tak dla porównania. Posiadam JD z kabiną Sg2 z 1987r i Belarusa 820 z 2010r. Wniosek: Kabina i komfort pracy w nowym Belarusie to jest dno w porównaniu z ponad 20-letnią kabiną w JD. A dodam jeszcze że w czasach gdy John deere produkował w pełni komfortowe kabiny Sg2 to Ursus produkował ciągniki bez kabin ;) I niech nikt nie mówi że w Sg2 przeszkadza mu świetnie zaprojektowany słupek na środku o którym po chwili jazdy calkowicie się zapomina. Dziękuję.

 

W ciągniku jest dość cicho jedyny mankament to tylna szyba uchylona wystaje aż za tylne koła trzeba uważac jak sie cofa, mi już poszły dwie:P.

 

Załóż sobie krótsze siłowniczki pneumatyczne od szyby to nie bedzie sie tak bardzo otwierała. Ja tak zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

Załóż sobie krótsze siłowniczki pneumatyczne od szyby to nie bedzie sie tak bardzo otwierała. Ja tak zrobiłem.

 

Wpirew to musze zamówić sobie szybę ;) a czy ktoś wie gdzie takie siłowniki gazowe można kupić kiedyś szukałem ale bez rezultatów.

Wiem że trzeba zwrucić uwage na siłe (N), od poloneza tylnej klapy chyba za silne hehe.


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj