22krystianek22

Renault 133.14 ogrzewanie

Polecane posty

Witam. 

Proszę o pomoc, jak tylko kupiłem moją renówkę nie miałem w  niej ogrzewania, ktoś wyjął dmuchawę. Kupiłem dmuchawę i założyłem dmuchawę od samochodu. Możecie mi powiedzieć czy dobrze założyłem dmuchawę, w odpowiedni miejscu i w odpowiednią stronę? Dmucha mi powietrze ale tylko bocznymi nawiewami, tym dużym otworem który można odkręcić w kabinie nic nie leci, dlatego wydaje mi się że źle zamontowałem dmuchawę. I jeszcze jedno pytanie gdzie powinien znajdować się filtr kabinowy ? Czy w miejscu zaznaczonym strzałką z numerem 1 czy z numerem 2 ? przesyłam załączniki z zdjęciami jak to wygląda. Wielkie dzięki za pomoc 

post-27814-0-18850700-1497261313_thumb.jpg

post-27814-0-24813600-1497261333_thumb.jpg

Edytowano przez 22krystianek22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pytanie trochę z innej beczki. Od czego/jakiego auta dopasowałeś dmuchawę?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dużo przeróbek robiłeś aby pasowała? Może jeszcze pamiętasz od którego modelu eskorda albo rocznikowo jakoś była? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od jakiego modelu Nie wiem. tą blachę z dziurami tylko dopasowalem i nic więcej nie przerabialiśmy tylko teraz nie wiem.czy ona jest dobrze założona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Łopatki powinny być pochylone w stronę otworu wylotowego zawsze tak zakłada się dmuchawę jeśli ma gdzieś bezpośrednio wydmuchiwać powietrze, a jak masz założone?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dmucha przez te blaszki które są wycięte ( widać na pierwszym zdjęciu ) w kierunku nagrzewnicy i powietrze rozchodzi się w dachu i wpadam do kabiny ale przez ten o otwór przed dmuchawą wcale nie leci;/ tylko z tych po bokach. i dlatego może ta dmuchawa powinna być odwrotnie założona i powinna dmuchać w inna stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli powietrze dmucha w stronę nagrzewnicy to na bank nie będzie dmuchać w środkowy panel, pytanie czy nie brakuje tam jeszcze jakiegoś tunelu powietrza który kierował by strumień powietrza w panel centralny. Spróbuj jeszcze odwrócić dmuchawę aby zmienić strumień powietrza jeśli wtedy efekt będzie odwrotny niż teraz to by znaczyło o braku jakiejś  części.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

filtr kabinowy na zewnątrz, pod tą białą (w przypadku xx.14) osłoną z napisem marki

w twoim przypadku brakuje jego obudowy, czyli blachy do mocoawnia


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

dmuchawa jakoś podobnie, tylko górą ta blacha zawinięta i dana uszczelka, aby przedzielić komory


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konstanty    1

Jeśli chodzi o tą dużą kratkę, powiedzmy nad kierownicą, to tam nie ma dmuchać wręcz przeciwnie. Filtr, który masz ustawiony przed dmuchawa, ten oznaczony 2, powinien być zamontowany na tej dużej kratce. Filtrami chronisz wentylator  a ten z kolei ma dmuchać w kierunku nagrzewnicy. Jak już wspomniał izydor6280 brakuje Ci doszczelnienia nad blachą. W samym dachu powinna być gruba mata, która styka się z uszczelkami. Kanały dodatkowe są ale chyba za nagrzewnicą i doprowadzają do 2 wylotów tyłu kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Do autora tematu ,mógłbyś napisać albo dać foto jak miałes wpięte kable w dmuchawę?U mnie ktoś coś całkiem grzebał i powypinał i pomajstrował coś i nie za bardzo wiem jak to dobrze spiąć ,dmuchawa na krótko działa ale mam tam jesczcze jakieś dodatkowe przewody z dziwnymi napięciami bo na jednym mam 10,4V na innym ok 9V. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez case135
      Witam:) Mam takie pytanko, czy wie ktoś co może być powodem nie działania nagrzewnicy w kabinie?? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedz:)
    • Przez sparta
      Witam. mam problem z ogrzewaniem w mf 3095. odkąd kupiłem ciągnik nie było ogrzewania, rozkręciłęm u góry wszystko zeby posprawdzac i wiem ze wogole tam woda nie dochodzi, czy mogły ktos podać schemat lub informacje jak to ogarnąc aby było? bo za tydzien musze ze zbożem jeździć i nie chce zmarznąc ^^
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez corejack
      Mój pierwszy post, zatem witam wszystkich serdecznie.
      Od niedawna jestem właścicielem mtz 82 z 1979r.
      Technicznie ok, ale dość mocno zaniedbany optycznie, elektrycznie.
      W wolnych chwilach doprowadzam go powoli "do ładu"
      Użytkowany będzie głównie jesienią i zimą, więc chcę opanować również ogrzewanie.
      I tu moje pytanie i prośba o pomoc:
      Gdzie przy silniku podłącza się nagrzewnicę - jedno wyjście jest od strony kabiny, wspominane nieraz tu na forum (pełni również rolę kranu), ale nie wiem, gdzie jest drugie.
      Podejrzewam korek 3/8 w pompie wody, ale nie jestem pewien, obdzwoniłem też kilka sklepów i nikt nie ma ewentualnie króćca w to miejsce, więc jestem w przysłowiowej kropce.
       
      Używałem szukajki, ale nie znalazłem taj informacji. Jeśli ktoś mógłby wrzucić fotkę z tym wyprowadzeniem, byłoby super.
    • Gość konteno
      Przez Gość konteno
      Chciałbym dowiedzieć się czy w waszych gospodarstwach (lub zlewnach mleka) wykorzystywane jest w jakiś sposób ciepło pochodzące z procesu chłodzenia mleka (ogrzewacie wodę , pomieszczenia czy może macie jakiś inny sposób na wykorzystanie energii odpadowej z tego układu)
      jakiej pojemności macie zbiorniki mleka ,CWU , jak dużą powierzchnię ogrzewacie i ile stopni osiąga woda w układzie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj