Skocz do zawartości
mk9422

Kosiarki jf stoll / kongskilde

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mk9422    154

Witam. Posiada ktoś  kosiarkę jf stoll/kongskilde gxs 2805 lub 3205 i mógłby coś o niej powiedzieć? Jak sprawdza się rozwiązanie napędu listwy poprzez wałek zamontowany z góry na pierwszym dysku?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez panmino
      Cześć,
      Będę kupował kosiarke dyskowa, chciałbym polską, ale mam mieszane uczucia. Cena jedna czyni cuda i mam na oku taką kosiarkę: http://pronar.pl/produkt/kosiarka-dyskowa-pronar-pdt260. Cena PDT260 to netto 19.320,00, plus 7.500 za spulchniacz.  Co myślicie o tej ofercie? Samasz KT to wydatek 23.300 netto, plus 10tys. za spulchniacz a  Sipma to 22.500, ale nie ma opcji spulchniacza. Proszę o wyrażenie zdania osoby naprawdę mające kontakt z polskim sprzętem, a nie w ciemno zakochanych w zachodnich markach. Pozdrawiam.

• Przez MFpower
      Witam. Mam problem z kosiarka jf stoll sb2402. Kosiarka normalnie uruchomiona w miejscu chodzi idealnie cichutko a gdy wjade w trawe to po przejechaniu około 50 metrów zaczyna coś strasznie piszczeć i do tego dochodzi dźwięk tak jakby nożyki o coś uderzały ale obejrzałem dokładnie i nie zauważyłem żeby o cos haczył któryś nożyk a gdy się zatrzymam wszytko wraca do normy żadnych dziwnych dźwięków. Co to może być?  Moze wymiana noży na nowe pomoże? 
    • Przez maureliusz
      Witam!
      Posiadam C330
      Do skoczenia raz/dwa razy w roku ok. 1,5 hektara
      Obecnie mam kosiarkę rotacyjną, ale wkurza mnie, że zostawia pokosy, co leżą i leża...
      Zastanawiam się nad zakupem kosiarki bijakowe. I tu nasuwają się pytania:
      -Czy C330 da radę?
      - jaką? 120cm czy może coś szerszego troszkę?
      -czy będę musiał kosić... na dwójce czy da radę na 3-4 biegu?
      - jaki model / tani polecacie do takiego koszenia od święta?
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez pawel2296
      Witam wszystkich użytkowników tego forum. Mam nadzieję że dostanę odpowiedź na moje pytania dotyczące kosiarki rotacyjnej. Otóż mój pierwszy problem to napinacz od pasków- rozkręcę go prawie do końca a paki nic, naciągnięte. Co może być przyczyną tego? Nie chciałem tam za bardzo rozkręcać bo boję się że mogę potem nie złożyć tego wszystkiego. Drugi problem to tulejka ona jest z przodu, przychodzi tam jak jest rura głowicy, bodajże to jest tuleja sworznia zabieraka. Wypadła mi ona chciałem ją nabić ale tylko do połowy się wbije i dalej nie idzie a nie mogę tego tak idealnie wycentrować. Trzeci problem to obudowa, otóż jeżeli kosiarka jest w położeniu roboczym to podczas koszenia do przodu kosiarka dobrze chodzi, ale gdy cofam to wiadomo trochę trzeba podnieś na pompie to obudowa ociera mi o koło tylne ciągnika. Wymieniłem już te tuleje plastikowe ale nic nie dało. Co to może być? No i kosiarka ma spore drgania nie wiem czym to spowodowane. Bardzo proszę o odpowiedzi bo to dla mnie na prawdę ważne, bo zaraz się zaczną sianokosy a ja będę siedział przy kosiarce.
      Dziękuje wszystkim i pozdrawiam Paweł
    • Przez jujork19
      Witam.
      Może ktoś miał bądz remontował kosiarkę ziegler mórtl bebnowa 3,3m ?
      Mianowicie mam problem z rozebraniem piasty, odkrecilem talerz, piasty i chce ja wyciagnac od samej gory z głownego wałka i trybów, odkreciłem 4 sruby gdzie w wiekszosci bebnowych piasta by wypadla razem z trybem, tutaj siedzi mocno i nie moge wyciagnac, z goty nie ma dostepu, zadnej pokrywy czy cos.. ktoś wie jak to rozebrac ? prawdopodbnie tryb sie scial bo przy pracy mocny hałas. z góry dziekuje za info, nie wiem jak sie dobrac. pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.