Skocz do zawartości
geebart

Massey Ferguson 8160 - awaria, kalibracja sprzęgła?

Polecane posty

geebart    1

Witam,

posiadam MF-a 8160, ciągnik jest po kilku już różnych naprawach, naprawy są dość kosztowne więc robie je po kolei. 

Ciągnik posiada wciąż pewną awarie a mianowicie po rozgrzaniu przy ciężkiej pracy np. przy dużej talerzówce na wózku gdzie trzeba używać zarówno podnośnika jak i jednej sekcji hydrauliki zdarza się sytuacja że po zdjęciu nogi ze sprzęgła ciągnik nie rusza, trzeba chwile odczekać, zluzować biegi, ciągnik po zejściu z obrotów rusza ale bardzo bardzo agresywnie, jakby elektrozawór się blokował.... 

Skrzynia jest po kapitalnym remoncie,sprzęgło również, niestety już mnie nie było stać na przegląd hydrauliki więc pytanie do forumowiczów czy mają jakiś pomysł zanim wezwę specjalistów i wyłoże na pewno nie małe pieniądze....

Więc: 

może trzeba przeprowadzić kalibrację sprzęgła? jeżeli tak to gdzie się tego dowiedzieć? mam książkę serwisową ale tego tam nie znalazłem (jeżeli jakiś użytkownik tego ciągnika nie posiada książki napraw chetnie się podziele) 

może przejrzeć elektrozawory? 

jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub spotkał się z tym problemem będę wdzięczny za podpowiedz!

pozdrawiam 

RedPower    3

Witam,

Kalibracja sprzęgła jest potrzebna gdy sprzęgło źle działa. ..... Przepraszam pospieszyłem się nie nie zauważyłem modelu ciągnika

Edytowano przez RedPower

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    2416

Ten temat wyjaśnia dlaczego mf jest tańszy od ursusa z serii mf, bo w ursusa siadasz i pola ubywa a w mf siadasz i wszystkie gadżety ułatwiające prace się prerd i nie ma czym robić.

Departament    137

Rolniku ułomny... tylko zauważ że niektórzy potrzebują czegoś więcej niż 70 lichych polskich kucyków (no max co polaczki sprzedawali to 170) do efektywnej roboty bo mają więcej niż 10ha za stodołą do uprawy a chcą jeszcze zdążyć pożyć a nie zdychać na niedojebanie mózgowe, zwyrodnienia kręgosłupa a w najlepszym przypadku tylko niedosłuch, a widać u niektórych te objawy pojawiają się krótko po przesiadce z konia...

Edytowano przez Departament

geebart    1

no dobrze a czy jest tu ktoś kto ma MF-a i wie jak SPRÓBOWAĆ ten problem rozwiązać?

Tak przy okazji kolego, dobrze jest żyć w świecie w którym masz świadomość że maszyny się psują i chęć naprawy ich samemu można potraktować jako trening dla mózgu albo coś w tym stylu, myślałem że forum jest po to żeby sobie pomagać a za chwile zacznie sie tu kłótnia polityczna, zatem czy ktoś wie jak wykonać KALIBRACJĘ sprzęgła w MF serii 81 a jeżeli się jej nie wykonuje to czemu?

lukbold    552

Tego modelu nie mam ale... z tego co widziałem w katalogu to jest zwykła pompka przy pedale sprzęgła więc co tu chcesz kalibrować jeśli sterownik nic do sprzęgła nie ma? Na pewno tym elektrozawór steruje?? Z tego co czytałem to kalibruje się rewers elektrohydrauliczny (zdaje się od serii 62**, 82**) a ty masz mechanika więc??

Nie mam tego ale zapewne na tarczkach sprzęgła musi być jakieś określone ciśnienie oleju... trza się temu przyjrzeć.

Filtr od sprzęgła wyczyścił? Przynajmniej w serii 61 był wkład gdzieś w okolicy sprzęgła

Edytowano przez lukbold

Uziu92    2161

a filtry wymieniales ? w wiekszosci MF z mokrym sprzegłem jest filtr do przekładni nawrotnej, znajduje się mniej wiecej  z tyłu pod taka duza nakrętka , jest tam metalowy wkład, sporo ludzi tego nie wymienia bo po prostu o tym nie wie lub zapomina i wymienia tylko puszke i wkłady od hydrauliki.

Tu masz z katalogu zrzut, co prawda to z nowszej serii masseya, ale moze u Ciebie jest tak samo, zobacz sobie, wkład sprzegła to numer 24

post-33156-0-52893100-1497475406_thumb.png

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Uziu92    2161

24 numer, to filtr siatkowy metalowy.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Oliwier1234321
      Dlaczego tylni podnośnik unosi mi do połowy zamiast do końca. dzieje się tak od miesiąca, czasami tylko załapie do końca
    • Przez robertrolnik27
      Witam, rok temu wymieniałem sprzęgło w zetorze forterra 11441 teraz czuje że się ślizga jaka może byc tego przyczyna? Nie ma tam żadnej regulacji? 
    • Przez robertbara
      Witam.
      Temat w ogólnym bo dotyczy serii 400, 700, 800 .
      Czy jest ktos stanie pomóc mi zrobić kalibracja skrzyni w 414 z 2012 roku?
      Przebieg 3500 mth. Pierwsza wymiana oleju na 2 tyś a teraz co 1500 będzie robiona.
    • Przez lukasztusin123
      Witam kupiłem zetora 8145 w którym ciężko ze zgrzytem wchodziły biegi oraz ciągnęło sprzęgło.
      po rozjechaniu Wymieniłem : Słoneczko, piasta napędu WOM, tarcza dociskowa była nowa i w bdb stanie więc zostawiłem, tarcza sprzęgła nowa, koło zamachowe było już nowe i w bdb stanie, łożysko oporowe zmieniłem na nowe wyższe 45mm, nowa tuleja wyciskowa + nowe widełki i cięgło regulacyjne. piaste WOM i tarczę sprzęgła założyłem na 100% dobrze (tarcze krótszą piastą w stronę skrzyni. Po zjechaniu jest tak samo co przed "naprawą".
      Zrobiłem pomiary i po wciśnięciu pedału sprzęgła łożysko oporowe pracuje max 10.5mm, natomiast skręciłem na wierzchu docisk z tarczą do koła zamochowego i po wciskaniu prasą hydrauliczną tarcza zwalnia się przy 13-14mm wciskając słoneczko. stara tarcza była zwykła pełna i tutaj pytanie czy w docisku typu słoneczko nie powinna znajdować  się 6ramienna tarcza ceramiczna? czy to może być problemem złego wysprzęglania tarczy?
    • Przez Kombajnista44
      Witam, 
      Jak w temacie. Heder ładnie chodzi gdy motowidly są wyłączone. Jak je zalacze to próba delikatnego opuszczenia kończy się zjazdem hedra na sam dół do oporu. Muszę za każdym razem kontrować podnoszeniem w górę. O co chodzi? Sprzęt to dronningborg d7500

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.