Skocz do zawartości
futrzak26

Krone 10-16 problem ze sterownikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
futrzak26    0

Witam.
Niedawno nabyłem prasę Krone KR 10-16. Po podłączeniu sterownika do zasilania wyskakuje test czujników a potem komunikat mówiący o tym że komora jest otwarta (tak mi wyszło z translatora bo wszystko po francusku) i brzęczyk brzęczy cały czas. Po naciśnięciu przycisku stop brzęczyk ustaje a wyświetla się komunika program zatrzymany czy coś w tym stylu. Za każdym razem to samo nie ważne czy podłączony do prasy czy nie. Czujniki w prasie od komory wyregulowane zgodnie z instrukcją. Nie mam już pomysłu, możliwe że handlarz dał mi nie ten sterownik i w tym jest problem?

nunu85    82

moze kable do czujników gdzies przerwane, albo ktoryś z czujników wadliwy.

To jest normalne, ze tak piszczy i pisze Program gestopt (czy jakos  inaczej w innych jezykach) jak komora nie jest domknięta.

Jak to jest świezy zakup, to sprawdź sobie dobrze łancuchy i zawleczki w nich, bo moga ci sie zrywac jak beda juz wymęczone.

futrzak26    0

już nie wiem co z tym sterownikiem, kable całe a cały czas to samo, zawiozłem go do elektonika, coś wymienił, coś sprawdził dalej to samo, muszę jeszcze tylko sprawdzić czy czujniki działają. ogólnie da się tą prasą pracować bez sterownika, muszę już zacząć toczyć kulki a nie mam póki co jak.

Wiadomość z agroFakt.pl

nunu85    82

jak odpalasz komputer, to trzymaj cały czas wciśniete dwa guziki- włacznik i stop.

także pare sekund po uruchomieniu jeszcze ten stop trzymaj

komp wówczas odpali sie na tzw teście czujników.

test bada 4 czujniki, w dolnym prawym rogu jest ten od klapy.

przy klapie zamknietrej powinien wskazywac 1, przy otwartej 0.

Jak mimo zamknietej klapy bedziesz tam miał zero, to obstawiam uszkodzenie ktoregoś z czujników i zostaw kompa w spokoju a weź sie za wymiane czujników.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się