hejno

Zwrot maszyny rolnej

Polecane posty

hejno    0

Witam,

Czy ktoś orientuje się czy ja jako konsument mam prawo do zwrotu nowej maszyny rolnej która została raz użyta w celu sprawdzenia i nie radzi sobie w terenie, co chwilę się zapycha nie spełnia moich oczekiwań.

Jak to jest prawnie, nie minęły jeszcze 2 tygodnie, aczkolwiek firma która sprzedała ten chłam nie odpowiada na maile ani nie odbiera telefonów, co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

napisz pismo i wyślij poleconym za potwierdzeniem odbioru. co to za maszyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejno    0

Jest to agregat podorywkowy, maszyna nie radzi sobie z piaszczystą ziemią klasy 6 nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejno    0

Sprzęt zakupił mój ojciec, ja tylko próbuje mu pomóc w zwrocie maszyny. Jeżeli dalej nie będą odpowiadać będzie trzeba się do nich wybrać osobiście. Jednak interesuje mnie jak to wygląda z ze strony prawnej czy zwrot już używanej maszyny jest możliwy, na dodatek wałek do zaczepienia maszyny był zbyt gruby i musiałem stoczyć 3 mm żeby weszło w oczko, zawsze lepiej się podeprzeć jakimś artykułem z praw konsumenta niż rzucać słowa na wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518

myślę że najlepiej skonsultować  się z lokalnym rzecznikiem praw konsumenta

a poza tym jeśli przerabiałeś maszynę bez pisemnej zgody producenta to czarno widzę zwrot tej maszyny

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

dokładnie tak jak pisze @ witejus jeżeli ingerowales w budowę maszyny (stoczyles) wałek do zapięcia to po gwarancji tak normalnie to każdego konsumenta obowiązuje 14dniowa rękojmia sprzedaży ale proponuję tak jak kolega wyżej udać się do powiatowego rzecznika praw konsumenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Użytego nie zwrócisz. Rekojmia sprzedawcy to 2 lata a nie 14 dni. Możesz teraz najwyżej zgłosić reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową. Przepisy to k.c. Przepisy o rękojmi z 1964 ze zmianami. Artykuł 560 i dalej w K.c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejno    0

Ok. dzięki za pomoc, co do kul to innego wyjścia nie miałem, ze względu na to że całe uszy byłoby trzeba wymienić, a do kirowca t-150 to raczej części bym nie znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroll    37

w przypadku zakupów stacjonarnych nie ma czegoś takiego jak zwrot. przerabialem podobny problem i jedyna możliwość to dogadać się. radzę nie rozmawiać z handlowcem tylko od razu z kimś na wyższym stanowisku. rozmowa delikatna bo dobra wola sprzedawcy ze złości nie wyniknie. ciężka sprawa współczuję i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Piszesz ze nie  polecasz  , ale  jaka  to  marka? co  to  za  agregat?  w  czym  sie  zapycha?  co  teraz mozna  takim agregatem podorywkowym  robic?  może  zbyt pochopna  decyzja? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Właśnie jaki to agregat?Piszesz o problemie a marki nie podasz no chyba ,że nie chcesz robić reklamy firmie.  No dogadać się może być ciężko zwłaszcza po przeróbce. Wiesz jak to jest w tym prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariusz3v
      Witam, czy spotkał się ktoś z sytuacją,że musi oddac pieniądze które otrzymał na ''młodego rolnika''??? W moim przypadku 75tys. + odsetki, wynoszące 10tys. przez dwa lata.
    • Przez Magda_86
      Witam serdecznie. W grudniu 2013 roku rodzice przepisali mi gospodarstwo, ale wszystkie faktury są wystawione na nich bo w styczniu już nie kupowałam paliwa. Czy w ogóle tata może się starać o zwrot podatku? Czy ja mogę wystąpić w jego imieniu jako nowy gospodarz? Czy mogę napisać jakieś podanie i dołączyć kserokopie aktu notarialnego?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Gość STIG0013
      Przez Gość STIG0013
      Witam
      Orientuje się ktoś jak to wygląda? Przyszła już decyzja i teraz w jakim terminie jakie wnioski trzeba złożyć? Chodzi o Integrowaną Produkcję
    • Przez Renault145
      witam, ktoś wie o co tu chodzi? od stycznia 2019 zwiększony został limit paliwa, ale ten limit bedzie obowiązywał tylko paliwo zakupione w 2019. faktury przed czyli wystawione w 2018 będą liczone po staremu. słyszał ktoś takie info?
    • Przez martin0000
      Jak to jest z tym zwrotem akcyzy za paliwo od bydła DJP? Przyjdzie jakiś oddzielny przelew bo dzisiaj coś wpłynęło z gminy ale jakoś mało jakby nie uwzględnili DJP gdzie mam ich 70.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj