Freeman10

Prasa Krone zmiennokomorowa, łąńcuchowa.

Polecane posty

Freeman10    2

Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

 

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16

Edytowano przez Freeman10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie, podaj model prasy bo bez to nie wiele pomożemy.

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Próbowałeś podnieść trochę wyżej podbierak? Czasem tak dziej się gdy jest za mocno opuszczony i oczywiście to co kolega wyżej napisał.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Problem rozwiązany. Blacha odbojowa była za wysoko ustawiona, a w dodatku - czego pierwotnie nie zauważyliśmy, była podczepiona na łańcuchu, przez co, po opuszczeniu podbieraka, znajdowała się bardzo wysoko. Do tego doszły spore ubytki w palcach na podbieraku. 

 

Pojawił się natomiast nowy problem - sterownik. To jest sterownik "komfortowy", z wyślwietlaczem. Szkopuł w tym, że np. po skończeniu owijania, kiedy wyskakuje komunikat, że proces się zakończył, nie mogę przełączyć się na inne funkcje, np. funkcja zmiany wielkości bala. Mogę to zrobić jedynie po wyłączeniu i ponownym włączeniu sterownika. To chyba nie jest normalne?

Drugi problem. Kiedy włączę na sterowniku automat, to po skończeniu owijania komora powinna się sama otworzyć, a niestety nic się nie dzieje. Ciśnienie jest na zegarze.

Edytowano przez Freeman10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

komora sama otworzyć?

no bez jaj.

 

Miedzy automatem a manualem różnica jest tylko taka, ze przy manualu da ci sygnał, ze rozmiar balota jest osiagniety, a Ty mozesz sobie jechac np dalej do konca pokosa robiac balot nieco wiekszy i dopiero wówczas recznie załaczyc owijanie.

Przy automacie owijanie załaczy sie samo przy odpowiednim rozmiarze balika, wiec jak tylko zacznie pikać komputer, od razuy nalezy sie zatrzymac.

 

Klape tak czy owak otwierasz sam, dzwignią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

komora sama otworzyć?

no bez jaj.

 

Miedzy automatem a manualem różnica jest tylko taka, ze przy manualu da ci sygnał, ze rozmiar balota jest osiagniety, a Ty mozesz sobie jechac np dalej do konca pokosa robiac balot nieco wiekszy i dopiero wówczas recznie załaczyc owijanie.

Przy automacie owijanie załaczy sie samo przy odpowiednim rozmiarze balika, wiec jak tylko zacznie pikać komputer, od razuy nalezy sie zatrzymac.

 

Klape tak czy owak otwierasz sam, dzwignią.

 

Dzięki za oświecenie, czyli źle zrozumiałem instrukcję. A z tym sterownikiem? W sytuacji kiedy na wyświetlaczu pokaże się komunikat "proces owijania zakończony" i chcę się przełączyć na funkcję wyboru wielkości bala, to mogę to zrobić tylko jeśli wyłączę i włączę sterownik.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

Dzięki za oświecenie, czyli źle zrozumiałem instrukcję. A z tym sterownikiem? W sytuacji kiedy na wyświetlaczu pokaże się komunikat "proces owijania zakończony" i chcę się przełączyć na funkcję wyboru wielkości bala, to mogę to zrobić tylko jeśli wyłączę i włączę sterownik.

 

 

W jakim celu chcesz regulować wielkość bala kiedy bal w komorze jest już gotowy i owinięty? Masz komunkat: "Binden geendet" czyli owijanie zakończone, otwierasz klape, wypuszczasz bala, zamykasz klape i dopiero regulujesz średnicę nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

W jakim celu chcesz regulować wielkość bala kiedy bal w komorze jest już gotowy i owinięty? Masz komunkat: "Binden geendet" czyli owijanie zakończone, otwierasz klape, wypuszczasz bala, zamykasz klape i dopiero regulujesz średnicę nowego.

 

Właśnie cały czas pokazuje komunikat "owijanie zakończone", nawet kiedy rozpoczynam robienie drugiego bala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

Sprawdź czujnik owijania, zmierz sygnał który idzie od tego czujnika do komputera w prasie. Jeśli dalej to samo to masz coś ze sterownikiem nie halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

A masz po otwarciu klapy komunikat, ze klapa otwarta?

Bo moze masz cos nie tak z tymi czujnikami od otwarcia klapy i komp nie widzi,ze jest otwarta, dlatego nie moze zakonczyc procedu owijania i przejsc do nowego okna (bo nie ma sygnału, ze bal opuścił komore)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cysio    0

Masz owijanie siatką w tej prasie? czy aparat owijania jest taki sam jak w krone 130s?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

A masz po otwarciu klapy komunikat, ze klapa otwarta?

Bo moze masz cos nie tak z tymi czujnikami od otwarcia klapy i komp nie widzi,ze jest otwarta, dlatego nie moze zakonczyc procedu owijania i przejsc do nowego okna (bo nie ma sygnału, ze bal opuścił komore)

Nie nie mam. Po komunikacie o zakończeniu procesu owijanie jedyne co działa to: przycisk STOP, i ilość sprasowanych rolek. Jutro sprawdzę czujniki.

 

Masz owijanie siatką w tej prasie? czy aparat owijania jest taki sam jak w krone 130

Jest owijanie siatką. Hamulec jest zupełnie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

uchyl komore (albo ją cąłkowicie otwórz, wszystko jedno) i dopiero wówczas włascz komputer.

Jak ten nie bedzie cały czas piszczał i nie wyświetli sie komunikat, ze klapa otwarta, to massz przyczyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Zaraz po uruchomieniu komputer ciągle piszczał, musiałem go ręcznie wyciszać. Okazało się, że czujniki od wypełnienia komory były źle wyregulowane. Na sucho, czujnik z prawej strony pokazywał na skali jeden stopień wypełnienia i strzałka informowała żeby pobrać materiał na lewą stronę. Po nastawieniu komputer przestał piszczeć i co ciekawe, w próbie na łące, po owinięciu rolki i wyrzuceniu jej z komory, komputer zakończył proces prawidłowo, tak jakby te niewyregulowane czujniki były przyczyną tego, że poprzednio komputer po owinięciu nie zakańczał procesu. A, co do komunikatu o otwartej komorze, to, nie wyświetla się taki.

 

Inna sprawa. Wydaje mi się, że nóż nieprawidłowo ucina siatkę. Hamulec zatrzymuje się w miejscu, ale nóż (który nie ma żadnych ubytków i wydaje się ostry) zostawia po ucięciu siatki takie długie frędzle, a ma ją uciąć równo. Czy to jest jednak wina nieostrego noża, czy raczej siatki? Jeśli noża, to do ostrzenia trzeba go wyjąć, czy wystarczy jak przejadę go np. ostrzałką do kosy, od dołu, bez wyjmowania?

Edytowano przez Freeman10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

nóż jest przykręcony na kilka małuch imbusów z dołu.

Dojscie jest jako takie, ze da sie go wykrecic bez zbędnego rozkręcania maszyny.

JA go wyjąlem i dałem naostrzyc do zakładu sie tym zajmujacego i fredzle sie skonczyły.

 

PS

jak hamulec bebna siatki za słąbo hamuje, to tez sie takie fredzle robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

nóż jest przykręcony na kilka małuch imbusów z dołu.

Dojscie jest jako takie, ze da sie go wykrecic bez zbędnego rozkręcania maszyny.

JA go wyjąlem i dałem naostrzyc do zakładu sie tym zajmujacego i fredzle sie skonczyły.

 

PS

jak hamulec bebna siatki za słąbo hamuje, to tez sie takie fredzle robią.

Aha, czyli nie powinno być większego problemu z wyjęciem. A hamulec właśnie staje natychmiast, dlatego mnie to trochę frapuje. Siatka jaką używam to Goldnet Stronger XL 2000 m.

A taka sytuacja, kiedy otwieram komorę i ta otworzy się już na maksa a ja przytrzymam rozdzielacz, to zdarza się, że uruchamia się też siłownik hamulca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Odświeże temat. Co myślicie o nowych prasach krone.  Interesuje mnie zmiennokomorowa. Nie ma tam łańcuchów tylko dwa pasy z Protasiewicz. Powinna być cicha. Co możecie o nich powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj