gigix

Pronar, dokręcanie głowicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gigix    6

Otoż w moim 82sa wydobywa sie olej spod głowicy w okolicach filtra powietrza. Wiem,że po 50 h powinno sie ją dokręcic i wszystko wskazuje na to , że podczas przeglądu pomineli tą czynność. Czy dokręcanie teraz (700 mth) coś da, czy trzeba wymieniać uszczelkę? Czy wystarczy zdjąć pokrywe zaworów, czy zabawy jest wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zanim rozgrzebiesz cały silnik,to mam taki patent na ten wyciek:

wykręć śruby którymi jest przykręcony kolektor wydechowy i mocowanie filtra,dokładnie odtłuść śruby i otwory, następnie śruby posmaruj klejem do mocowania gwintów lub nawiń taśmę teflonową i ponownie skręć do kupy, napisz czy wyciek ustanie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trzeba zdjąć klawiaturę. Możesz spróbować dokręcić, na pewno to nie zaszkodzi. Ja ostatnio robiłem takie kontrolne dokręcenie w MTZ 82 i szczerze mówiąc nie było ono potrzebne (śruby były dobrze dokręcone). Jednak przy skręcaniu głowicy nie używałem klucza dynamometrycznego i śruby były dokręcone większym momentem niż wymagany. Co do tych wycieków to kolega @S-Piotr może mieć rację. Spod śrub mocujących kolektor często przecieka olej. Uszczelnij te śruby i zobacz. Bo jest mało prwdopodobne, że wyciek jest spod głowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Niestety panowie porady z RPT już próbowałem i olej nie wydobywa sie przez otwory szpilek mocowania kolektora. Już kilka razy spotkałem sie z opinią, że głowice przy 1 przeglądzie należy dokręcać, a ja jestem przekonany, że to nie zostało wykonane stawiam więc na wyciek pod uszczelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem. Na początku było to delikatne pocenie a teraz leci na całego jeszcze wczoraj w okolicach filtra powietrza a dziś już przez całą długość po prawej stronie silnika.Myślę poważnie nad próbą dokręcenia śrub mocujących głowicę bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

jak to nie ze srub kolektora to do zwalenia glowica i wstawienie w kanal olejowy uszczelki oringu, dokrecanie nic nie pomoze , przy okazji mozesz zalozyc nowa uszczelke , grosze kosztuje. Po zalozeniu oringa bedziesz mial suchutko chyba ze Ci wyleci jak bedziesz do kupy skladal, ale nie powinien jak dobrze go dopasujesz

Edytowano przez Uziu92
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Uziu ma rację jeżeli zaczęło ciec, to żadne dokręcanie głowicy nie pomoże, (spróbować nie zaszkodzi, po pierwszych 50 Mth powinna być dokręcona) sprawę załatwia wstawienie o-ringu o grubości takiej samej jak grubość uszczelki.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

ja chyba wstawilem kapeczke grubszy jak uszczelka i problem ustal , bylo suchutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj