farmersNHtd95d

SIPMA PS 1235 PIONIER-Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corrado    401

Oglądałem ją niedawno, w miarę ogarnięta nie powiem ale osobiście poszukał bym zachodniej w tych pieniądzach wyrwiesz dobry sprzęt o większych możliwościach. Takie moje zdanie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Gdybym był na twoim miejscu ani bym nie myślał o sipmie, miałem okazje 2 lata pracować na simpie faster (nowa prasa) to nie polecam. Do wydajności która podaje producent nawet się nie zbliżyłem, traktor dawał rade tylko prasa ma za małą przepustowość. Drugie to podejście serwisu, niewiedzą nawet jak poprawnie prasę ustawić, jeszcze jeden szczegół, zgłosiłem na serwis, że opuszcza się podbieracz. Odpowiedź otrzymałem taką, że ten typ tak ma i nic z tym nie zrobią. Mam sobie na czas transportu zahaczać podbieracz na te łańcuszki, tylko te ogniwka łańcuszka nie pasują gdy się podniesie podbieracz to na jedno nie da się zahaczyć, a jedno niżej znów podbieracz będzie niżej nad ziemią. Powiedziałem im również o tym to stwierdzili, że sam muszę sobie wymienić te łańcuszki. Ale żeby nie było, że krytykuję tą markę posiadam również rozsiewacz tej firmy. Tabele nie zgadzają się z rzeczywistością ale gdy go ustawiłem po swojemu sieje idealnie na całą szerokość i wysiewa idealnie na hektar tyle co się ustawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@corrado Tu jednak jest nowa prasa a z używką zawsze jest ta nie pewność co się kupi. Jednak nie wiadomo też jak z jakością i wykonaniem tej sipmy :-)

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Za 95 tyś kupisz już naprawdę dobrą zachodnią używaną i nawet się nie zastanawiaj nad sipmą poszukaj jakiejś LELY MCHALE lub CLAAS :) Wiem co mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W okolicy mam dwie mchale v660 jedną 5400c i 5600 wszystkie chodzą naprawdę ładnie :-) ale cena nowej trochę mnie przerasta teraz robię ok 700 bel zwykła Sipma farma :-)brak siatki rotora i noży bo ogólnie prasa całkiem dobrze się trzyma a ma już 15 lat i od 10 pracuję z New Hollandem Td95d więc lekko nie ma:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Powiem Ci tak robię belę u siebie i na usługach około 10tys rocznie z przewagą na sianokiszonkę mam do tego 2 Claas-y Rollant-y 250RC i 255RC obie praso-owijarki. W tamtym roku miałem sporo do zebrania, a zbierało się na burzę i to solidną prawie 27ha do zebrania znajmy wpadł jeszcze z Sipmą prawie nowa drugi sezon i powiem tak ani bel tak zbite anie wydajność nie powala. Co z tego że moje maja kilka lat jak dobrze zadbasz i wszystko wymienisz na czas to zachodni sprzęt bije na głowę polski bez dwóch zdań. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jakiego masz NH?

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Demonem wydajności byś nie był ale na początek starczy. Ja przy swoich zapinałem Renie 180.94 bądź 150.54 to 150.54 miała co robić teraz ma już zastępcę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj