Skocz do zawartości
kurtz

C-328/330 zaślepienie otworów pod świece żarowe?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kurtz    1

Witajcie Panowie!!! Posiadam samoróbkę na silniku C-328, nie mam świec żarowych ani instalacji pod świece (ale w zimie będę kładł całą nową instalację i wtedy założę też świece). I tak się zastanawiam bo te dwa otwory pod świece w kolektorze ssącym mam... niezaślepione? Tzn nie ma tam nic wkręconego i jak jest zimny to podpalam knotka i przytykam tam celem łatwiejszego rozruchu. Ale jakby nie patrzeć to tamtędy ciągnie lewe powietrze. Czy te otwory nie powinny być zaślepione skoro nie mam świec?

klj    46

poprostu kup teraz świecie żarowe od tego silnika albo od c-330 i wkręć a podłączyć to sobie możesz kiedy będziesz chciał bo to nie problem

kurtz    1

Póki co zakupiłem całą przednią oryginalną oś i cały tył ażeby już był kompletny ursusik tak więc póki co budżet na wydatki się skończył:) Świeczki myślę kupić w zimie jak będę robił kapitalkę:) Tylko zastanawiam czy zaślepiać już teraz (czy faktycznie będzie jakaś poprawa na plus w pracy ciągniczka po zaślepieniu tych otworków).

Wiadomość z agroFakt.pl

Grabcio    23

Poprawa będzie taka, że silnik nie będzie ssał brudnego powietrza przez te otwory.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

stachu0007    19

jak tych otworów nie zaślepisz to będziesz miał pogorszenie pracy silnika. przecież zamiast zasysać czyste powietrze to wciąga jak leci kurz z pola itp Jak uważasz że to nic takiego to spróbuj takim ostrym kurzem oddychać. Piszesz że będziesz robił kapitalny remont ale żeby dotrwał do tego czasu to lepiej wkręcić te świece

MF675ursus    170

Jeżeli nie zaślepisz, to równie dobrze możesz zdjąć filtr powietrza. I tak teraz jest tylko od parady

Uziu92    2065

jak nie masz kasy to choc szarą tasma zaklej te dziury czy czym kolwiek zaślep.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

lukasz222    2417

Tiaa, brud z powietrza największą szkodę robi tym, że silnikowi się "kiepsko oddycha". Chyba ktoś tu nie ma pojęcia jak dłuższa praca na nieszczelnym układzie dolotowym "ładnie" szlifuje wnętrze silnika

kurtz    1

Szczerze to nie miałem o tym pojęcia. Ojciec ujeżdżał ciągniczek. Dopiero teraz powoli zaczynam przejmować obowiązki i dlatego ze składaka robię normalnego ursusa, dlatego właśnie chciałem się dowiedzieć o te otwory. Na razie właśnie planuję zaślepić tylko (wkręcić jakieś śruby z odpowiednim gwintem).

marekfarmer    6360

świece kupisz po 20 zł za sztukę tańsze

Pieśni o błogosławieństwo na roli (Droga do Nieba, 1927)

Boże Abrahamów, Boże Królu nieba, - Użycz nam deszczu, bo nam go potrzeba. – Nie karz nas suszą, ani głodem czasem, - By lud Twój wiedział, żeś jest Panem naszym.

Wzdychamy sercem ubogie sieroty, - Daj ziemi żyzność, ciesz nasze roboty. – Wspomóż Marjo i święci Patroni, - Niech nas od głodu pomoc wasza broni.

Boże Abrahamów, Boże miłosierny, Spuść deszcz na ziemię, aby Cię lud wierny – Bogiem uznawał, iżeś jest łaskawy, - A w mocy Twojej przedziwne są sprawy.

Królu nad królami, z wysokości nieba, - Użycz nam deszczu, którego potrzeba, - Ożywiaj pola, owoce i trawy, - Wysłuchaj lud Twój, o Boże łaskawy.

Boże Abrahamów, z wysokiego nieba, - Użycz dżdżu tyle, ile nam potrzeba, - By zbytek deszczu nie nabawił szkody, - Broń od powodzi i wylewu wody.

Ty, o Marjo z wszystkiemi świętymi, Wstaw się do Boga za nami grzesznymi, - Sprawcie to święci u Boga przyczyną, - Niech urodzaje i trzody nie giną.

My Cię zaś za to chwalić będziem Panie, - Póki nas w życiu tem doczesnem stanie, - Że doznaliśmy Twej świętej opieki, - Bądź pochwalony teraz i na wieki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Przez 330CUrsus
      Witam. Czy orientujecie się jakie są najlepsze i lepsze zestawy naprawcze do C-330(chodzi o silnik).Bo w dzisiejszych czasach to można kupić i za 120 zł ale to Chińskie i nie chcę nawet na to patrzeć.Myślałem o tych z Krotoszyna.Czy do wyjęcia tłoków trzeba zdejmować wał korbowy?I czy da się ocenić jego kondycję bez zdejmowania go? Z góry dzięki.Pozdro
    • Przez ziom3
      .... miał kapitalny remont chodzi w lekiej pracy nie jest obciazany. samom jazdom skazówka jest miedzy zielonym i czerwonym. ??? czemu???/?
    • Przez krystianadamczyk1
      mam pytanie ile wody miesci się w układzie chłodzenia ursusa c 330. prosze o odp
    • Przez pawelus
      Witam . Mam problem ze swoją c 330m1988 rok . 

2 tygodnie  temu odebrałem  silnik z remontu kapitalnego ponieważ poszła woda do oleju . " remont robiła firma z długoletnim doświadczeniem ."
      zamontowałem silnik jak trzeba  , odpaliłem , wszystko fajnie strasznie żywy  , ładnie wchodził na obroty .

zrobiłem może z 2 mth na pusto jeżdżąc ogladając moje pola . 

no i w pewnym momencie coś w  silniku szczeliło i zblokowało koła i zgasł . 

Silnik już wogóle nie odpali .   nawet podczas wrzucenia np 6 biegu i delikatnym pchnięciu  nic sie nie obraca . 
      czyżby poszedł wał korbowy ?

Jestem ciekaw co moze być przyczyną . po świętach pasuje w pole jechać a tutaj nie ma czym ...  Pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.