areczek00095

Silver 100.4 wyciek przy cylindrach

Polecane posty

Cześć koledzy. Mam problem bo w moim Silverze pocil się blok pod cylindrami ale delikatnie a dzisiaj robiłem z ladowaczem, rozgrzal się i zaczęło już ładnie lecieć. Nie bardzo wiem skąd się to ciśnie bo cylindry są suche, nie widać żeby coś się na nich paliło. Druga sprawa to regulacja ciśnienia na wejściach. Tura mam wpietego w wyjścia i trochę za wolno chodzi jak dla mnie, nie bardzo wiem jak zwiększyć ciśnienia na wejściach, a może ma ktoś wpietego to bezpośrednio w pompę, to chętnie bym zobaczył jak i też pokombinowal. Poniżej kilka zdjęć odnośnie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

po pierwsze te linki do zdjęć nie działają po drugie sprawdz odpowietrzenie skrzyni korbowej, odmy  czy nie jest zatkana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

chyba przez zatkaną a nie zalaną , jest możliwe a poza tym  z drugiej strony cylindrów może być przeciek i dmuchawa rozdmuchuje olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temu poceniu winne są uszczelki cylindra


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temu poceniu winne są uszczelki cylindra

 

Ale możliwe żeby tak se poszły uszczelki pod każdym cylindrem? Bo to spod cylindra prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możliwe to są oringi gumowe z czasem twardnieją


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możliwe to są oringi gumowe z czasem twardnieją

Znasz może numer tych oringow? Bo nie mogę znaleźć katalogu nigdzie. I automatycznie uszczelka pod głowicą będzie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzwon do agroplusa tam ci sprzedadzą


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A bierze olej bądź jakiś inny problem występuje?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie olej znika tylko nie wiem czy to ze wzgledu na przecieki czy to po prostu spala. Trochę widać niebieskie spaliny na zimnym ale nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ściągnij pierścienie z tłoka wsadź w cylinder i będzie po zamkach widać czy wymieniać czy  nie ile godzin ma?


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2017 o 11:46, piotrbm_211320 napisał:

możliwe to są oringi gumowe z czasem twardnieją

Nie zakładając nowego tematu napisze tutaj, w moim Silverze 90 również zaczęło lecieć spod głowic po zimie, ciagnik pracuje w lekkich pracach jako pomocnik, można z takim wyciekiem przejeździć sezon? Akurat kurczę w tym roku mam nawał prac które się na siebie nałożyły i nie ma zbytnio czasu teraz go rozbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak spod głowic to uszczelka dekla ewentualnie osłon popychaczy


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.04.2021 o 14:09, piotrbm_211320 napisał:

jak spod głowic to uszczelka dekla ewentualnie osłon popychaczy

Przepraszam pomylilem sie pisząc, nie leci spod glowic tylko cylindrow. Można z takim wyciekiem przejezdzic sezon ? Nic tam sie nie stanie nie wydarzy prócz tego że po prostu będzie upieprzony silnik w oleju ? 

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GoodRamQ
      witam, zakupiłem mf 6180 i sączy się olej z węża zaznaczonego powiem mi ktoś od czego on jest? węże zakuć na prasie czy może można kupić orginał 
       
       
       

    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
    • Przez MichalP
      Mam kilka pytań co do silnika w tym ciągniku może ktoś mi podpowie.
      1. Gdzie na silniku jest tabliczka żeby odczytać dokładnie  wersje silnika ? 
      2. Miska olejowa - odkręciłem wszystkie śruby  i mam problem od strony skrzyni odchodzi trzyma się od strony napędu. (odkręcone jest 24 śruby) czy   jest jakiś myk żeby tą  miskę zdjąć? 
      Dodam tylko że  moja ma uszy  gdzie na innych zdjęciach poglądowych  ich nie widzę.  Może ktoś dysponuje jakąś instrukcją serwisową do tego silnika 
      3. Jakiej  firmy kupować   tłoki i cylindry ? 
       
    • Przez Lukecki
      Witam, wydaje mi się że w moim Ursusie 1614 są za niskie max obr. Gaz w podłodze a jest tak mniej więcej 2000 obr. (obrotomierz nie działa) czy jest tam jakiś ogranicznik? Dodam że nie może zgasnąć po puszczeniu gazu dopiero po podniesieniu pedału od spodu. 
      Na filmach na YT mają większe obroty z tego co mi się wydaje 
    • Przez dudek102
      witam 
      Ojciec zaczął remont ciągnika był coraz słabszy wcinał olej wiadrami i zaczął stukać . 
      głowice pojada  do regeneracji . ale tuleje wyglądają prawie idealnie żadnych rys . 
      pojedzie nowy zestaw naprawczy ursusa i teraz pytanie odnośnie wału 
      na panewkach mam oznaczenia 50.50394.0  w jednym katalogu pisze ze był robiony jeden szlif w drugim ze wał jest nominalny ?
      czy za każda wymiana zestawu naprawczego trzeba dawać wal do szlifu wał nie ma rys.
      na panewka są ale płytkie .
      czy trzeba wymieniać pompę oleju stara trzymała ciśnienie

       

       
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj