Nikita_Bennet

Nowy PROW/MGR

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

Witam.

Może ktoś się orientuje jakie są wymagania formalne zapytania ofertowego w nowym PROWie (Modernizajca Gospodarstw Rolnych)?

1. co ma zawierać taki dokument?

2. czy ma datę ważności - np po miesiącu ARiMR może kazać mi załatwić nowy?

 

Pytam gdyż nie widziałem tego na oczy a będzie mi potrzebne (i kumplowi też).

Co będzie brane? Jak się uda to opryskiwacz, rozsiewacz nawozów, może głębosz a kumpel ciągnik i może agregat uprawowo-siewny.

 

Do modów: Tak wiem że jest wątek o PROWie ale w nim nic nie idzie znaleźć bo jeden pyta o jedno innny o coś innego a odpowiedzi są na inne tematy czasem.

PS: subforum PROW to dobry pomysł gdzie każde zapytanie to oddzielny wątek z konkretnymi odpowiedziami na dany temat a nie popierdówkami o czterech literach Maryny :) a i do tego subforum ograniczenie dla nowych userwów (żeby nowi nie mogli pisać jeśli nie mają minimum 20 postów bo od tego jest HP).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jakos @yacenty nie chce wprowadzac ograniczen dla mlodych :)

temat PROW istotnie zrobil sie smietnikiem i mozna go sprobowac uporzadkowac, ale jest nowy temat o modernizacji :)

 

co do zapytania ofertowego to jak bede mial (w najblizszym) to napisze co ma zawierac.

agencja moze kazac zalatwic nowe zapytanie, ale to tylko w przypadku np. zmiany oferty, ankesu itp., co i tak jest samoistnie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Jakbyś mógł napisac co ma zawierać to byłoby fajnie.

Idzie o to że program rusza a kumpel chce pojezdzić po dealerach pooglądać pewne traktory i od razu by część rzeczy załatwiał i wiedziałby co ma mieć na tym dokumencie aby nie ganiać drugi raz (wiosna, siewy i ogólnie jakiś ciężki sezon sie szykuje u nas bo mnóstwo roboty).

 

PS: Co do ograniczenia - wiem - kiedyś o tym rozmawialiśmy ale też i wiem że są to dobre rozwiązania i sprawdzają się na innych forach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Większość informacji jest tutaj http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Z_info_pyt_09.pdf . W praktyce większość sprzedawców ma przygotowane wzory gdzie wpisuje się tylko dane techniczne. Dobrze jeżeli wpisze bezterminową ważność oferty, można dzięki temu zaoszczędzić sobie czasochłonnych poprawek.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

My dzisiaj jeździlismy wlasnie poogladac bo kolega na PROW chciał jakies ciagnik wziasc i powiedzial o co biega i powiedzial ze w 5 min mu to wypisze tzn. cene i opis modelu i niewiem co mialo jeszcze byc w tym wypisane bo zrezygnowal z PROWu .


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Mam pytanie chce skorzystać z tegorocznej Modernizacji Gospodarstw Rolnych i nie wiem jak wyglada sprawa z podaniem wymiarów budynków w gospodarstwie. Nie wiem czy trzeba podać tylko ogólną powierzchnie kazdego budynku czy trzeba podać dokladnie powierzchnie użytkową. Dodam żę nie prowadze produkcji zwierzęcej.

A i wiecie na jakich zasadach są przyznawane przyczepy rolnicze ?? Jest jakiś przelicznik czy widełki że na tyle ha przysługuje taka ładowność przyczepy,czy wszystko zależy od interpretacji urzędnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

pasterz - ten wątek jest o wymaganiach formalnych zapytania ofertowego na sprzęt a nie o budynkach!!!!

 

Proszę Moda o przeniesienie posta pasterza do wątka o PROWie lub zrobienie nowego wątka. Bo ten po prostu rozwali.

 

a chłopakom dziękuję za info - dziś je przestudiuję i na dniach jedziemy oglądać sprzęty :blink:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Chciałbym postawic hale stalową na nowy nabór czy w tym krótkim czasie na złozenie wniosku jest możliwe skąpletowanie dokumentów?Jakie dokumenty musiał bym złożyc czy sam kosztorys, oferta sporzadzona przez firme wystarczy czy musi byc zaraz pozwolenie rysunek itp na dzień składania wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@sthil007 - przeczytaj moją poprzednią wypowiedź - to nie jest wątek o halach !!


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Mam takie zapytanie odnośnie mgr.

Czy to są mniej więcej wzory potrzebnych wniosków

http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=50&am...18&idpage=1

W powiatowym oddziale agencji mówili ojcu że będą ale na stronie ministerstwa ( o stronie agencji nic nie mówili) i ze powinny być trochę prostsze niż te ostatnie a ja to jakoś czarno widzę bo jak wnioski będą wyglądać jak ten projekt to z minimum rok będą je sprawdzać :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak    10

mam pytanie jaka jest wielkość dofinansowania 40, 50, 60% kwoty netto? jak bralem na dogrywce mialem 50% kwoty netto a czy teraz cos sie zmienilo i od czego jest to uzaleznione? pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

To zależy w jakim jesteś wieku i czy mieszkasz i maż na terenach ONW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssamik    0

A np kumpel chciałby wziąc na ciagnik i kilka maszyn do niego. Ma hodowlę krów mlecznych czy sa jakies ostre wymagania ?? Bo słyszelismy obaj ze przy hodowli to szkoda tylko składac bo a to szer i długośc stanowisk itd i takie pierdoły.

Czy ma jakieś szanse ??


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Chyba tak strasznie nie jest. W moim przypadku kazali mi załatwić zaświadczenie z weterynarii że wszystko jest ok. Pani przyjechała pochodziła po oborze, powiedziała ci trzeba poprawić i zajrzała w papier. Tylko tyle. Pomijając wypis z ksiąg wieczystych i pare innych świstków :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssamik    0

na a od czego musiałby zacząć aby coś wojowac na prow. Przyznaje że nigdy nie miał do czynienia z tymi dofinansowaniami i nawet nie wie od czego zacząć co poprawić w gosp zeby sie nie czepili


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Najlepiej to idź do faceta który robi te wnioski lub do ODR-u to ci wszystko wytłumaczą. Ja poszedłem i już jestem doinformowany :blink: i nic to mnie nie kosztowało. Kazali mi tylko załatwić parę spraw. Ale w moim przypadku to miałem mniej roboty bo w tamtym roku przerabiałem gospodarstwo na Atestowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Dodi mam takie zapytanie czy odr maja jakiś prawny obowiązek żeby pomóc rolnikom przy wypełnianiu wniosków jeśli ci by o to prosili. Czy to może jest kwestia dobrej woli urzędników. U mnie to patrzą aby im kasy napchać, a ojciec stwierdził ze nie zamierza za dużo kasy pakować w wniosek bo i tak nie jest pewne czy się dostanie a nie zamierzamy się starać o jakieś bajońskie kwoty tylko na maszyny które są nam niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja tez biore maszyny ktore mam juz wysluzone i musze zmienic.

 

A odnosnie ODR to oni nie maja rzadnych obowiazkow odnosnie robienia Ci wniosku za darmo poprostu placisz i masz. Ja w swoim ODR nic nie robie bo juz nas i wielu ludzi chcieli ostro pokiwac i od tamtej pory nie zagladam w tamte strony.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

ODR jest po to żeby rolnika doinformować, a nie wniosek zrobić. A jak napisałem??? "to ci wszystko wytłumaczą" ;) Za wniosek ja płace 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Widzisz tylko ze w ODR nie wiedza tego nawet ze sieje 4 lata poplony i chcem przejsc na zrownowazone i ekstensywne to mowia mi ze moge przejsc na oba programy a tu walsnie nie prawda, bo zrownowazone mozna zrobic po zakonczeniu programu z poplonami. To tak poza tematem,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Panowie z tego co słyszałem to w tym roku kasy ma starczyć dla wszystkich, jak by było mało to mają wziąć z następnego roku. A losowana ma być jedynie kolejność rozpatrywania wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Bardzo bym sie cieszył jakby tak zrobili jak mówisz ;) Trochę nowego sprzętu by mi się przydało. A z ODR-em to zależy gdzie ale w w mojej okolicy to jest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

U mnie jest ok, ale i tak jeżdżę do człowieka, który kiedyś pracował w ODR, a teraz jest na emeryturze. Gość naprawdę zna się na rzeczy. I ceny ma konkurencyjne, ja a wniosek płacę 500 zł razem z wnioskiem o dopłaty ;)

A jeżeli chodzi o pakiety rolnośrodowiskowe to Ja w tamtym roku wszedłem w poplony i ekstensywne łąki i pastwiska, a w tym chciałem w zrównoważone i mógłbym, ale tylko na 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

A Ja wniosek zrobiłem Sam i kasa już na dniach ma być na koncie, a drugi wnisek już prawie na ukończeniu ;)

Jak się chce to się zrobi...... instrukcja wypełniania jest po to żeby ją czytać i wypełniać samemu a nie płacić 500 zł jak nie więcej!!!


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj