Polecane posty

Mateusz2121    0

Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wystarczy ją rozwinąć i po problemie. Po jakim czasie od owinięcia zaczynacie skarmiać ? Wyczytałem gdzieś że min 3tyg ale ubiegłoroczna mi się właśnie skończyła a nowe mają dopiero nie całe 2tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

tak jak radzą jak zaczniesz bele skarmiać to ją całą rozwiń na części pierwsze i wtedy nie będzie się grzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

No to jak się ją rozwinie to ona po prostu sobie wyschnie i sie nie zepsuje, właśnie ile belka musi stać żeby się ukisic, bo ccm dawałem jak miał ze 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

żyto po 2-tygodniach elegancko zakiszone :-)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikfm3
      robie kiszonke z 7 ha. górne 10cm (pryzmy) jest dobre a następne 10 się psuje! co robie żle?
    • Przez damianoooo
      Witam Planuję zakup przyczepy mianowicie Mengele lub krone titan. Mam pytanie odnośnie która z przyczep jest lepszym wyborem dodam, że oprócz sianokiszonki woziła będzie jeszcze kukurydzę łąk mam około 18 ha. Mam pytanie również na temat rozdawania paszy z pryzmy mam wycinak szczękowy lecz aktualny budynek nie pozwala na wóz paszowy. Jak to jest z rozdawaniem jej ręcznie z wyciętej kostki słyszałem, że lepiej niż z bel ?
    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Przez farmer_89
      Mam ciagle problemy  z grzaniem się kiszonki z qq w pryzmie i się troche miejscami psuje, wybieram z pryzmy recznie  a temperatura poniżej zera dlaczego tak się dzieje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj