matrix1753

Nowy ciągnik jako główny w gospodarstwie 160km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matrix1753    0

Witam. Szukam opinii i pomocy przy wybraniu ciągnika jako głównego na gospodarstwo. Ciągnik ma być nowy w mocy 160km. Moją uwagę przykuły JD 6175R/M MF 7616 i Zetor Crystal 160. Zależy mi na waszych opiniach jak te ciągniki się sprawują, plusy i minusy no i spalanie. Posiadaczy Zetora proszę o szczególną aktywność bo ten ciągnik zainteresował mnie najbardziej :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrix1753    0

Posiadam ok 160ha wszystkiego prowadzę gospodarstwo nastawione na krowy mleczne. Czyli ok 40ha ornego i reszta trawy. Ciągnik będzie chodził w pługu agregacie kosiarkach (zestaw trzech lub dwóch kosiarek) możliwe, że w belarce i lawecie (przyczepy) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z tych 3 modeli które podałeś to Zetor to tak z innej półki jakby. Ile chcesz przeznaczyć na ten cel?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrix1753    0

Na ten cel mam tyle, że chcę jak najwięcej zaoszczędzić tak jak każdy, lecz mogę sobie pozwolić na zakup JD tylko pytanie czy mi się opłaca? Nie brałbym żadnych komputerów itp tylko ciągnik który będzie prosty w obsłudze bez zbędnych bajerów a przede wszystkim taki w utrzymaniu. Temu stworzyłem ten post aby najlepiej właściciele wypowiedzieli się na temat tych trzech ciągników :) No a może ktoś ma jakiś inny pomysł? Zetor prawda jest z niższej półki pod względem komfortu, bajerów itp tylko pytanie czy nie jest tak samo silny a może i mocniejszy od tych dwóch innych traktorów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

a moze lepiej dolozyc troche niz potem zalowac ze sie czegos nie wzielo od razu? ;) moze pomysl nad NH t7. ciagniki sa mocne, dosc ciezkie a cena napewno bedzie duzo lepsza niz np w JD czy DF. ojciec w 2011 kupił forterre 125 i teraz zaluje troche bo mogl 20k dolozyc do NH 6050, mialby 6 cyl, wiecej polbiegow.... warto czasem troche doplacic i potem przyjemniej pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

jd do ciężkiej roboty jak najbardziej za to do transportu się nie nadaje- swoje spali (wiem bo mam jd) mf też dobre ciągniki w miare rozsądnej cenie a zetor to tak jakby niższa półka ciągników (komfort,wyposażenie)
może zastanów się nad innymi markami tak jak proponowano wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrix1753    0

Wszystkie ciągniki trzeciego świata typu Landini, belarus odpadają. CNH jak widzę to mnie telepie (miałem dużo z tym styczności i bardzo mnie nie zadowala jak i awaryjność jest większa niż mogło by się wydawać a mocy niby (po modelu) 200km a w rzeczywistości 180 może mniej) JD w transporcie pali ale teraz są skrzynie z trybem eko w transporcie i wtedy spala on niewiele bo z tego co pamiętam vmax jest przy 1500 obrotów :) Zetor jest niższą półką niż MF i JD ale tak jak pisałem na specjalnie wysokim poziomie komfortu mi nie zależy tak samo jak na komputerach i innych bajerach a pod względem wyposażenia to ma wszystko czego mi trzeba. MF mają bardzo mocną konstrukcję i lepsze skrzynie niż JD plus kilka innych bajerów których w JD braknie tak samo jest w drugą stronę. Ciekawi mnie awaryjność i spalanie tych trzech ciągników, koszty eksploatacji itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Do jakiej kwoty ???

 


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrix1753    0

Pieniądze przy zakupie nie robią zbytniego problemu, ponieważ ciągnik ma być kupiony za dotację plus to co będzie trzeba dopłacić. Co do valtr to słyszałem, że najlepsze to one nie są i pod względem silników i skrzyń. Nie miałem z nimi styczności więc nie chcę o nic obarczać tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    515

No i widzę każdy coś tu doradza a ty z tym zetorem ciągle, weź sobie na testy i zobaczysz proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrix1753    0

Każdy doradza? Średnie doradzanie bo póki co nikt mi nie powiedział jak ze spalaniem, kosztami itp Zetor pisałem czemu mnie interesuje. Proste żebym wolał JD/MF ale wole kupić czujnik za 1tyś zł do zetora niż za 10tyś do tamtych marek o to tu chodzi. Tego ciągnika nie zamierzam sprzedawać za rok/dwa tylko aż będzie się nadawał na złom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

kasa nie gra roli, a napaliłeś się na tego Zetora !

Włochy to chyba nie trzeci świat ?!

porównaj sobie chociażby jakość wykonania Landini i Zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Tego Zetora to nawet nie ma co porównywać do JD i MF i każdy ci już to napisał. Wybrałeś już Zetora to jedź do dilera i sobie go obejrzysz i wsiądziesz. Nie wiem czemu tak piszesz, że części do zetora są takie tanie. Posiadam forterre 11441 od 2008 roku i nie za bardzo polecam. Może w crystalu jest lepiej, bo ja go tak naprawdę jeszcze nie widziałem dokładnie. Również posiadam JD i różnica co do Zetora jest bardzo duża. Fakt, że spalanie w lekkiej pracy jest większe, ale co do cięższych prac to tej różnicy już nie ma dużej. Komputer w johnie pokazuje średnie spalanie 6,9 l/h więc nie jest to tak dużo. Fakt, że jest to 100 konny traktor i wiadomo, że w większym będzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrix1753    0

Nie będę 3 raz pisać czemu zetor i czemu kasa... O tych innych ciągnikach pisałem, że odpadają to po co drążyć temat? Czy ja wiem czy takie napaliłeś czy szukasz opinii? Kupie JD/MF i coś jebnie i kto za to będzie bulić? Każdy napisał co wiedział co mu kumpel powiedział... komfort to i bez waszej pomocy wiem, że w innych ciągnikach jest większy a tu nie chodzi tylko o komfort a to o czym nikt póki co nie wspomniał czyli koszty, spalanie itp....


Tego Zetora to nawet nie ma co porównywać do JD i MF i każdy ci już to napisał. Wybrałeś już Zetora to jedź do dilera i sobie go obejrzysz i wsiądziesz. Nie wiem czemu tak piszesz, że części do zetora są takie tanie. Posiadam forterre 11441 od 2008 roku i nie za bardzo polecam. Może w crystalu jest lepiej, bo ja go tak naprawdę jeszcze nie widziałem dokładnie. Również posiadam JD i różnica co do Zetora jest bardzo duża. Fakt, że spalanie w lekkiej pracy jest większe, ale co do cięższych prac to tej różnicy już nie ma dużej. Komputer w johnie pokazuje średnie spalanie 6,9 l/h więc nie jest to tak dużo. Fakt, że jest to 100 konny traktor i wiadomo, że w większym będzie inaczej.

 Te spalanie w JD masz przy czym? Zetora sam posiadam z 2015r i na niego złego słowa nie powiem ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

kolego kup zetora tanie czensci a reszta to nabijanie dilerom portwela jak cos padnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrix1753    0

Nie biore pod uwagę Fendta, ponieważ na niego szkoda mi pieniędzy a nie zależy mi na bezstopniowej skrzyni ani na wydawaniu pieniędzy w błoto. Szkoda, że żaden posiadacz jednego chociaż z tych ciagnikow się nie wypowie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Te spalanie jest przy wszystkim tak naprawdę. Bo ciągnik chodzi z turem jak i czasami zdarza się nim orać jak goni czas. Tarcze sprzęgła w zetorze już 3 razy było wymieniane. Zdarzały się też dużo gorsze awarie. Takie jak wymiana całego sprzęgła na gwarancji. Serwis wycenił mi to wtedy na prawie 20 tysięcy, bo założyli sobie jakieś na sprawdzenie i wymieniali wszystko na gwarancji na szczęście. Jakieś 3 lata temu rozleciała się cała piasta w przednim kole. Nie wspomnę o poceniu się silnika. Chyba z 4 razy wymieniałem drzwi, ponieważ same z siebie pękły, a po wymianie ostatniej na dole po zamknięciu jest taka szpara, że palca idzie wsadzić. Nie wspomnę już o cenie. Także takie gadanie, że tanie części do zetora to może powiedzieć ktoś kto nie ma z nim styczności. W JD przez dwa lata wymiana filtrów i ostatnio uszkodziłem czujnik przez najechanie na coś, ale udało się go naprawić. Komfort pracy między nimi to przepaść. Polecam samemu sobie wsiąść do każdego i porównać.

Edytowano przez maniek0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

160ha jeśli wyłącznie dla siebie (nie dla pracownika) i na dotację to chyba jednak warto wyłożyć trochę więcej? Każdy już chyba będzie z komputerem jakimś. 

Części do zetora może tanie, a awaryjność może być proporcjonalna do ceny części i nic dobrego z tego nie wyjdzie. 

Na temat modeli się nie wypowiem (jednak jak JD to tylko R), ale patrząc na areał i profil produkcji jednak spędzisz trochę czasu w tej kabinie i raczej nie ma co zbytnio oszczędzać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Ja mam kilka propozycji dla ciebie. Polecam Crystala Oriona to super ciągnik polski na renomowanych podzespołach firm Sisu, ZF, Walterscheid, Carraro, etc. Za przyzwoite pieniądze otrzymasz ciągnik który w pełni spełni twoje oczekiwania z bogatym wyposażeniem m.in: Tylny tuz o udźwigu 9,2t, Amortyzację osi która jest wyposażona w system hamowania osi przedniej, wyświetlacz zamiast normalnych zegarów itp.Podaje link do strony producenta. http://www.traktor.pl/products/orion-160-190-18.html.

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj