Wojtek026

brony polowe ząb 20 czy 16

Polecane posty

Wojtek026    76

chcę kupić brony hydrauliczne i nie wiem jakie będą lepsze proszę wymięcie zastosowanie i w czym się sprawdzają 20stki a do czego lepsze 16stki lub do czego 20stki się nie nadają?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

zależy jakie masz ziemie po za tym brony be wałków to idealne urządzenie do przesuszania ziemi , jeśli nie ma żadnej włóki to nawet dobrze nie zarównają pola ale jak już chcesz kupić a twoja ziemia to nie jest piaskownica to bierz 20stki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a jak mam kilka ha piaskownicy to co 20stki się będą topiły? poława takiej ziemi połowa 4tej kl tam na 4tej to by chyba zamiast agregatu zrobiły, na piachu myślałem o doprawieniu nimi po talerzówce i siewie, ale czy 20stki będą ładnie równać po talerzówce czy ściągać wszystko, tak samo po oborniku przetalerzowanym lub przeoranym czy ciężka brona będzie wszystko wywlekać czy równać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

myślę że 16 będziesz miał lepsze bo na piachu zamiast agregatu, a na lepszą ziemię to i tak musisz agregatem jechać, wtedy brona jako doprawienie albo posiewnie. tylko faktycznie sama brona suszy ziemię, ja mam za bronami deski przyczepione na łańcuchach, po tym pole jak stół, im szybciej jedziesz tym rowniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

heh tylko te pola lepsze to daleko od odmu i wolał bym za jednym przejazdem wtedy 20 by się zdała, a co nie suszy ziemi, brona z wałkami strunowymi, czy w ogóle lepiej pujść w kultywator z podwójnymi wałkami żeby nie suszyć ziemi bo to ważne na piaskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

No dobry kultywator więcej kosztuje na 2 wałach, myślę że na piach szkoda jazdy i czasu. przynajmniej ja tak kiedyś robiłem, teraz na piachu bez orkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

jadę gruberem po zniwach, a do siewu agregat uprawowosiewny. i to cała praca.
po gruberze czasami przelece bronami, zeby wyrównać, A przy siewniku mam zagarniaczki, ale na piachu sieje na max docisku. najlepiej jeszcze było by walowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Chciałbym odświeżyć temat, bo już oglądałem na placu i porównywałem i różnica pomiędzy 16 a 20 zębem jest wyraźnie zauważalna a nawet ogromna, równica w cenie nie jest duża, tak więc niby kożystniej te 20stki ale do czego te brony, po primo

-przerwanie parowania na wiosnę czy 20stka do tego dobra czy lepsza 16stka

po 2gie

-uprawa przesuszanie ziemi itp, piszenie o czepianiu jakieś deski na łańcuszkach chodzi o to żeby pod ostatni rząd zębów coś podczepić i żeby równało tak? z czymś takim to i za głęboko chyba nie pujdzie ta brona

-po 3cie czy taka 20stka nie powyciąga gnoju i resztek po orce jak np. oram a następnego donia chce uprawić pod siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wszystko zależy jaka 20 bo pole może ważyć od 50 kg do ok. 80 kg. Obornika Ci nie powyciąga tylko czym większa/cięższa brona to ciągnik większy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj