Polecane posty

dawidek223    0
Napisano (edytowany)

Witam,
Mam pytanie odnośnie tej prasy dlaczego wychodzi z styłu sieczka jak mam połowę czyli 7 noży włonczonych i nawet kiedy są wyłonczone to i tak lecij sieczka styłu,nawet jadę wolno i na małych obrotach tak jak pisało w instrukcji,ale i tak to samo ,miał ktoś taki problem?
I mam jeszcze jeden problem z dobianiem beli bo bradzo słabo zbija rękę idzie wsadzić i na owiarce się nie chcą owiac co to może być za przyczyna dodam że zrobiłem nią od żniw 1000 bel i bez problemu,a od wczoraj takie problemy liczę na odpowiedz i z góry dziękuję.

Edytowano przez dawidek223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Matko!!! Gdzie byli nauczyciele od polskiego??? Dlaczego wypuścili ze szkoły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Dobra skończ gościu chłopak przejęty że z maszyną coś się dzieję a ty błędy mu wytykać zaczynasz


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

spróbuj zwiększyć prędkość, może za wolno jedziesz i prasa po prostu mieli, moze wystarczy grubszy spkos . zobacz jeszcze czy z tyłu na komorze tam gdzie się ustawia stopień zbicia ta sprężyna nie spadła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Prasuję Pronar82A co do prasowania to jadę 8km/h-10km/h pokosy małe i średnie robię dzisjaj zrobię większe i zobaczymy wieczorem na piszę
Sprężyny są dobre może zbija słabiej bo szybko jeżdżę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

swoją jeżdżę podobna prędkością, może przestawił się czujnik pod tym drutem co pokazuje poziom zbicia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Powiem tak ten drut normalnie do konca chodzi coś serwis mówił o podkreceniju sprężyn ale onij dopiero pod koniec tygodnia nastepnego by przyjechali bo czasu nie mają
Albo czujnik u 5cm opuścić opuściłem i troche lepije ale jeszcze nie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

a duzo tej sieczki VD to walcowo-łańcuchowa to bedzie trochę wylatywać z tyłu chyba że dużo zostaje to coś nie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

napisał że zrobił 1000 balotów i było wszystko ok więc ewidentnie coś się przestawiło, ten drut łowieniem być ustawiony w połowie tej blaszki na której się reguluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

daj wiekszy zgniot i zobacz co się dzieje ta prasą najlepiej jeździć dość szybko dokładnie nie wiem jak szybko ale jak prasowałem u kolegi to nie było że dołki musiałeś utrzymać prędkość bo robiło właśnie sieczkę i wyginało druty i wyciągało łańcuchy tobie też może się wyciągnęły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Powiem tak pojechałem szybciej aż ciągnik schodził z obrotów ale sieczki nie było a co do zbijania czujnik trochę opuściłem około 1cm na dół bo serwis tak mówił i lepiej zbijała jutro albo sobotę przyjedzie to napiszę co było przyczyną bo oni coś mówili o sprężynie i o cuzjniku zbijania z prawej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego zbijania bo serwis nie przyjedzie bo skończyłem u siebie a mówił coś o czujniku jak on musi być ustawiony ten drut? bo tam jest regulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

To normalne suche się kruszy i wypada między dolnym walcem a prętami od klapay. Magnez na drucie ustaw tak aby przy opuszczaniu się drutu jak najpóźniej mijał się z czujnikiem. Stopień zgniotu ustaw na max czyli w otwór jak najwyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Dziękuję za odpowiedź,zrobię tak,a mam jeszcze pytanie czy jak jadę szybko z prasą jeździł to nie będzie słabiej zbijać ?Jak są wąski pokosy i będę jeździł prosto to belki są i po bokach nie dobite? Mam jeszcze pytanie odnośnie centralnego smarowania na ile musi starczyć cały pojemnik bo u mnie starcza na 4 godz zdaje mi się że za dużo idzie i jeszcze jedno pytanie dlaczego w instrukcji pisze żeby sianokiszonke słabo zbijać a słomę i siano mocniej tak pisze w instrukcj bo na a i b maksymalny zgniot i pisze zeby siano i słomę zbijać c d e słabszy zgniot i pisze żeby sianokiszonke pracować chyba to jest błąd w instrukcj obsługi?

Edytowano przez dawidek223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

Moim zdaniem w instrukcji tak napisali żeby wydłużyć żywotność prasy bo w siano kiszonce jest najciężej...a co ekspert z warsztatu wie o robieniu sianokiszonki...ja mam ciągle ustawione na maksa a jak chcesuche siano luzniej zrobić to wcześniej puszczam siatkę. Co do smarowania to spróbuj gestszy olej, jeśli dużo leci to dobrze smaruje. Na początku można szybko a jak zaczyna dobijać czyli ten drut zaczyna iść w dół to im wolnie tym lepjej dobije. Przy wąskich walkach trzeba jeździć tylko bokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Słoma sprężynuje dlatego zaleca się słabszy zgniot. A siano to raczej z oczywistych powodów - żeby się nie zagrzało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

No tak tylko instrukcja podaje żeby do słomy i siana ustawiać większy zgniot niż do sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Kupiłem w 2016 roku w lipcu i powiem tak 72000 netto wejściowa cenna ale wziąłem skrętne koła komputer lepszy dodatkowe miejsce na siatkę substancję do zakiszania i serwis mi odpuścił na 72 netto a w tym wyposażeniu by kosztowała około 90000 neto ale opuścił kupiłem w Agroskładzie Ujazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Mam jeszcze pytanie jaką najlepiej siatkę używać żeby dobrze owijała Unia 1.8 vd i czy można owiac zamiast siatki folią widziałem na yt jak owijali ale innej marki prasy bo chciałem zobaczyć przy swojej jaka będzie różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

Ja tam zawsze kupuje najtańszą jaka jest w okolicy. Wszystkimi ładnie owija tylko trzeba pamiętać żeby hamulec podciągać i smarować te rolki na których siatka się obraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Mam jeszcze pytanie czy wam też jak jest podszuszona trawa lub słucha słoma to słabo zbija ? A ile bel na godzinę zrobicie tak z ciekawości się spytam?

Edytowano przez dawidek223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez johny
      Witam jakie są wasze opinie na temat tych pras - DF 120 1.5 i DF 120 1.8 i czy nadają sie do słomy ??
       
       
       
      dzis oglądałem to prase u dealera nawet mi sie spodobała konkretnie 120 1,5D nawet nawet
       
      Pozdrawiam Johny102
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj