Skocz do zawartości
marcinek2303

kłosownik Deutz Fahr 35.70

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fahr

Panowie, wiecie jak dostać się do kłosownika pod bębnem, blachy wypieły się z prawej strony i musze je jakoś poprawić tylko nie wiem jak się do nich dostać, robił ktoś coś przy tym?

akmaly    243

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Kłosownik to wentylator kłosowy, masz dwa po prawej i lewej stronie, jakie blachy mogły Ci się w nim wypiąć?

Wiadomość z agroFakt.pl

romek6340    203

No właśnie nie... może Ty to tak nazywasz ale tu akmaly ma rację co do kłosownika.

O które blachy chodzi? Może te co przysłaniają od dołu klepisko? (o ile rozwiązania ma podobne co  mnie w mniejszej serii)

akmaly    243

Kolega @marcinek2303 może mieć trochę racji ponieważ z instrukcji ta blacha nazywa się "Entgrannerbleche". Co to dokładnie oznacza to nie wiem, google tego jednoznacznie nie tłumaczy ale jednym z tłumaczeń jest "kłosownika". Mniejsza z tym, ważne że wiemy o co chodzi. 

Nie wiem jak jest w tej serii ale przeważnie te blachy były wkładane przez ekrany boczne, z przodu klepiska powinna być taka prowadnica w którą wsuwasz przód blachy a z tyłu zabezpieczasz. Jak odsłonisz te ekrany na bokach powinieneś je widzieć.

Chyba już wiem że u Ciebie jest inaczej bo masz to sterowane z zewnątrz ale jakieś okienka czy pokrywy przy młocarni raczej masz, nie widać tego?

Edytowano przez akmaly

okienka sa,widac je ale sa za daleko zeby tam reke wlozyc,z wytrzasaczy od gory tez sie nie dojdzie ,jedyna nadzieje w tej oslonie pod gardzielem,tak jak piszesz kolego,sterowanie mam z lewej strony

akmaly    243

A nie lepiej byłoby podajnikiem pochyłym odjechać od maszyny? Wtedy miałbyś całą młocarnię od przodu odkrytą. Odsunąć podajnik to chwila roboty.

Pod młocarnią masz chwytacz kamieni, jest tam fartuch gumowy który przymocowany jest do przodu klepiska i nic tam nie zobaczysz chyba że go zdemontujesz.

To co wypięło się to może dostaniesz bo powinna tam być tylko zawleczka przy ściance maszyny.

Ciężko mi coś więcej napisać bo nie znam tej maszyny, ewentualnie krasnoludka zatrudnić:)

kisiel123    2

Koledzy. pomoże ktoś potrzebuje zdjecie koła do deutza 35.70pośredniego od sieczkarni chodzi o to na którym odbiera moc z koła napędowego i przenosi na sieczkarnie.  Może wie ktoś gdzie takowe moge dostać. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PawelChelm
      Witam. Zwracam się do Panów z pytaniem odnośnie silnika DEUTZ F4L912 49,5kW. Moje pytanie odnosi się do turbosprężarki w takim silniku, a w zasadzie czy jest możliwość montażu takiego osprzętu i jeżeli tak to czy jest to bezpieczne? Mam na myśli czy silnik jest na tyle przystosowany aby współpracował z turbosprężarką i jeżeli tak czy jest to dużo większe obciążenie dla takiego silnika jak np w silnikach DEUTZ BF4L913T?
      Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
    • Przez unipasz
      mam problem łańcuchy podajnika pochyłego w kombajnie  deutz fahr    krzywo hodzal i podejrzewam ze trzeba wymienić łańcuchy   i jak je wyjac
    • Przez mlodyrolnik94
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez pokorny
      Witam, w M980 przyblokawał się lewy hamulec i mocno go rozgrzało. Po ostygnięciu cieknie z cylinderka, może ktoś wie gdzie kupić komplet naprawczy ewentualnie jaki jest to nr katalogowy. Wydaje mi się, że bezie taki sam jak w bliźniaczych modelach M900, M922, M1002, M1080.
    • Przez pokorny
      Jak założyć pas jezdny na dolne koło? Jest zbyt mało miejsca od półosi i zastanawiam się czy jak rozkręcę te szpilki trzymające sprężyny to da się to złożyć w rękach. Wymieniał ktoś, poradźcie Panowie aby to sprawnie zrobić, bo młócić trzeba.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.