Skocz do zawartości
Sadownikx2

Jak zmieniąć biegi bez sprzęgła i nie roz... Skrzyni biegów.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadownikx2    1
Napisano (edytowany)

Oglądałem.
Nie masakra tylko jak dorobić piąty bieg?
Od tego są hamulce aby hamować.
Przyczepa też ma hamulce.
A hamowanie silnikiem.
Podjazd pod górkę na małym biegu i z górki się nie rozpędzi?
Jakie gałęzie porąbie ciągnik o mocy 55 koni średnica? a jakie o mocy 38 koni średnica?
Będziemy konstruować rębak do gałęzi?
800 obrotów wałka wystarczy?

Dlaczego biegi w traktorze wchodzą cieżej niż w samochodzie (skrzynia synchronizowana).

Edytowano przez Sadownikx2

CxRAFalxD    0

Ale np.Ursu 2812 nie ma zwolnic.

Da się jakoś dorobić 5 bieg?

Traktor 55km pociągnie 8 ton po twardym?

W tym ursusie są zwolnice planetarne, znajdują się w "zgrubienou" na tylnym moście. Wyszukaj w necie jak to działa.

Nie da się dorobić 5 biegu bo wiązało by się to z przebudową całej skrzyni biegów (skonstruowani on nowa). Przerost formy nad treścią.

Podobnie wygląda sprawa z "licznikiem obrotów" na trybach w skrzyni. Po prostu nie warto.

Sadownikx2    1

Dorobi się dwa tryby i 5.jest.
Nie warto bo co?
A w tym zgrubieniu to jest mechanizm różnicowy i koło talerzowe.

Wiadomość z agroFakt.pl

stempos1980    38
Napisano (edytowany)

sadownik po prostu zmień traktor i będzie bez problemu.na tym forum są ludzie którzy mają 1000 razy mądrzejsze głowy od twojej i doświadczenie i wiedzą doskonale że konstruktorzy siedzieli niejeden miesiąc by stworzyć tą skrzynie taką jaka jest aty wymyślasz cuda niewidy.każdy ciągnik ma wady i zalety czy polski czy zachodni.twoje Landini też ma wady zapewne

Edytowano przez stempos1980

Sadownikx2    1
Napisano (edytowany)

Ale w czym problem dorzucić dwa Tryby?

Adi96    865

Przestań Trollować weź się za naukę dzieciaku

agromatik    182
Napisano (edytowany)

Ale w czym problem dorzucić dwa Tryby?

I garść gwoździ. Łapy opadają z hukiem. Widział Ty skrzynię biegów od środka, chyba tylko w rowerze stąd takie pomysła, Ferdek się znalazł. 

Edytowano przez agromatik

CxRAFalxD    0

Czerwonym zaznaczony mechanizm różnicowy.
Niebieskie strzałki wskazują zwolnice planetarne.

Skąd wziąłeś tą magiczną liczbę dwóch trybów? A jak chcesz to wkomponować w działanie skrzyni? Jak dźwignia zmiany biegów miała by to obsłużyć?

Widziałeś kiedyś skrzynię od wewnątrz?

post-65683-0-07228000-1496963434_thumb.jpg

Sadownikx2    1
Napisano (edytowany)

U mnie nie ma tych zgrubień.
Widziałem skrzynie od wewnątrz w T 25
Muszą być dwa tryby bo jeden jest na jednym wałku a drugi na drugim.
Najlepiej aby 5.była pod 4.

post-216725-0-79502100-1496986175_thumb.jpg

romek6340    203

Czerwonym zaznaczony mechanizm różnicowy.

Niebieskie strzałki wskazują zwolnice planetarne.

Skąd wziąłeś tą magiczną liczbę dwóch trybów? A jak chcesz to wkomponować w działanie skrzyni? Jak dźwignia zmiany biegów miała by to obsłużyć?

Widziałeś kiedyś skrzynię od wewnątrz?

Żeby nie było to chociaż z jednym się z Autorem zgadzam...

To zdjęcie co pokazujesz to nie jest 2812 ani 235. On nie ma zwolnic i ich na siłę nie szukaj bo nie znajdziesz.

ursusek94    15

to jest zdjęcie 255 albo 3512, mały ferdek nie ma zwolnic na polosiach, jakoś to musi mieć inaczej zwolnione, myślę że w moście tak jak mtz ma.

Przemek2203    11

Zdjęcie @CxRAFalxD przedstawia U3512 lub MF255 a zdjęcie @sadownika to U2812 lub MF 235. W 3512 ma zwolnice "planetarne" przy feldze a w 2812 prawdopodobnie jest wszystko wbudowane w tylny most.

akmaly    185

A możecie skończyć ten durny temat?

Kolego Sadownikx2 - ogarnij się, ucz się więcej bo widać że masz sporo wolnego czasu. Jak Cię interesuje budowa maszyn to jest masa książek które mogą Cię zainteresować. 

Dla pozostałych. Nie odpisujcie mu na te durnoty to może da sobie spokój. 

Czy są zwolnice czy też ich nie ma, jest osobny temat i wszystko zostało tam wyjaśnione.

corrado    217

Kolego już wcześniej o tym pisałem ale nic to nie dało, a tematy i posty są coraz to bardziej durne.

Sadownikx2    1

Dajcie tytuły tych książek?
A wy wiecie co to jest postę?
Ja tam wszystko udoskonalan pocąwszy od kotła (pieca CO)nie da się zrobić zadymy skonczywszy na opryskiwaczu sam mogę podlać truskawki,sam mogę opryskać maliny lancą (przyczepiam lance i jadę).

agromatik    182

Widziałem skrzynie od wewnątrz w T 25

Muszą być dwa tryby bo jeden jest na jednym wałku a drugi na drugim.

Chyba przez zaparowany teleskop przez kilka sekund, bo nie zdążyłeś zarejestrować budowy. 

3 na trzecim wałku a 4 na ....... itd, itd. Wstawiając 2 tryby zmieniasz kierunek obrotów, czyli zmontowałeś szybki wsteczny.

corrado    217

Przecież te posty są jakby osoby nie ubliżając nikomu niepełnosprytnej delikatnie mówiąc. 

witejus    120

Dajcie tytuły tych książek?

A wy wiecie co to jest postę?

Ja tam wszystko udoskonalan pocąwszy od kotła (pieca CO)nie da się zrobić zadymy skonczywszy na opryskiwaczu sam mogę podlać truskawki,sam mogę opryskać maliny lancą (przyczepiam lance i jadę).

ty [celowo tak piszę] udoskonal swoją pisownię ,najpierw i najszybciej

zetorki12    2006

To samo miałem napisać , bo na tym polu widać spoooore zaległości . :P

Sadownikx2    1
Napisano (edytowany)

Jedynka i wsteczny mają taką samą szybkość?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html