Skocz do zawartości
Sadownikx2

Jak zmieniąć biegi bez sprzęgła i nie roz... Skrzyni biegów.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadownikx2    1

Nie robie sobie jaj z was.
Po prostu poczytałem tematy na forum o wzmaczniaczu i każdy krzyczy psuje się zaspawać.
Tempe inżyniery zrobiły hydraulike,która się psuje.
Zrobili by docisk wzmaczniacza tak jak docisk sprzęgła a nie na hydraulike.

piotrdd    8

Po co taki temat bez sprzęgła chcą jeździć czy co, ogólnie da się jeździć ale to bardzo trudne aby nie zgubić biegu i trzeba dobrze znać pojazd którym się jedzie także niema to sensu  a procedura wygląda tak zwiększając bieg na wyższy ujmujemy gazu bieg wychodzi i tu ważna rzecz drgania drążka pokazują kiedy następny bieg się zazębi należy to robić z wyczuciem nic na siłę żadnych zgrzytów bieg sam w padnie, redukcja wygląda inaczej i jest bardziej kłopotliwa tu zwiększamy obroty silnika po wypadnięciu biegu i lewarek też nas poinformuje kiedy bieg wejdzie  i tak  ma równym terenie  to wyjdzie natomiast z górki nie bo układ jezdny przy zmianach biegu musi być odprężony inaczej bieg nie wejdzie  i po to właśnie powstało takie coś jak sprzęgło.                

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrdd    8
Napisano (edytowany)

Nie robie sobie jaj z was.

Po prostu poczytałem tematy na forum o wzmaczniaczu i każdy krzyczy psuje się zaspawać.

Tempe inżyniery zrobiły hydraulike,która się psuje.

Zrobili by docisk wzmaczniacza tak jak docisk sprzęgła a nie na hydraulike.

Hydraulika jest dobra jak jest szczelna inaczej są problemy a jak ktoś nie umiał dobrze uszczelnić to zaspawywał bo co miał zrobić. A uszczelnić bobrze wcale tak prosto nie jest ale jak dobrze uszczelnisz to działa i działa.  I ostatni bieg wrzuci (nadbieg) tylko później go zredukuj w stresowej sytuacji chciałbym to widzieć :huh:        

Edytowano przez piotrdd

agromatik    182

Pojedź do Zakopca i u wozaka obejrzyj sobie manualny wzmacniacz momentu. Sposób użycia bardzo prosty, jak zwalnia, to wrzeszczysz WIO i wzmacniaczem momentu walisz traktor po dupsk.u.

Sadownikx2    1

Ale nie można dobrać obrotów do ostatniego biegu bez sprzęgła a po za tym nie ma takiego czegoś,że lekko przesuwasz wajche bieg jeszcze nie wszed ale wajcha wibruje i wiesz ile gazu dodać odjąć.
Są jakieś negatywne skutki wrzucania biegu bez sprzęgła?
Nie chodzi mi o wrzucanie na siłe!

agromatik    182

Zalończyc to Ty musisz myślenie, ewentualnie poproś o to jakiegoś samarytanina. Jednak gimba to stan umysłu. Do poduszki książka Słodowego o mechanice.

piotrdd    8

Nie, ty w ogóle wiesz na jakiej zasadzie to działa.     

agromatik    182

Zając to dziki zwierz, a Ty go chcesz tresować. Zostaw zająca w spokoju.

Sebusk    7

Dlaczego moderator nie usunie tego tematu i nie zbanuje autora.
?

romek6340    203

Moderator nie robot... Już któryś post z narzekaniem, że temat do kosza, tylko kto coś w tym celu zrobił? Od tego jest opcja "raportuj". Jak chcecie mieć porządek to klikajcie, zamiast pisać i się wyżalać w temacie. To nic nie da, a tylko gościa nakręca i posty nabija. Po za tym wszyscy wiedzą, że nacisku na moderowanie i usuwanie tutaj nie ma więc Panowie raporty dawać jak się nie podoba, a nie niepotrzebnie pisać i wtedy moderator zwróci uwagę, że coś nie tak.

zetorki12    2024

Co wam moderator zawinił ? Tematy głupie zakłada Sadownik , to fakt , ale można przecież ignorować . A jak ktoś się lubi pośmiać to coś tam z nim podyskutuje :P;)

Sadownikx2    1
Napisano (edytowany)

Wzmaczniacz działa tak (na zającu) tłok luzuje taśme,bemben się zaczyna kręcić,olej docika tarcze sprzegła we wzmaczniaczu.
Po jakimś czasie wyciera się tuleja jest przeciek,za małe ciśnienie oleju tarcze się slizgają i naprawa.

Jak jedziesz rozpędony z górki (toczysz się na luzie) to i tak nie wrzucisz biegu obojętnie czy naciśniesz sprzęgło czy nie.
Dopiero jak traktor zwolni to bieg wrzucisz.

Edytowano przez Sadownikx2

ursusek94    15

myślę że to nie jest temat o wzmacniaczu, tylko o biegach bez sprzęgła, mam pomysł weź nagraj film i wstaw jak jeździsz bez sprzęgła, chętnie bym to zobaczyl, i się pośmiał.:)

zetorki12    2024

Nagraj , a przestaną się śmiać i potraktują temat poważnie -_- .

andriejt    0

W ursusie ( c-360) zmieniając bieg trzeba dodatkowo pracować gazem. Przy redukcji dodać , a w górę odpuścić i wtedy nie zgrzyta, albo chociaż mniej

Adi96    870

Co wy gadacie głupoty że na luzie się nie da wrzucić lub z redukować z najwyższego na niższy.Ojciec nie raz tak wrzucał dodał gazu i zdecydowanym ruchem wrzucał 5 i bez zgrzytu szkoda że ja takiego wyczucia nie mam dobrego

Sadownikx2    1
Napisano (edytowany)

Jak za szybko jedziesz to nie zredukujesz nawet ze sprzęgłem bo ci niższy bieg nie wejdzie a jak go wepchasz na siłe to rozwalisz tryb na wałku sprzęgłowym.
Mój Wujek ostatnio jakimś gościom wymieniał wałek sprzęgłowy w Władimircu T 25 bo nogą biegi wkopywały jak nie chiały wejść.
Sprzęgła używali.
Sczyt głupoty.

Edytowano przez Sadownikx2

romek6340    203

Jak to możliwe, że jeszcze kilka dni temu nie znałeś nawet budowy Skrzynie biegów czy działania podstawowych mechnizmów, a teraz stałeś się "ekspertem" i wyjaśniasz działanie czy opisujesz co i jak może się stać?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html