Sadownikx2

Jak zmieniąć biegi bez sprzęgła i nie roz... Skrzyni biegów.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadownikx2    6

Oglądałem.
Nie masakra tylko jak dorobić piąty bieg?
Od tego są hamulce aby hamować.
Przyczepa też ma hamulce.
A hamowanie silnikiem.
Podjazd pod górkę na małym biegu i z górki się nie rozpędzi?
Jakie gałęzie porąbie ciągnik o mocy 55 koni średnica? a jakie o mocy 38 koni średnica?
Będziemy konstruować rębak do gałęzi?
800 obrotów wałka wystarczy?



Dlaczego biegi w traktorze wchodzą cieżej niż w samochodzie (skrzynia synchronizowana).

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CxRAFalxD    0

Ale np.Ursu 2812 nie ma zwolnic.

Da się jakoś dorobić 5 bieg?

Traktor 55km pociągnie 8 ton po twardym?

W tym ursusie są zwolnice planetarne, znajdują się w "zgrubienou" na tylnym moście. Wyszukaj w necie jak to działa.

 

Nie da się dorobić 5 biegu bo wiązało by się to z przebudową całej skrzyni biegów (skonstruowani on nowa). Przerost formy nad treścią.

 

Podobnie wygląda sprawa z "licznikiem obrotów" na trybach w skrzyni. Po prostu nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Dorobi się dwa tryby i 5.jest.
Nie warto bo co?
A w tym zgrubieniu to jest mechanizm różnicowy i koło talerzowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

sadownik po prostu zmień traktor i będzie bez problemu.na tym forum są ludzie którzy mają 1000 razy mądrzejsze głowy od twojej i doświadczenie i wiedzą doskonale że konstruktorzy siedzieli niejeden miesiąc by stworzyć tą skrzynie taką jaka jest aty wymyślasz cuda niewidy.każdy ciągnik ma wady i zalety czy polski czy zachodni.twoje Landini też ma wady zapewne

Edytowano przez stempos1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ale w czym problem dorzucić dwa Tryby?

I garść gwoździ. Łapy opadają z hukiem. Widział Ty skrzynię biegów od środka, chyba tylko w rowerze stąd takie pomysła, Ferdek się znalazł. 

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CxRAFalxD    0

Czerwonym zaznaczony mechanizm różnicowy.
Niebieskie strzałki wskazują zwolnice planetarne.

Skąd wziąłeś tą magiczną liczbę dwóch trybów? A jak chcesz to wkomponować w działanie skrzyni? Jak dźwignia zmiany biegów miała by to obsłużyć?

Widziałeś kiedyś skrzynię od wewnątrz?

post-65683-0-07228000-1496963434_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

U mnie nie ma tych zgrubień.
Widziałem skrzynie od wewnątrz w T 25
Muszą być dwa tryby bo jeden jest na jednym wałku a drugi na drugim.
Najlepiej aby 5.była pod 4.

post-216725-0-79502100-1496986175_thumb.jpg

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 A Ty chłopczyku nie powinieneś już być w szkole ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Czerwonym zaznaczony mechanizm różnicowy.

Niebieskie strzałki wskazują zwolnice planetarne.

 

Skąd wziąłeś tą magiczną liczbę dwóch trybów? A jak chcesz to wkomponować w działanie skrzyni? Jak dźwignia zmiany biegów miała by to obsłużyć?

 

Widziałeś kiedyś skrzynię od wewnątrz?

Żeby nie było to chociaż z jednym się z Autorem zgadzam...

To zdjęcie co pokazujesz to nie jest 2812 ani 235. On nie ma zwolnic i ich na siłę nie szukaj bo nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

to jest zdjęcie 255 albo 3512, mały ferdek nie ma zwolnic na polosiach, jakoś to musi mieć inaczej zwolnione, myślę że w moście tak jak mtz ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Zdjęcie @CxRAFalxD przedstawia U3512 lub MF255 a zdjęcie @sadownika to U2812 lub MF 235. W 3512 ma zwolnice "planetarne" przy feldze a w 2812 prawdopodobnie jest wszystko wbudowane w tylny most.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

A możecie skończyć ten durny temat?

Kolego Sadownikx2 - ogarnij się, ucz się więcej bo widać że masz sporo wolnego czasu. Jak Cię interesuje budowa maszyn to jest masa książek które mogą Cię zainteresować. 

Dla pozostałych. Nie odpisujcie mu na te durnoty to może da sobie spokój. 

Czy są zwolnice czy też ich nie ma, jest osobny temat i wszystko zostało tam wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kolego już wcześniej o tym pisałem ale nic to nie dało, a tematy i posty są coraz to bardziej durne.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Dajcie tytuły tych książek?
A wy wiecie co to jest postę?
Ja tam wszystko udoskonalan pocąwszy od kotła (pieca CO)nie da się zrobić zadymy skonczywszy na opryskiwaczu sam mogę podlać truskawki,sam mogę opryskać maliny lancą (przyczepiam lance i jadę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Widziałem skrzynie od wewnątrz w T 25

Muszą być dwa tryby bo jeden jest na jednym wałku a drugi na drugim.

 

Chyba przez zaparowany teleskop przez kilka sekund, bo nie zdążyłeś zarejestrować budowy. 

3 na trzecim wałku a 4 na ....... itd, itd. Wstawiając 2 tryby zmieniasz kierunek obrotów, czyli zmontowałeś szybki wsteczny.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Przecież te posty są jakby osoby nie ubliżając nikomu niepełnosprytnej delikatnie mówiąc. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518

Dajcie tytuły tych książek?

A wy wiecie co to jest postę?

Ja tam wszystko udoskonalan pocąwszy od kotła (pieca CO)nie da się zrobić zadymy skonczywszy na opryskiwaczu sam mogę podlać truskawki,sam mogę opryskać maliny lancą (przyczepiam lance i jadę).

 

ty [celowo tak piszę] udoskonal swoją pisownię ,najpierw i najszybciej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To samo miałem napisać , bo na tym polu widać spoooore zaległości . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj