Sadownikx2

Jak zmieniąć biegi bez sprzęgła i nie roz... Skrzyni biegów.

Polecane posty

Sadownikx2    6

Nie robie sobie jaj z was.
Po prostu poczytałem tematy na forum o wzmaczniaczu i każdy krzyczy psuje się zaspawać.
Tempe inżyniery zrobiły hydraulike,która się psuje.
Zrobili by docisk wzmaczniacza tak jak docisk sprzęgła a nie na hydraulike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Po co taki temat bez sprzęgła chcą jeździć czy co, ogólnie da się jeździć ale to bardzo trudne aby nie zgubić biegu i trzeba dobrze znać pojazd którym się jedzie także niema to sensu  a procedura wygląda tak zwiększając bieg na wyższy ujmujemy gazu bieg wychodzi i tu ważna rzecz drgania drążka pokazują kiedy następny bieg się zazębi należy to robić z wyczuciem nic na siłę żadnych zgrzytów bieg sam w padnie, redukcja wygląda inaczej i jest bardziej kłopotliwa tu zwiększamy obroty silnika po wypadnięciu biegu i lewarek też nas poinformuje kiedy bieg wejdzie  i tak  ma równym terenie  to wyjdzie natomiast z górki nie bo układ jezdny przy zmianach biegu musi być odprężony inaczej bieg nie wejdzie  i po to właśnie powstało takie coś jak sprzęgło.                

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Nie robie sobie jaj z was.

Po prostu poczytałem tematy na forum o wzmaczniaczu i każdy krzyczy psuje się zaspawać.

Tempe inżyniery zrobiły hydraulike,która się psuje.

Zrobili by docisk wzmaczniacza tak jak docisk sprzęgła a nie na hydraulike.

Hydraulika jest dobra jak jest szczelna inaczej są problemy a jak ktoś nie umiał dobrze uszczelnić to zaspawywał bo co miał zrobić. A uszczelnić bobrze wcale tak prosto nie jest ale jak dobrze uszczelnisz to działa i działa.  I ostatni bieg wrzuci (nadbieg) tylko później go zredukuj w stresowej sytuacji chciałbym to widzieć :huh:        

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Pojedź do Zakopca i u wozaka obejrzyj sobie manualny wzmacniacz momentu. Sposób użycia bardzo prosty, jak zwalnia, to wrzeszczysz WIO i wzmacniaczem momentu walisz traktor po dupsk.u.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Ale nie można dobrać obrotów do ostatniego biegu bez sprzęgła a po za tym nie ma takiego czegoś,że lekko przesuwasz wajche bieg jeszcze nie wszed ale wajcha wibruje i wiesz ile gazu dodać odjąć.
Są jakieś negatywne skutki wrzucania biegu bez sprzęgła?
Nie chodzi mi o wrzucanie na siłe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zalończyc to Ty musisz myślenie, ewentualnie poproś o to jakiegoś samarytanina. Jednak gimba to stan umysłu. Do poduszki książka Słodowego o mechanice.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zając to dziki zwierz, a Ty go chcesz tresować. Zostaw zająca w spokoju.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Moderator nie robot... Już któryś post z narzekaniem, że temat do kosza, tylko kto coś w tym celu zrobił? Od tego jest opcja "raportuj". Jak chcecie mieć porządek to klikajcie, zamiast pisać i się wyżalać w temacie. To nic nie da, a tylko gościa nakręca i posty nabija. Po za tym wszyscy wiedzą, że nacisku na moderowanie i usuwanie tutaj nie ma więc Panowie raporty dawać jak się nie podoba, a nie niepotrzebnie pisać i wtedy moderator zwróci uwagę, że coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co wam moderator zawinił ? Tematy głupie zakłada Sadownik , to fakt , ale można przecież ignorować . A jak ktoś się lubi pośmiać to coś tam z nim podyskutuje :P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Wzmaczniacz działa tak (na zającu) tłok luzuje taśme,bemben się zaczyna kręcić,olej docika tarcze sprzegła we wzmaczniaczu.
Po jakimś czasie wyciera się tuleja jest przeciek,za małe ciśnienie oleju tarcze się slizgają i naprawa.

Jak jedziesz rozpędony z górki (toczysz się na luzie) to i tak nie wrzucisz biegu obojętnie czy naciśniesz sprzęgło czy nie.
Dopiero jak traktor zwolni to bieg wrzucisz.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

myślę że to nie jest temat o wzmacniaczu, tylko o biegach bez sprzęgła, mam pomysł weź nagraj film i wstaw jak jeździsz bez sprzęgła, chętnie bym to zobaczyl, i się pośmiał.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nagraj , a przestaną się śmiać i potraktują temat poważnie -_- .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriejt    0

W ursusie ( c-360) zmieniając bieg trzeba dodatkowo pracować gazem. Przy redukcji dodać , a w górę odpuścić i wtedy nie zgrzyta, albo chociaż mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co wy gadacie głupoty że na luzie się nie da wrzucić lub z redukować z najwyższego na niższy.Ojciec nie raz tak wrzucał dodał gazu i zdecydowanym ruchem wrzucał 5 i bez zgrzytu szkoda że ja takiego wyczucia nie mam dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Jak za szybko jedziesz to nie zredukujesz nawet ze sprzęgłem bo ci niższy bieg nie wejdzie a jak go wepchasz na siłe to rozwalisz tryb na wałku sprzęgłowym.
Mój Wujek ostatnio jakimś gościom wymieniał wałek sprzęgłowy w Władimircu T 25 bo nogą biegi wkopywały jak nie chiały wejść.
Sprzęgła używali.
Sczyt głupoty.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak to możliwe, że jeszcze kilka dni temu nie znałeś nawet budowy Skrzynie biegów czy działania podstawowych mechnizmów, a teraz stałeś się "ekspertem" i wyjaśniasz działanie czy opisujesz co i jak może się stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj