Skocz do zawartości
News
JanKropka

Macie pomysł na mini kombajn do tych porzeczek/malin?

Polecane posty

JanKropka    0

jw..?

nie da sie samemu tego cholerstwa skonstruowac jakos? po co przepłacać?

pozdrowionka

Jarecki88    187

A skąd wiesz, że wyjdzie taniej tym bardziej, że widać, że nie wiesz jak się za to zabrać.

GucioJUMZ    290

Sąsiad budował ale coś nie wyszło za silnie oszczędzał na rzeczach które musowo kupić do pełni szczęścia 

Wiadomość z agroFakt.pl

bratrolnika    2105

znajomy rozkładał plandeki pod krzakami i po wierzchu kijem tłukł, wydajność wyśmienita, ale owoc tylko na skup, bo na rynku to jako dżem mógł sprzedawać

corrado    243

Oczywiście że się da, pytanie czy w tym przypadku jest to opłacalne. Przecież materiał i jakieś gotowe podzespoły trzeba będzie kupić ( taśmy, łożyska, koła itp) do tego  tarcze do szlifierek elektrody itp. Używany kupisz w granicach 20tys. Oczywiście trzeba będzie coś w nim naprawić typu łożyska i drobiazgi ale masz gotową do pracy maszynę. Jeśli sam zaczniesz to robić koszt powiedzmy pi razy drzwi i kolorowo zrobisz to za 15tys ( czysto teoretycznie, materiał jest drogi, nie które rzeczy zapewne będziesz musiał oddać do tokarza, frezarza, zapłacić mu za to  ) do tego musisz się liczyć z tym że dopracowanie go będzie wiązało się z próbami i dodatkowym czasem. Jeśli ten kombajn potrzebny Ci za powiedzmy 3 lata czy więcej to może i jest sens w to wchodzić w przeciwnym wypadku ja bym się nie decydował.  

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez Mirek900
      Witam mam pytanko. Chce kupić kombajn ziemniaczany ktory działał by u mnie na polu z ziemniakami:) I tu jest pytano otóż znalazłem dwa kombajny grimme blisko mojego miejsca zamieszkania cena to 3tys. Ale chciałbym was zapytac jak to jest z cześciami do tej firmy maszyn i ogólnie o waszą opinie na ten temat. Miałem na oku tez anne ale niestety ktos mnie uprzedzil. A no i czy c360 da sobie z tym rade .
      Nizej dodaje zdjecia tych maszyn

Dzieki i pozdrawiam

• Przez d4rek
      Jak w temacie rozważam któryś z tych modeli różnica w cenie około 25k (55k i 80k).  Nie interesują mnie inne marki po prostu co przemawia  na korzyść każdego modelu pracowałby na 20-30h swoich i reszta usługi.

Ps. może ktoś ma na sprzedaż nie dobitego ?
    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys

• Przez flackmistrz
      Witam, szukam opinii o kombajnie Pyra 1600. Jak to wygląda w praktyce i w porównaniu do Grimme?