krzysiek15156

Budowa nowoczesnej chlewni na 150-160.szt loch

Polecane posty

Witam jestem tutaj nowy, więc przejdę do rzeczy potrzebuję dużo informacji na budowe nowoczesnej chlewni na 150-160 szt loch w cyklu zamniętym Np. z pozwoleniami i raporcie to wiem o co chodzi tylko którą firmę polecacie najbardziej na wyposażenie i projekty, bo zależy mi na produkcji zwierzęcej. Chyba ze ktos juz składał wnioski na PROW produkcja prosiąt to tez bym prosił o jakies informacje jak przez to przechodził wiem że to jest długa droga ale chcem juz byc przygotowany na to wszystko. Więć:

- którą firmę polecacie która by sie tym wszystkim zajęła (wyposażenie,projekty itd.)

- chyba ze jest jakis przedstawiciel handlowy na FO to niech zgłosi sie na email i wszystko mi tam opisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

świnie chwilę w cenie i wszyscy chlewnie chcą budować a i jeszcze prow rusza 29czerwca na budowę i za to świnie zdrozaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i później znowu po 3 złote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Czytając wasze wypowiedzi to najlepiej do GOPSu się kierować.

 

Ludzie dla części się nie opłaci dla innych się opłaci wszystko zależne jakie uzyskujemy wyniki w produkcji, to tak jak z krowami mieć rocznie 4000 l a 11000 l mleka jest różnica w opłacalności?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o konkrety i nie róbcie spamu typu "nie opłaca się" bo to jest smieszne znam paru takich rolników którzy tylko potrafią narzekać nic nie robiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to np. wytłumacz mi opłacalność produkcji tucznika gdzie zakup warchlaka to 330zł a koszt paszy 300 zł. takie są realia. u nas duzo wyposaża terraexim pelon i big dutchmann

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na forum, że każdy tutaj narzeka, że się nie opłaca, a jednak nadal w Polsce wiele gospodarstw zarabia na hodowli trzody. Można być dobrym przedsiębiorcą i można być złym przedsiębiorcą. Tak samo jak rolnikiem, który de facto coraz częściej staje się przedsiębiorcą.

 

Oczywiście wszystko zależy także od skali produkcji, więc żeby coś zarobić, na pewno trzeba duże kwoty zainwestować. To nie jest totolotek, że pójdziesz, puścisz kupon i zarobisz :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marasc-385a
      Witam. Jestem w trakcie budowy chlewni na głębokiej ściółce. I czy wie ktoś jakie powinna być różnica wysokości między podestem na paśnik a posadzka. I ile schodków powinienem zrobić. A jeśli ktoś wie to jakie wymiary byłyby najlepsze. Z góry dzięki.
    • Przez cover
      Witam. Nie wiem czy w tym dziale powinienem o to pisać bo to bardziej o przepisy chodzi, ale myśle że coś tam nawiązuje do tego tematu. A mianowicie. Wraz z tatą myślimy nad przerobieniem połowy stodoły na chlewnie. Cała stodoła ma wymiary gdzieś w granicach 17x13 i przylega do niej obora, teraz praktycznie już chlewnia. Chcemy część stodoły gdzie znajduje się słoma czyli połowe przerobić na chlewnie. postawic ściane pomiędzy klepiskami, zalać strop no i oczywiście jakieś słupy, okna zrobić itp. I tu pojawia się pytanie ,czy na taką adaptacje potrzebujejakies pozwolenia? Aby starą z nową chlewnie połączyć wybudował bym dobudówkę, ale zmieściłbym się w 25m2 więc tylko pozwolenie by wystarczyło. Dachu na stodole bym niezmieniał, tylko ściany strop i okna. Na nową chlewnie to rózne pozwolenia są potrzebne, a na taką przeróbkę? Jak to jest? Orientuje się ktoś?
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez Pawel124
      Z reguły ludzie w Internecie tylko krytykują, ale ja spotkałem się akurat ze świetnymi fachowcami.
       
      Modernizowaliśmy latem wyposażenie gospodarstwa. Sprawa była dosyć skomplikowana z racji na układ budynków i dojazd. Jednak monterzy spisali się świetnie, aż miło było patrzeć jak robota idzie do przodu. 
       
      Cena konkurencyjna, jeśli weźmiemy pod uwagę transport i montaż. Jeśli ktoś jest zainteresowany to podeślę na PW zdjęcia jak wyszła przebudowa.
       
      Polecam zootech.pl szczególnie chwalę sobie kontakt z Panem Błażejem. Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, chciałbym wybydować w niedalekiej przyszłości tuczarnie 500-800 sztuk. Taka rozbierzność, ponieważ nie wiem ile wynosi koszt budowy i czy w budżecie się zmieszczę. Bardziej rozważam opcje z rusztami, koszt budowy na ściółce znacznie wyższy.  Ktoś postawił chlewnie na 750 sztuk i powiedział, że całkowity koszt budowy i wyposażenia wyniósł go niespełna 600 tyś brutto. Jest to realne ? 
      Ile trwa załatwianie formalności przy budowie takiej tuczarni ?
      Jakie dokumenty są potrzebne ? 
      Jakie ciekawe rozwiązania można zastosować jeśli chodzi o wyposażenie tuczarni ? 
      Ruszta, jak to zrobić aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, zniwelować zimno itd.  
      Ktoś niedawno budował tuczarnie ? 
      Może ktoś posiada tuczarnie na ściółce o dużej obsadzie ? 
      Jeśli tak to jak to wygląda, jeśli chodzi o obornik. 
      pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj