marcin1975

Zetor 5340 i opryskiwacz 1000l-czy da radę ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin1975    1

Witam , mam taki dylemat czy zetor 5340 da rade pracować z opryskiwaczem zawieszanym 1000l i masie własne  około 700kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli masz dobrą pompę która to podniesie i dasz balast na przód ( dobry balas nie mówię to o 50kg ) to trochę pojeździsz dopóki nie rozwalisz podnośnika, a i do tego praca nie będzie za przyjemna bo będzie bujać, o bruzdach nie wspomnę.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1975    1

Dlatego pytam bo widziałem u nas taki zestaw jak pracował .  Aktualnie jestem przed decyzją jaki opryskiwacz zawieszany  kupić do 5340 z lancą hydraulicznie rozkładaną i chcę się doradzić . Oglądałem  biardzkiego i jar-met .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlaQ24    147

do tego ciągnika to tak 600-800l, a to 800l to już taka górna granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Też tak myślę jak kolega wyżej. Ja osobiście kupił bym 600l i więcej jazdy ale wygodniej i to sporo. Kupisz większy ( za duży w tym wypadku ) padnie Ci hydraulika, coś się urwie, a o komforcie pracy już nie będę wspominał.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAKER    4

800l to zetor 7211 bez problemu dźwiga ale opryskiwacz 250 kg a jak mowa o 1700 kg to podnośnik nie wytrzyma nie mówiąc o komforcie i bujaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

kolego ja mam 600l biardzkiego do zetora 7745 i powiem ci że przy pełnej beczce buja przodem myśle  800 liter to max chyba że nie szkoda ci ciągnika to dociążysz przód na maxa ale myśle że na dłuzszą mete to nieopłacalne bo podnośnik zacznie siadać i przód rozbije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Taka jest niestety prawda.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To po co dopłacać za taka pojemność? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1975    1

Miałem wcześniej zetora 5211 i chodził z opryskiwaczem 600l i teraz gdy zmieniłem na 5340 to chciałem coś większego z belką hydraulicznie rozkładaną i dlatego poprosiłem Was o opinie . Teraz myślę ze 800l będzie najsłuszniejszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4

Ja zetorem 6245 targam rau 850l recznie rozkladany.Ze standardowym obciazeniem nie podnosilo mu przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325

a nie lepiej kupic ciagany opruskiwacz? wtedy i 2000 l niebedzie pro lemu dla ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Cena sporo wyższa.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja do masseya 390 hacze kuhn 1200 l z lanca 21m. Na przodzie mam 605 kg obciaznikow a ciagnik jest skrecony od samego przodu po tylne zwolnice rama od lafowacza czolowego grubosci 30 albo 40mm bez tego bym sie nie odwazyl lac go do pelna bo pewnie by ciagnik zlamalo bo to ponad 2 tony na podnosniku. Do tego zetora w zaleznosci jak jest waga rozlozona na opryskiwaczu to jakis 800 l albo max 1000 l ale jakis lekki moze na aluminiowej lancy. Ja mam zawieszany tez z tego wzgledu ze pola waskie ze nawet ciezko jest nawrocic ciagnietym a lanca 21m biore je w jedna strone hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja c 360 600/15 i ma dość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u nas 7211 na wąskim kole 9.5 i z kompletem obciążników z przodu daje spokojnie radę z pełnym 800/12 tad lenem, który na pusto waży 300kg.. Ale 1000 to raczej nie zaczepiłbym, tymbardziej z szerszą belką i hydrauliką.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja przy MTZ-82 mam Pilmeta rozkładanego ręcznie 1000 l to jak naleję pełno + zbiorniki czystej wody to jest już na granicy, ale jak zbiornik czystej wody pusty to jest OK (z przodu do standardowego obciążenia mam dołożone 40 kg.).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1975    1

Witam , wczoraj była próba . zaczepiłem do 5340 jar-meta 1000l z hydrauliczną lancą i zalany do pełna . Podnośnik poradził sobie bez problemu ale przód bez obciążników trochę podrywa .  Decyzja podjęta będzie 800l hydrauliczny.   Dziękuje wszystkim za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1975    1

Dzisiaj widziałem zetorka 4340 z opryskiwaczem biardzki 1000l belka 18m,  zapytałem gościa jak sobie daje rade. Właściciel zestawu mówił że bez problemu sobie radzi z takim opryskiwaczem , na początku lał tylko 800l a teraz do pełna jakieś 1100l .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler1427    0

ja mam 7245, standardowe obciazniki z przodu i z tylu. waskie kola mu zakladam i smiga mi z 1000l hardi 12m .

 

 zetorek ma wzmocniony podnosnik  silownikiem zewnetrznym, nie piszczie glupot ze od 1000l opryskiwacza sie hydraulika zużywa.

 

 

dociazyc przod i smiga az milo.

 

nowe ciagniki maja podnosniki unoszace po kilka ton, i bez dociazenia nawet 1500 tony nimi telepie, dociazenie  to podstawa.

 

7245 ma podnośnik na ok 1700kg ale juz wymaga dociążenia. 

 

opryskiwacz 1000l wazy ok 1300kg. 

 

nie przesadzajcie.

 

sasiad ma 7211 i mi 800l 12 belka recznie skladany i juz odkad pamietam pracuje tym zestawem i  zeby robic pompe albo podnosnik? bzdura.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj