Gość RasPutin

Claas Variant 380 -rwie siatkę na beli

Polecane posty

Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Witam!! posiadam Claasa 380. Od pewnego czasu zaczęła rwać mi siatkę. Nie na każdej beli ale na sporej ilości. Zawsze z tej samej strony. Gdzie szukać przyczyny? Podarty fartuch wymieniony na nowy, problem pozostał. Gdzie szukać przyczyny? Maszyna z 2007r. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Tama covernet. Ale siatkę bym wykluczył bo z ciekawości wyjąłem rolkę z mojej prasy i włożyliśmy ją w prasę sąsiada i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Pasy bez spinek. Również wymieniony ten kontownik w komorze. Po drodze nie widać, żeby gdzieś chaczyła lub miała za co złapać. Ładnie ją wciąga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Prasa bez noży. Czasem widać na ładnie zwinietej beli ślady po zębach rotora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Mieliśmy kiedyś podobny przypadek rwania siatki w Variant 385RC. Powodem był brak, jak jaj to nazywałem - "grzebienia", k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Szkoda że nie wstawiłeś zdjęcia rotora od strony komory, a właściwie tej całej belki z "grzebieniami" (tej do której przykręcona jest płachta). Miałem przypadek w 385 RC, że skrajny "grzebień" był wyłamany i w tym miejscu owijała się trawa na rotorze i właśnie rwała siatkę, albo zrzucała sznurek przy słomie, mimo max. cofniętych do wewnątrz ograniczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin
Napisano (edytowany)

Wg specyfikacji 65 l/min. (JD 6030) ciągnik z przebiegiem ok 2000h. Czy wałek gumowy może mieć jakiś wpływ? Czasem siatka owija się na wałku metalowym zaraz za nim

Edytowano przez RasPutin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Jaki grzebień? masz możliwość zrobienia zdjęcia lub wskazania go w katalogu? Siatka zazwyczaj owija się na wałku metalowym, nie gumowym. Nie mam nerwów do tej maszyny. Rozwala bele tylko z prawej strony

post-211600-0-20021900-1496170477_thumb.jpg

post-211600-0-92008200-1496170527_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiuk    1

Sprawdź nóż obcinający siatkę, pewnie jest stępiony bardziej z jednej strony i wtedy ci rwie siatkę, owija na walku lub ściąga przy początku owijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz2    0

Witam czy problem szarpania siatki został rozwiązany moja prasa Claas variant 260 RC też szarpie siatkę zwłaszcza co ciekawe tylko na słomie zauważyłem że nie zawsze przy otwieraniu komory zatrzymuje się rotor czy to może być przyczyną szarpania siatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
Dnia 1.08.2021 o 21:19, maateusz2 napisał:

Witam czy problem szarpania siatki został rozwiązany moja prasa Claas variant 260 RC też szarpie siatkę zwłaszcza co ciekawe tylko na słomie zauważyłem że nie zawsze przy otwieraniu komory zatrzymuje się rotor czy to może być przyczyną szarpania siatki?

wymień traktor z wydajnością hydrauliki na min 90l. Owa pompa może być za słaba i nie wyskakuje sprzędło od rotora. To jeśli chodzi o znak rotora na belce. A jeśli chodzi o poszarpana siatkę punktowo albo w jakiejś części na około to weź papier o granulacji 2000 albo trochę niższy i wygładź wałek gumowy wraz z metalowym. Dziękuje należy się piwo dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj