Krzychu814

Renault ares 610-kontrolka oleju

Polecane posty

Krzychu814    0

Witam!

 

Mam pewien problem, otóż gdy traktor pracuje przy rozgrzanym oleju co jakiś czas  zapala się kontrolka nr 4(na zdj) i po chwili gaśnie.

Wiecie o co z tym chodzi? 

z góry dzięki  :)

post-155660-0-86690400-1496079901_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zegar sprawdź ciśnienie. Będzie wiadomo czujnik albo silnik.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

słabe ciśnienie wkrec zegar zamiast czujnika i sprawdź na zegarze. tak jak kolega pisze filtr oleju i olej kiedy wymieniany jakim olejem zalany? a jak to ogarnięte to trzeba szukać dalej pompa olejowa lub remont silnika a ile ma godzin na zegarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu814    0

Traktor był sprowadzony z francji, olej był czysty filtra nie wymieniliśmy, dolałem tylko 2 litry turdusa bo tamtego trochę mało było. Traktor ma 7000 motogodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

musisz wkręcić zegar i pojeździć z zegarem bo może być problem z czujnikiem lub elektryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak jak wyżej wspomniałem sprawdzić ciśnienie. Może obędzie się tylko na wymianie czujnika.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

Jeżeli dolales oleju to , to może być przyczyną.
Ja do cese 5120 też dolalem, tylko że do skrzyni. I przy pierwszej jeździe po dolaniu też zapaliła się kontrolka od oleju. Tylko że u mnie na odwrót- na małych obrotach się paliła, a na wyższych gasła.
Wymieniliśmy olej, filtr oleju i problem znikł jak ręką odjął.
Niestety dość kosztowny błąd, bo jak się dolewa to konieczne takiego samego oleju.
A to też było tak że ciągnik był świeżo kupiony i było troszkę za mało oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez DominikDziekan
      Witam, chciałbym zakupić zetora 10540, mam upatrzone jedno ogłoszenie w cenie 58000 zł ciagnik z 1996 roku 14000 mth przepracowane.Chciałbym zapytać posiadaczy czy warto wgl brać pod uwagę ten model czy lepiej kupić Renault bo cena i komfort pracy podobne, tylko nie wiem jak z ewentualnymi naprawami i wgl całą eksploatacja. przeglądałem całe forum zwiazane z tematem tego ciągnika ale nie znalazłem nigdzie porównania z innymi ciagnikami, bo w tym momencie za takie pieniądze można kupić nawet Renault Celitis, ale aż strach myślec jak z cenami za serwis i części. Ciągnik będzie pracował jako główny w 30 ha gospodarstwie, i będzie ciągnikiem do wszystkiego od opryskiwacza po orke. Liczę na waszą pomoc i za wyrażone zdanie z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj