Polecane posty

Trefuen    0

Witam,

 

Posiadam Agrotrona 6.00s. Poprzedni właściciel podłączył przedni napęd w ten sposób że elektrozawór jest podłączony z akumulatorem i włącznikiem (na krótko) mimo to przedni napęd nie działa. Ktoś może znać przyczynę takiego stanu rzeczy i z jakiego powodu zostało to podłączone właśnie w ten sposób.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Zapytaj poprzedniego właściciela czemu tak zrobił a jeśli nie działa to są tylko dwa powody jeden na zaworze jest cały czas prąd lub jest zacięty a drugi kosz jest rozwalony. 


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trefuen    0

Dzięki za odpowiedź,

 

Z poprzednim właścicielem jest problem, bo ciągnik został sprowadzony z zagranicy...

 

Zrobiłem jeszcze takie ćwiczenie - na wyłączonym silniku podniosłem przedni most i przy kręceniu kołami wał się obraca, następnie podniosłem ciągnik na tylnym moście i przy kręceniu kołami wał tak jakby chciał ruszyć i delikatnie zaczyna się kręcić ale później stoi w miejscu - czy tak to powinno wyglądać ? chyba nie - wydaje mi się że w ani jednym ani w drugim przypadku nie powinienem mieć możliwości obrotu kołami gdyż na wyłączonym silniku napęd 4wd jest sprzęgnięty ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj widzę ze drenuje pan temat mówiłem panu telefonicznie co jest do zrobienia z trzeba ciągnik rozjechać a chyba pan się już umówił z kolega pod Wrocław ma pan wieść :)


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

czyli temat z branży szukam w d... muzgu i nikomu nie wierzę .....


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo prawdopodobne. ze 2 dni temu rozmawiałem z człowiekiem powiedziałem że trzeba rozjechać ciągnik. pytał czy zrobię to u niego a dziś się dogadał z Hubertem.

ci co prowadza profesjonalne warsztaty deutz to się znają :)

Edytowano przez piotrbm_211320

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Napęd na wyłączonym silniku jest sprzęgnięty, ale tak ma być, że jak przód dzwigniesz to kołami pokręcisz a jak tył dżwigniesz to nie da sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak podniesiesz tylko 1 kolo z przodu to tez nie pokręcisz


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trefuen    0

czyli temat z branży szukam w d... muzgu i nikomu nie wierzę .....

 

Serdecznie Pana prosze o nieobrażanie mojej osoby.

Jakby Pan wiedział wszystko na inne zajmujące Pana głowę tematy to na pewno niebyłby Pan użytkownikiem żadnego z forum.

 

Polecam również słownik języka polskiego - może na jakimś innym forum dowie się Pan że muzg pisze się przez ó.

 

Z pozdrowieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Stwierdziłem tylko fakt i jestem daleki od obrażania kogokolwiek wypowiedz była ogólna w sprawie tematu a nie osoby również pozdrawiam.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RolnikAdi
      Witam! Mam problem z przednim napędem przy case '94r. Posiadam go od 3 lat pracuje w większości z turem. Od pewnego czasu gdy jeżdże po twardym na włączonym 4x4 ciężko się skręca i z kół dobiega głuchy dźwięk, a gdy wyłączam napęd koła dziwnie "odskakują". Na polu nic się nie dzieje tylko po betonie i twardej ziemi.
      Jeśli ktoś wie jaka może być tego przyczyna bardzo proszę o pomoc.
       
       
       
    • Przez Gani43
      <p>Witam. Panowie mam problem z takim czyms Moj problem polega na tym że nie wiem jak wyjac tulejke mosiezna ktora znajduje się w srodku . Proszę o pomoc Pozdrawiam.</p>
    • Przez lukasz115722
      Witam, ma ktoś wymiary wszystkich uszczelnień do przystawki przedniego napędu do zetora 6245 bo trochę cieknie
      z góry dzieki
    • Przez banar1
      Witam wszystkich,
      mam problem z załączaniem przedniego napędu w Same silver 95. Gdy ciągnik ma zimny olej to przedni napęd włącza sie bez problemu za każdym razem, ale gdy już troche pojeżdże i olej troche się zagrzeje to przeni napęd nie chce się włączyć, dodam że włączanie mam w guziku na elektrozaworze. Proszę o porade co może być przyczyną.
    • Przez KrystianPodgrski
      Witam! Mam problem z przednim napędem w mojej 311. Kupiłem ją jakieś 4 miesiące temu i już wtedy przód nie działał. Po rozebraniu przystawki zdiagnozowałem ,że to tarczki. Zamówiłem wymieniłem ale coś mi tam i tak nie pasowało, ale tak złożyłem. Wyregulowałem te cięgienko tak aby było tak mocno rozkręcone by dało rady zaciągnąć wajchę załączania przedniego napędu. Tak zostawiłem, naprawdę ciężko się ja załączało, myślałem że będzie to bardzo dobrze. Przy orce wydawało mi się że działa dobrze, ale  wydawało się gdy dostał większy opór zaczyna śmierdzieć z przystawki i strasznie się ona nagrzewa. Miał ktoś problem z przednim napędem albo ma może schemat, może czegoś brakuje w przystawce tam... Pozdrawiam i w załączniku dodaje zdjęcie mojej 311. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj