Sadownikx2

Prędkości na poszczególnych biegach w ursusie 2812

Polecane posty

stempos1980    7905

sadownik myśle że nikt cię tu nie chce obrażać ale to co piszesz to aż wymiotować się chce.to co ty robisz w tym sadzie że na 4 jeżdzi za wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ze jak poświecisz lampą , to szybciej znajdziesz zwolnicę  :rolleyes:  . Twój kolega o tym nie mówił ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

Nie no 2200 wystarczy.

Jak dorbić 5bieg (50km/h)bo na czwórcze za wolno jeździ w sadzie.

 

ty przypadkiem nie wyrżnołeś łbem w drzewo w tym sadzie,takie mam wrażenie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Dajmy na to jadę z końca pola z drewnem (wycinka krzaka w dolinie bo drogę zarus).Skończyłem pryskać wracam z końca pola.
Jadę na źniwa,wracam ze żbożem,jadę orać,siąć.
W sadzie mam droge twardą i równą jak na asflacie więc mogę jechać na 4 i gazu ile fabryka dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz . Ja ci pozwalam . Mało tego , możesz nawet szybciej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

żeby używać środków ochrony roślin to trzeba mieć szkolenie na używanie śor i pojęcie o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6
Napisano (edytowany)

Nie mogę szybciej bo koniec biegu.
A ursus 2812 nie ma zwolnic.
Powiec mi gdzie na tym zdjęciu widzisz zwolnic?

post-216725-0-58749200-1496177007_thumb.jpg

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Jaki koniec biegu ? Wrzucaj nadbieg i buta . Ma zwolnice , tylko dobrze ukryte . Na zdjęciu nie widać , bo zdjęcia nie widać . To tak jak z twoim mózgiem . :ph34r:

A nie , już widać . To tam a lewej po prwo zaraz za tym z przodu od tyłu jak spojrzysz od gór przez dół . To właśnie jest zwolnica . :ph34r:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Zetorki teraz zes chlopakowi objasnil,ze moze mu zacznie mozg intensywnie pracowac i ze zwolnic mozgowych az para uszami wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Jak nie ma jak są ? Koledzy potwerdzą .

Wiesz Ansja , w miarę swoich skromnych możliwości ...  staram się ;) .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nooo , tylko a dużej góry trzeba się rozpędzić , żeby rakieta chciała wejść , Najlepiej ze sporym obciążeniem  luz , a później rakieta . Znajomy opowiadał że T 25 ze 60 \ h złapał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

dobra troche powagi w tym nietypowym temacie, bo chłopak łyka wszystko co mu napiszecie  :) po prostu trzeba mu wszystko wyjaśnić po kolei.

więc...

biegu nie dołożysz bo nie ma takiej opcji, ,możesz se skrzynie od innego modelu wsadzić ale to ad ch*ja roboty i nie pytaj mnie jak to zrobić!.

2812 nie ma zwolnic niestety, sam sie o tym przekonałem w innym temacie, albo może i stety bo nie chałasuje...

po drodze możesz sobie jeździć bez obciążenia na najwyższym biegu i max obr, czyli te 2200 sam tak jeżdże ale na pusto z obciążeniem to tak do 1900, nie podkręcaj pompy, i nie pytaj mnie jak to zrobić bo ci nie powiem(sam mam podkręconą).

nie możesz tego pojąć że nie da rady ten traktor w orce na 2H!!!! specjalnie wyróżniłem żebyś więcej takich głupot nie pisał, jest za słaby za lekki szkoda sprzęgła(nie pytaj czemu) ja czasami bronuje na 3H ale jak tylko słysze że zaczyna schodzić z obrotów czyli granie zaworów czyli nie daje rady redukcja na 2 i wtedy idzie, to jest podstawa!! jeśli tego nie umiesz to ci radzę nie wsiadaj za kółko. kilka postów wyżej napisałem ci jak należy orać to sobie zerknij. juz nie wspomnę o tym jak masz podmokły teren bo na mokrym też trzeba umieć jeździć, a nie dzida przez środek, ale to nie o tym temat. Pamiętaj silnik ciągnika rolniczego jest przystosowany do obciążeń ale z umiarem!!! nie piłuj go pod obciążeniem jak nie daje rady to zredukuj i nie mów że wolno jeździ bo to nie jest jakiś sadownik że ma osiągnąc 50km/h. to i tak jest mały zwinny i zrywny traktorek, ale nie do wyścigów!!!!! a przede wszystkim różne prace polowe są wykonywane na innych prędkościach. orka książkowo 9km/h(ja orze 12 ale mam inny pługi ziemie i traktor). agregat uprawowy to tak od 12-15km/h, glebotłuk jak najwolniej, a opryskiwacz to już kazdy robi jak chce, można i 20km/h tylko żeby nie popsuć maszyny. więc podsumowując moje wypociny katowanie to nie chodzi o piłowanie silnika na wysokich obr na niskim biegu, bo silnikowi nic nie bedzie(co to jest 2200obr/min on jest przystosowany), chodzi o to aby go nie przeciążać na wysokim biegu pod ociążeniem, czyli ciągniesz przyczepe piachu to na 4H nie max obr tylko 1800(taki przykład) i wiadomo pod górę redukcja(jak trzeba). i w takiej orce NA LITOŚĆ BOSKO nie na 2H. bo go zarżniesz! 2812 ma tylko 38 KM a nie 120. a jak chcesz założyć chłodnicę oleju, nic trudnego wystarczy wyjść wężem z silnika np od sprężarki do chłodnicy(tylko nie tej od wody) i zrobić jakiś wolny spływ, tylko czy jest taka potrzeba jeśli ciągnika nie przeciążasz!? mam nadzieję że weźmiesz do serca to co napisałem bo mi to trochę czasu zajeło.  ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

a czy wyjmie z kieszeni pare tysięcy na naprawę jak rozwali?pwenie nie bo to dziadek albo ojciec zrobi a on tylko będzie niszczył.Ursusek żaden sadownik nie osiąga 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6
Napisano (edytowany)

Jak ursus nie pociągnie to 60 koni pociągnie?
Na 1skibe 20koni
2skiby=40koni
60-40=20koni zapasu.
Ursusek94 przeczytałem twój post i już wiem o co chodzi z tym katowaniem silnika.
Dziękuje za wyjaśnienie.
A jak to możliew,że wójek orał T25 pługami trzyskibowymi i go nie zarżną?

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sadownik - błagam - napisz że tylko se jaja z innych robisz , bo nie możliwe chyba żebyś był aż tak pusty :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Moze on ma dopiero 12 lat i dlugie krecone wlosy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Pomyślcie trochę.
Skoro mam traktro 60koni mechanicznych i
płógi dwuskobowe to po co mam orać na 1 i jeździć cały dzięn na polu skoro mogę orać na 2 i jeździć pół dnia.
Pomyślcie trochę.
Skoro mam traktro 60koni mechanicznych i
płógi dwuskobowe to po co mam orać na 1 i jeździć cały dzień na polu skoro mogę orać na 2 i jeździć pół dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Sadownik ale przecież ursus 2812 niema 60 koni tylko 38 jak był nowy Bo teraz zapewne pare już zdechło po drodze.jezeli masz ciągnik 60 konny to mów a nie sie upierasz przy ursusie.ty z nas sobie jaja robisz.poprostu dzieciakowi się nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Na zdjęciu widać drugi ciągnik.
Mam Landini Mistral 55,który ma 55 koni czy coś koło tego.
To jak ursus nie pociągnie to ten pociągnie.
To na,którym biegu nim orać dwu skipowymi pługami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

ja pier do le. to po co zakładasz temat o 2812 a piszesz o jakimś landini. ja ci pisałem o ferdku, jak masz taki ciągnik to sobie zapnij 3 skiby, a jak nie masz to normalne ze w 2 skibach szybciej pojedziesz. Ale nie powiem ci na jakim biegu bo nie wiem jak on ma te biegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

3 skiby na dobrym rownym polu to i C330 da rade pociagnac.
Nawet gdy mu sie wleje tzw.opalowke choc co prawda wiecej l z baku idzie ale mozna dolac troche oleju zwyklego do smazenia i idzie robota.Za to gorzej z filtrami bo strasznie zajuchcone sa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj