Skocz do zawartości
pawelec

NEXBIO - przełom w rolnictwie? - startup z Lublina

Polecane posty

pawelec    85

natknąłem się na ciekawy startup z mojego miasta. Muszę przyznać, że to ciekawy projekt i mam nadzieję że znajdzie się u nas miejsce na dyskusję w tym temacie. 

źródło: kurier lubelski.

http://www.kurierlubelski.pl/strefa-biznesu/a/lublinianie-walcza-o-milion-dolarow-nexbio-czeka-na-nasze-glosy-w-konkursie-dla-startupow,12106228/

Nawet milion dolarów może wygrać spółka Nexbio w ramach międzynarodowego konkursu „Chivas the Venture”.

Lublinianie liczą na wsparcie.

Uprawa roślin bez nadmiernej ilości środków chemicznych i pestycydów jest możliwa – przekonują twórcy firmy Nexbio. Lublinianie zaprojektowali „laboratorium w pudełku”, które ma umożliwić rolnikom wcześniejsze wykrycie chorób, które grożą ich zbiorom. Dzięki szybkiej reakcji i wykorzystaniu odpowiednich środków, rolnicy będą mogli taniej i lepiej dbać o swoje uprawy. – Powstał wczesny prototyp urządzenia. Składa się z kilku modułów, które obecnie testujemy. Żeby zrealizować nasz pomysł, potrzebujemy dofinansowania – przyznaje dr inż. Adam Kuzdraliński, szef Nexbio i pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Siedziba spółki mieści się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Pomysł Nexbio już teraz został uznany za najlepszy w Polsce. Po analizie blisko 200 zgłoszeń znalazł się w gronie pięciu finalistów, którzy zaprezentowali swoje pomysły przed międzynarodowym jury konkursu „Chivas the Venture”. Po finałowych wystąpieniach sędziowie zdecydowali się przyznać Nexbio główną nagrodę. Natomiast wielki finał z udziałem 30 start-upów z całego świata odbędzie się w lipcu w Los Angeles. Obok Nexbio o dofinansowanie rywalizują m.in.: Argentyńczycy, Nigeryjczycy, Holendrzy, Australijczycy oraz Japończycy. Głosowanie trwa do 12 czerwca. Każdego tygodnia start-upy mogą wygrać nawet 50 tys. dolarów z łącznej sumy 250 tys. dolarów. W finale będzie można wygrać nawet 750 tys. dolarów.

Można pomóc Nexbio w walce o pieniądze oddając głos za pośrednictwem strony www.chivas.com.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się