Polecane posty

sylwekbarca2    147

witam, mam pytanie odnośnie pługów Koja? Czy jest tu jakiś posiadacz tego pługa, jak się sprawuje i czy lepiej kupić używkę KV AB100 czy właśnie Koją? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Wszystko zależy od tego na ile ha i jakiej ziemi oraz jaki ciągnik będzie to ciągał. Druga sprawa to cena bo za Koję kupisz 1 korpus od Kvernelanda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

20 ha ciagnik 95 km, ziemia zroznicowana od klasy 3 do klasy 6, głownie 5,6. wymagane jest aby plug miał resor bo wiekszosc pol bardzo zakamieniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Przy takim areale, ciągniku i dużej ilości kamieni lepiej szukaj czegoś używanego z Kvernelanda na resorze albo Overuma na "byczych jajach" i nie zawracaj sobie głowy Koją chyba,że masz na oku używaną i jest do wzięcia za śmieszne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

decyzja o KV juz prawie podjeta, tylko wlasnie zaciekawila mnie ta Koja i chcialbym wysluchac opinii o tym plugu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

"bycze jaja" tak się mówi potocznie na gumowe odbojniki na przykład w przyczepach. Overum ma pługi z zabezpieczeniem hydraulicznym lub mechanicznym. Mechaniczne opiera się właśnie na czymś w rodzaju "byczych jaj". Jeśli ziemie nie są jakoś specjalnie ciężkie do uprawy czyli gliny itp. to działa to super i jest całkowicie bezobsługowe nie licząc smarowania "zawiasów".

Co do kopii to jest to właśnie tylko kopia i to bardzo marna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a co sądzicie o agromaszu PJL na korpusach typu kwerneland 14 cali, ziemie i areał podobnie jak u kolegi wyżej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Z tego co mówisz to lepiej się nie zastanawiaj tylko bierz Kvernelanda lub kuhna też są jedne z najlepszych pługów.


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Hydraulika w Overumach działa super ale rozumiem,że ten temat dotyczy używanego sprzętu więc rośnie ryzyko przecieków zewnętrznych i wewnętrznych na siłownikach oraz awaria akumulatora gazowego. Naprawy pługa z zabezpieczeniem hydraulicznym są zdecydowanie droższe. Plus tego rozwiązania jest taki,że można płynnie regulować siłę zabezpieczenia według warunków panujących na polu i to bez wychodzenia z ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

Ja posiadam koje 5 vario i bardzo sobie chwalę.. części dostępne i pasują od ab 100. Pracuje u mnie już 3 rok i jedynimi częściami są pieta i czuby lemieszy. Nie zgodzę się że to marna kopia.. zapraszam na pole. Kilka osób dziwiło się że to nie kv.


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorfarm    1

Kolego bierz koje mam 4 skibowa rocznie orze 70ha aby lemiesze i dłuta wymieniac ciąga ja farmtrac 90km za***isty pług innego nie chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Myślisz że przez 2 lata nie kupił tego pługu i łopatą ziemię kopie tak jak ty posty?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaho    13

Witam. Po 2 latach użytkowania pługa KOJA POZ494 zagonowy. Stwierdzam że jestem zadowolony z niego. Zaorane dopiero 45 ha. https://youtu.be/H7azzTFODSg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj