anti239

Przetrząsarka pająk czy warto?

Polecane posty

corrado    401

Jednakże na 2.5ha nie ma co inwestować w droższy sprzęt, wiadomo że pasek to nie to samo co przekładnia bo w przekładni jak dobra trawa i chcesz polecieć to w 6 karuzelach 80km ma co robić. Najlepiej niech wypowie się autor tematu. Czy chce przeznaczyć więcej czy ma zamia w niedalekiej przyszłości się rozwijać czy raczej nie. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Sam posiadam taki pająk który pracuje na 17 ha łąk i trawa jest dość gęsta i ładna ( ok 20-25 bel z ha łąki po gnojowicy co roku) i zbieram 3 pokosy i każdy pokos z podobną ilością bel i jakoś daję radę więc nie jest aż taki zły więc na 2,5 ha na pewno wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Ta już  to  widzę :)  .

Jakoś  ciężko mi  sobie  wyobrazić,  żeby na  17  ha dobrych  łąk  koszonych 3  razy, poważny człowiek  sie pierdzielił takim gównem  :D  :P

 

 

Chce niech kupuje  nic mi  do  tego  , ja  ciesze  sie  ogromnie , że  sie  tego  badziewia  pozbyłem  :)

Na  taka  powierzchnię  , moim  zdaniem  - jak już pisałem - wystarczy  przetrzasaczo  zgrabiarka  , lub  taśmówka .

Taśmówka  przynajmniej porządnie  przerzuci 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Każdy niech kupuje według potrzeb. W chwili obecnej dla mnie zarówno ta o której mowa w temacie jak również taśmówka i tym podobne urządzenia to coś czym nie chciałbym obecnie pracować. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

W sumie pająk służy mi tylko do rozbijania pokosów później już tylko zgrabiarka 7  obracam. Sianokosy u mnie trwają od  maja kończą się we wrześniu. Kiedyś nawet myślałem o czymś lepszym ale żeby coś kupić coś porządnego to nie bardzo fundusze pozwalają a coś za 5 tyś to nie warto bo to wszystko tak wyeksploatowane a części do tego nie są zbyt tanie, więc każdy sobie radzi jak może , może w przyszłości będzie coś lepszego nie mówię nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie podobnie z dwóch robił jeden pokos przy dobrej trawie przy slabej rozwalił dobrze ale tylko z pokosow gdy podciaglem napinacz mocniej to się rozpadł i powiem odrazu że nie oralem nim pola....

Teraz mam 6 karuzele i tym robota w porównaniu do tego badziewia to kosmos...
Polecam coś na sztywny napęd a cenami części nie zawracaj sobie du... bo jak kupisz coś w miarę to długo posłuży bez awari...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Ta na 2.5 ha kupi nie wyeksplatowana za 10 tys i dziesiec lat bedzie na nia zarabiac z tych lak zeby sie zwrucila.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wszystko jak już wyżej wspominałem zależy od areału i możliwości finansowych. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Jest jakaś opcja aby pasek w tym sprzęcie szedł w kołach tak jak powinien, a nie po chwili przekręcał się?

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Naciągnij pasek dodaj jeszcze napinacz i na śruby skręć ten pierwszy żeby się talerze nie rozeszły.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Spryskałem ten pasek sprejem K2 do pasków klinowych, zrobił się lepki i wreszcie idzie jak powinien.

Efekt pracy tego urządzenia nawet nie jest zły, spodziewałem się tego typowego jednego pokosu zbitego z dwóch, tymczasem nawet w gęstej trawie równo rzuca. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tylko po tym K2 i tym podobnych środkach. Szlag Ci pasek trafi raz dwa.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj