anti239

Przetrząsarka pająk czy warto?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corrado    401

Prosta i tania konstrukcja. Na tyle ile masz spokojnie starczy i nie nadwyręży budżetu w razie napraw. W gęstszej trawie potrafi ślizgać się pasek wiadomo. My dospawałem sobie jeszcze jeden napinacz co znacznie zmniejszało poślizg paska.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razzor    1

sprzedałem identyczna za 250 zł miesiąc temu. prosta konstrukcja co najwyżej w najgorszym wypadku to ze pęknie pasek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Nigdy w życiu nie kupuj tego!!! Lepiej dołóż kilka stów i kup najtańszą zachodnią. Jakość pracy niebo-ziemia w porównaniu do polskiej. Po pierwsze polska na paski jest wąska a 2.5 ha to nie pół hektara, więcej paliwa i nerwów stracisz zanim to obrobisz, Po drugie ta przekładnia na paski klinowe to jakaś porażka, a tak jak koledzy wyżej pisali albo strzeli pasek albo będzie się ślizgać, lepiej coś na krzyżakach znaleźć np:Fahr. Cieszą się dobrą opinią i są w miarę tanie. Sam posiadam i potwierdzam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Już nie przesiadajmy że te 2.5 ha to jakieś nie wiadomo ile do obrobienia. Kiedyś tez to miałem i 10ha obrabiałem.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Według mnie trzeba iść z postępem, a nie pchać się w dawno przestarzałą technologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ten stary Fahr o którym mówisz to postęp czy inne rozwiązanie? Jak się koledze tam coś sypnie to nie zapłaci 80 zał za pasek tylko 250 za krzyżak itp. Sprzęt trzeba mieć dostosowany do areału aby w razie czego warto było dołożyć i z czego było dołożyć. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Porównując te dwie maszyny to można powiedzieć, że postęp. Ale jakość pracy jest nie porównywalna. Ja kupiłem Fahra bo na takiego mnie było stać, nie każdy ma zaraz na nowego pottingera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Otóż to i tu doszliśmy do wspólnej tezy "nie każdego stać na taki sprzęt bądź taki" wybór należy do kolegi lecz na taki areał taka maszyna wystarczy. Kupić to jedno, a utrzymać to drugie lecz to tylko moje zdanie. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Na 2.5ha taki pająk wystarczający, najtańszy i bez problemowy. Chcąc kupić zachodnią minimum musisz położyć jeszcze raz tyle i liczyć się z tym, że wkładu napewno będzie wymagać, fakt efekt i wydajność lepsza ale czy na taki mały kawałek warto na to zwracać uwagę... Ja do zeszłego roku ponad 15 ha robiłem o wydajności niema co mówić ale poza smarowaniem nic robić nie trzeba.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I właśnie o tym mówię.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1
 fakt efekt i wydajność lepsza

 

A mi o to chodzi właśnie.

 

Jeśli koledze przybędzie hektarów to będzie zmuszony coś większego znowu kupić. Takie jest moje zdanie, że trzeba iść z postępem, ułatwiać i usprawniać sobie pracę, czy to jest pół hektara 20 hektarów czy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dobra tylko jaki w tym postęp kupując przewracarke z początku 70 lat do której zależy od marki części mogą być droższe niż cały kapitalny remont pająka o ile te części będą dostępne jeszcze... autor nie napisał, że chce powiększać powierzchnię więc wg. mnie taki pająk najlepsza opcja. Czego wymagać więcej a czy 10-20 min dłużej spędzi na łące to nic się nie stanie.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

ten pająk bardzo dobrze radzi saobie z rozrzucaniem z pokosa ale do kolejnego poruszania nie za bardzo sie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ten pająk   zajmuje  2 pokosy  po  rotacyjnej  165, w bujnej  trawie robi  z nich  taki jeden  niby  wałek. Nic nie  rozrzuca  - tylko  zbija  w kupę  , bo paski się  slizgają.

Też kombinowałem  z  naciągiem  - to  któroś  koło  pasowe mi  się  rozlazło  , bo jest  z  2  połówek blaszanych  :D

Dal  mnie porażka , już  lepiej tzw  słoneczkiem , kogutem  czy jak  tam  to u was  zwą pojeździć  2  razy  dziennie , lub kupić  taśmówkę


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anti239    74
Napisano (edytowany)

@pawel_rawa Dlaczego?

Edytowano przez anti239

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ten niby przetrząsacz jest może i dobry jeśli trawa po kostki ale w większej nie daje już rady krótko mówiąc nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Ten pająk zajmuje 2 pokosy po rotacyjnej 165, w bujnej trawie robi z nich taki jeden niby wałek. Nic nie rozrzuca - tylko zbija w kupę , bo paski się slizgają.

Też kombinowałem z naciągiem - to któroś koło pasowe mi się rozlazło , bo jest z 2 połówek blaszanych :D

Dal mnie porażka , już lepiej tzw słoneczkiem , kogutem czy jak tam to u was zwą pojeździć 2 razy dziennie , lub kupić taśmówkę

Jak sie nie umie ustawic prawidlowo zebow to tak sie dzieje a z poslizgiem to pewnie wina predkosci z jaka jedziesz ponad 9 km/h nie wolno jezdzic . A jak nadal slizga sie to zaloz szerszy. U mnie od 10 lak obrabia ok 15 ha lak i musialem wymienic pasek wszystkie i lozyska

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

tak sobie tłumacz że tylko ty umiesz . Jak zbierasz z 10 bel z ha- to kaźdy ustawi. A jak 25 to nikt. A prawda jest taka że z gówna bata nie ukręci...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

Aktualnie posiadam 16 ha łąk, torfowe i zwykle na polach :) zdarza się że z hektara zbiera się około 30 balotów i pajak spokojnie daje sobie radę, gdzie grubsza trawa to wiadomo dużo wolniej trzeba jechać ale pokosy są świetnie rozrzucone :) posiadam pająka z 5 uchwytami na pazury i naprawdę nie ma problemu z rozrzuceniem pokosu. Także nie ma się co zastanawiać na 2.5 ha maszyna można powiedzieć idealna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

bo w tym pająku te karuzele mijają sie ze soba i na srodku i nie zbiera calej trawy tylko zostawia na srodku a kazdy przetrzasacz ktory spotkalem z napedem na walki ma karuzele blizej siebie i zęby zachodza jeden za drugi wtedy zbiera wszystko i rozrzuca duzo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

Tylko że są pająki z 5 uchwytami na pazury i one nie zostawiają aż tak dużo, fakt te zagraniczne nie zostawiają ale ich ceny i wogóle ceny części są dość duże i na taki mały areał wyeliminował bym zagraniczny sprzęt :)
Jesli ślizga się pasek to poprostu się redukuje bieg i nie ma żadnego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nawet 2 w c330 próbowałem jeździć i huu to dało, nie widziałeś porządnej trawy jeśli uważasz że to badziewie, nadaje się do czegokolwiek.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj