acprzemu

Wybór myjki ciśnieniowej. Stanley czy Karcher?

Polecane posty

Jarecki88    212

Też mam Kranzle. Model TST 1152. Dlaczego ona: bo ma pompę tłoczkową smarowaną olejem. Że mosiężną to sprawa jasna. Jest to myjka do pracy ciągłej a te z linków to 30 minut mycia max i przerwa. Piszą o tym w instrukcji. Wąż 15m ze zwijakiem, dysze i pistolet stalowe. Mimo tego, że gabarytowo nie jest wielka, to waży ze 30kg, dużo więcej niż porównywalny Karcher HD 5. Poza tym, by w Karcher gwarancja była ważna, trzeba wykonywać płatne przeglądy. No bez jaj. Zapłaciłem 3k brutto i jestem o wiele bardziej z niej zadowolony niż z Karchera K7, który rozpadł się u mnie po 2 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439
Napisano (edytowany)

No tak. Tylko że kosztuje o 1/3 więcej niż ma na ten cel założyciel tematu... A nawet więcej, bo najtańszą w internetach znalazłem za 3 800 PLN, czyli prawie dwa razy tyle. Zejdźcie na ziemię z tymi propozycjami

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

kranzle mam od 3 lat myję nią oborę raz do roku maszyny rolnicze samochód wymieniłem tylko 1 oring i wszystko na ceny nie patrzcie bo ja swoją kupiłem jakieś 20% taniej w sklepie niż na aukcjach internetowych jednak jeśli ktoś ma mozliwość zakupu w Niemczech to kupi jeszcze taniej  o serwis nie ma co się martwić bo to wytrzymały sprzęt nie mniej jak kilka tys godzin pracy .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam już którąś myjkę Karcher i  nastepna na pewno nie będzie ta firma, bo są bez nadziejne. Teraz mam K5 i szału nie ma a wręcz padaka. Jak  bym teraz brał to tylko HD lub używaną ale już więcej Karchera nowego nie kupię.

Miałem strą Karchera 720 i pękly mi sprężyny głupi bo wyrzuciłem ją na złom, zamiast remontować i kupiłem nową padaczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Osobiście jeszcze posiadam ( chce sprzedać ) HDS850 dobrze się nią pracuje ale wiadomo cena robi swoje. Niestety nowe to już nie to co było.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Użytkuje Karcher HDS 13/20-4S.


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Osobiście jeszcze posiadam ( chce sprzedać ) HDS850 dobrze się nią pracuje ale wiadomo cena robi swoje. Niestety nowe to już nie to co było.

Cała seria K to słaby produkt do okazjonalnego użytkowania. Mam K5 i nie kupie nigdy więcej żadnej myjki z tej serii.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Problem polega na tym że właśnie te nowe nie zależnie od marki są kiepski. Smutne ale prawdziwe. Dlatego jako małą myjkę kupiłem tą Lawor 180 cena sporo niższa, a praca nie gorsza niż na obecnym produkcjie karcher-e. Zobaczymy ile pochodzi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acprzemu    1

Dostałem kontakt od pewnego fanatyka hobbysty którego brat przywozi myjki ze szwecji, a on je w polsce naprawia i remontuje. Koleś ma po prostu bzika na ich punkcie i przeogromną wiedzę. Z tego co mi mówił to nawet współczesne wersje HD Karchera są do kitu. Co z tego że mają mosiężne pompy jak tłoki zrobione są z aluminium ze stopionych puszek jak to mówił, wszystko zostało okrojone do minimum. Za tydzień dostaje on Karchera 820S. Mówi że jest to bardzo udana wersja na kutych ceramicznych tłokach, bez autostopu ciśnienia i ze sprawdzoną kutą mosiężną pompą. Chce mi ją odsprzedać, ceny jeszcze nie zna ale około 1000zł. Widać że człowiek jest bardzo w porządku i mega zna się na rzeczy. Myślicie że warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

A chyba farmazony opowiada nawet w amatorskim K5 są stalowe. Rozbierałem bo urwał się jeden z zaworków. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Mam K2 Karchera do umycia samochodu  czy parku maszynowego wystarcza.Mam 8 lat a rozbierałem 3 razy głównie siadał włącznik na razie działa zbytnio narzekać nie moge bo przez 5 lat nic się nie psuło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A najlepszy bajer to te kute ceramiczne tłoki. Od kiedy ceramikę się kuje? Może ma jeszcze turbo dopalacz i odlot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Bo tłoki są kute ale pokrywane ceramiczną powłoką. Nie ma całych tłoków z ceramiki.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Stalowe czy ceramiczne? Bo to jest różnica. ja mówiłem o ceramicznych...

Mówiłeś wyraźnie aluminiowe o ceramicznych sowa nie wspomniałeś. Przynajmniej K5 ma stalowe i wiele HDS tak samo. Ktoś ci kity wciska.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam K2 Karchera do umycia samochodu  czy parku maszynowego wystarcza.Mam 8 lat a rozbierałem 3 razy głównie siadał włącznik na razie działa zbytnio narzekać nie moge bo przez 5 lat nic się nie psuło 

 

O i to jest bardzo fajna wypowiedz, od około 2 lat chciałbym kupić myjkę, ale większość opinii było że najlepiej wydać 1500-2000zł i kupić większą używana po remoncie. I tak kupionej nie mam do dziś.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Zależy do czego chcesz używać ale z tego co patrzyłem w twojej galerii to maszyny  pod moc podobne więc myślę że K2 lub inne myjki tej mocy albo z innej serii Karchera by wystarczyły.Z tych sprzętów radziłbym nie kupować używanego tylko nowe 2 lata gwarancji a nowy to nowy.K7 jest fajny bo już zmienna regulacja ciśnienia te K2 mają 110 130 Bar coś takiego, regulacji żadnej nie ma tylko że pistolet dalej od danej rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Głównie mycie samochodu oraz maszyn, m.in resztek oleju z kurzem z silnika. Właśnie się zastanawiam czy nie kupić nowego k4 lub k5, pompa chyba aluminiowa więc powinna trochę posłużyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703
Napisano (edytowany)

Jeśli chodzi o Kracher to od serii K5 są pompy aluminiowe a K7 ma już mosiężną głowicę. Bzdury wyżej wypisują nie znając budowy tych myjek że niby HD to dopiero mosiężne pompy. K4 to plastik i jeśli zastanawiasz się nad tańszą opcją to szukaj innego producenta, np. Nilfisk. 

Mam w domu Karcher K5.20 i Nilfisk C125.3-8. Porównując te na papierze zbliżone modele mogę z całą świadomością polecić Karchera. Wiem że nie są to porównywalne modele bo do K5 to bardziej C130, a nawet E130 lub E140. Dlaczego Karcher - bo ma lepiej wykonane i przemyślane lance, twardy wąż ciśnieniowy który w porównaniu z tanim Nilfiskiem jest mięciutki:), większe ciśnienie ( tu nie ma co porównywać bo to inne myjki ), system podawania chemii z dodatkowym zbiornikiem na lancy to mi się nie widzi ( zresztą w K5 też nie puszczam chemii bo do tego są opryskiwacze ), jedynie na plus Duńczyka z Chińskim rodowodem jest wyposażenie.

 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo27    1

Jeśli chodzi o Kracher to od serii K5 są pompy aluminiowe a K7 ma już mosiężną głowicę. Bzdury wyżej wypisują nie znając budowy tych myjek że niby HD to dopiero mosiężne pompy. K4 to plastik i jeśli zastanawiasz się nad tańszą opcją to szukaj innego producenta, np. Nilfisk.

Mam w domu Karcher K5.20 i Nilfisk C125.3-8. Porównując te na papierze zbliżone modele mogę z całą świadomością polecić Karchera. Wiem że nie są to porównywalne modele bo do K5 to bardziej C130, a nawet E130 lub E140. Dlaczego Karcher - bo ma lepiej wykonane i przemyślane lance, twardy wąż ciśnieniowy który w porównaniu z tanim Nilfiskiem jest mięciutki:), większe ciśnienie ( tu nie ma co porównywać bo to inne myjki ), system podawania chemii z dodatkowym zbiornikiem na lancy to mi się nie widzi ( zresztą w K5 też nie puszczam chemii bo do tego są opryskiwacze ), jedynie na plus Duńczyka z Chińskim rodowodem jest wyposażenie.

Twoja stara k 5 ma aluminową, od kilku już lat wszystkie k5 są plastikowe z opaską alu na zewnątrz.

 

A K7 nie mają już mosiężnych głowic tylko alu jak te k5 sprzed lat.

 

Karcher dawno temu zaczął się kończyć, smutne ale prawdziwe.

 

Mosiężna głowica od serii hd,a ceramika na tłokach dopiero

od serii hd średniej.

Widzę że wszyscy piszą że polecają Kranzle ale nikt nie wiem dlaczego.

Jak byś zobaczył na żywca i pomacał, wiedziałbyś dlaczego :)

Twoja stara k 5 ma aluminową, od kilku już lat wszystkie k5 są plastikowe z opaską alu na zewnątrz.

 

A K7 nie mają już mosiężnych głowic tylko alu jak te k5 sprzed lat.

 

Karcher dawno temu się skończył, smutne ale prawdziwe.

 

Mosiężna głowica od serii hd,a ceramika na tłokach dopiero

od serii hd średniej.

 

Jak byś zobaczył Kranzle na żywca i pomacał, wiedziałbyś dlaczego :)

Edytowano przez mateo27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo27    1

Tak akmaly, oczywiście.

Możesz, jak chcesz wygoglować np. K5 lub K7 pump head lub zadzwonić do Karcher Polska, to są przecież oficjalne informacje.

Edytowano przez mateo27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I proszę seria K5. Syf taki że głowa boli nadaje się myc raz w tygodniu samochód i to nie większy nić kombi. Drugi raz urwany zaworek. Pierwszy się tylko rozkleił udało się naprawić a drugi urwany na amen. Głowica z zaworami do wymiany. Do tego zaczyna szwankować wyłączanie po zamknięciu zaworu na lancy.

Szczerze powiem ze nawet nad HD zaczynam się zastanawiać czy warto.

https://zapodaj.net/921d5048e6b0e.jpg.html

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo27    1

I proszę seria K5. Syf taki że głowa boli nadaje się myc raz w tygodniu samochód i to nie większy nić kombi. Drugi raz urwany zaworek. Pierwszy się tylko rozkleił udało się naprawić a drugi urwany na amen. Głowica z zaworami do wymiany. Do tego zaczyna szwankować wyłączanie po zamknięciu zaworu na lancy.

Szczerze powiem ze nawet nad HD zaczynam się zastanawiać czy warto.

https://zapodaj.net/921d5048e6b0e.jpg.html

O Seweryn właśnie wrzucił doķładnie foto od K5.

 

Z zewnątrz alu, w srodku plastik.

Edytowano przez mateo27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Konstrukcja jest aluminiowa tylko środek wyścielany tworzywem tam gdzie jest kontakt z wodą i chemią. Aluminium by od tego skorodowało w szybkim czasie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj