Skocz do zawartości
News
masiak28

regeneracja pompy hydraulicznej Renault Ceres 345X

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Renault
masiak28    0

Witam Panowie 

nadszedł czas na podjęcie decyzji co zrobić z pompą hydrauliczną - kupić nową czy oddać do regeneracji. 

Pompa jak na razie działa - jedyny objaw i dość denerwujący to przy rozgrzanym oleju ma ciężko podnieść, trzeba dodać gazu aby Ceres podniósł maszynę - sprawdzane ciśnienie na wyjściach no i niestety nie trzyma. Filtry i olej wymienione zaraz po zakupie Renii. 

Mam do was pytanie - jaką firmę polecacie do regeneracji ? Czytałem o Tucholi tam jest Hylmet i Hydrotor - opinie są różne - może ktoś miał z was doświadczenie z tymi firmami ? szukałem w necie ale nie ma nic konkretnego 

Dodam, że zakup nowej oryginalnej 2 400zł - moja pompa jeszcze jest sprawna i wydaje mi się, że regeneracja będzie lepszą opcją. 

Jeżeli ktoś miał doświadczenie z firmami, które wymieniłem wyżej bądź zna inne godne polecenia to będę bardzo wdzięczny za pomoc

pozdrawiam i czekam na wasze podpowiedzi :) 

corrado    325

Możesz spokojnie regenerować i jest to najtańsza opcja, opinie o firmach są różne jak wszędzie ja w Tucholi regenerowałem i nie narzekam. Możesz też rozejrzeć się za zamiennikiem pompy w niższej cenie ja tak zaryzykowałem z pompą do ładowarki kupiłem nową za połowę ceny i chodzi od kilku lat bez zarzutu. Więc tu już wybór należy do Ciebie, zapewne zamiennik również gdzieś w granicach połowy ceny oryginalnej można wyrwać.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

masiak28    0

co do zakupu zamiennika jakoś nie jestem do tego przekonany - wolę chyba regenerować to co mam - ile zapłaciłeś za regenerację ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    325

Ja tylko podpowiadam, każdy wybiera jak mu pasuje. Za regenerację do 133.54 zapłaciłem 800zł. Więc jak dla mnie dobra cena. W ładowarce pękła mi obudowa więc regeneracja nie wchodziła w grę dlatego musiałem zakupić coś nowego. Zamiennik okazał się dobrym wyborem, przynajmniej w moim wypadku.

corrado    325

Tak, w Tucholi w Hydrobigu, znajomy robił pompę od Deutz-a w Hylmecie jeśli dobrze pamiętam i również bez problemów jak na razie.

corrado    325

Wysłałeś już?

corrado    325

Daj znać ile od Ciebie zawołają.

masiak28    0

witam ponownie 

po wielu przemyśleniach i rozmowach z mechanikami doszliśmy do wniosku, że kupimy nową pompę - rozmowa z ostatnim mechanikiem dała nam trochę do myślenia. Koleś jest mechanikiem maszyn rolniczych od prawie 30 lat (głównie ciągniki zachodnie) przerobił mnóstwo pomp i stwierdził jedną rzecz, że regeneracji nie opłaca się robić bo nowy zamiennik będzie kosztowało ze 200-400zł więcej a na pewno dłużej posłuży - oczywiście zdarzają się regeneracje które sprawiają że pompa służy długo ale więcej jest regeneracji nie udanych 

Więc kupujemy nową 

dzięki za wcześniejszą pomoc 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Danielkoltun
      Witam . Przeczytałem kilka tematów na Agrofoto ale nie znalazłem tego czego bym oczekiwał więc postanowiłam napisać tutaj , mianowicie chce kupić renault 7514 ls z 1986r , potrzebuje opinie o tym modelu . Oglądałem jeden taki egzemplarz i sytuacja wygląda tak : traktor łanie zapala , biegi ma w podłodze ( dwie wajchy , 3 zakresy i 4 biegi , rewers przy kierownicy koło gazu ręcznego ) , chodzą ciasno i wyraźnie , traktor przy jeździe do przodu trochę wyje ale to może przez to że hamulce go strasznie trzymają bo jak się wciska sprzęgło podczas jazdy to się zatrzymuje jak przymurowany . Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak wyłącza się blokadę i która to wajcha bo ciągnik był na blokadzie podczas oglądania a nie mogłem ogarnąć co i jak , jest jeszcze jedna wajcha o której nie mam pojęcia taka długa co jest pod pulpitem i ona idzie na stronę prawą i do góry wygląda to jak jakiś rozdzielacz jednosekcyjny  , czy wajcha z gumową rączką koło sprzęgła to drugi stopień sprzęgła ? , czy hamulce są zbudowane w podobny sposób jak w MTZ bo bym je przejrzał . I na koniec na co zwrócić jeszcze uwagę . Proszę o pomoc i pozdrawiam . 

• Przez Paweł211
      Witam co sądzicie o Reno Ares 836 Może ktoś ma takie cudo i może się coś więcej wypowiedzieć . Jest mały problem z hamulcami zastanawiamy się co to może być . 
    • Przez tomaszt135
      Witam,
      Jestem na etapie wymiany tarczy sprzęgłowej w renówce 8514. W związku z wytarciem przez starą tarczę rowków na docisku i kole wieńca, odkręciłem tarczę na docisku bez problemów, ale z tarczą koła wieńca mam problem. Czy jest może jakiś sposób na odkręcenie tych śrub? Próbowałem tradycyjnie, ale klucze się wyginają. Może śruby odkręcają się w lewą stron? Może znacie jakiś sposób na zdjęcie tego koła?Będę wdzięczny za pomoc, bo nie chciałbym coś popsuć robiąc coś na siłę.
    • Przez mad
      Panowie, jak duże są różnice miedzy  aresami serii 6x0 a 6x6?

• Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.