Skocz do zawartości
Bartek9191

Dokarmianie pszenżyta ozimego

Polecane posty

Bartek9191    0

Witam może ten temat już jest ale nie szukałem. Chciałbym zapytać się o jakieś opinie środka 

Maximus Extra PKMg.  Użyje go do dokarmiania dolistnego pszenzyta ozimego oraz zbóż jarych jęczmień pszenica. Używał ktoś taki środek? Jak myślicie 5kg na ha około 10kg mocznika i 5kg siarczanu siedmiowód starczy na dwie dawki? Jeżeli znacie inne skuteczne nawozy to proszę o ich wypisanie. A pod korzeń nic nie było na początku marca była pierwsza dawka N w postaci saletrzaku 27 około 80kg czystego N i na początek kwietnia Mocznik w dawce 100kg. Zboże jest żółte miejscami czyli pewnie brakuje boru miedzi  fosforu i potasu. Z góry dziękuje za odp.

Kamilo1888    30

najpierw zainwestuj w nawoz PK pod korzeń potem mysl o odzywkach dolistnych mija sie z celem .

Wiadomość z agroFakt.pl

Bartek9191    0

Ziemie co roku są wapnowanie wapnem magnezowym (jednorocznym) w dawce 600kg/ha. Pod korzeń nic nie było dawane bo chcieliśmy na wiosnę polifoską 5 poratować

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez DominikKruk
      Witam. posiadam Kombajn MF 506. po dłgim ustawianiu kombajnu(wiatr, sito lustrzane, cepy) nie mogę ustawić szczególnie w pszenżycie kombajnu tak by pełne kłosy nie trafiały do zbiornika ze zbożem. co może być tego powodem? regulacja nic nie daje. Ziarno jest dobrze wymłacane tylko do zbniornika dostają się także pełne kłosy. Proszę o radę.
    • Przez alir
      Witam! Ze zbiornika nie moge wysypac zboza jak rozloze rure. Jesli jest ona zlozona wtedy wysypuje zboze ze zbiornika normalnie, a kiedy ja rozloze smierdzi pasek. Dwa dni temu kombajn cofnal i walnal rura w słup energetyczny. wycielismy i wyprostowalismy wglebienie w rurze ale to nic nie daje. wydaje sie tak jakby nie "ciagnelo". Co zrobic? Co to moze byc?
    • Przez mrc1005
      Witam,

Posiadacie przenośnik ślimakowy (żmijkę) produkowaną przez Kul-Met z okolic Radomska?

http://kul-met.pl/

Możecie napisać co do jakości wykonania, trwałości elementów, użytkowania?

Czy lepiej kupić żmijkę M-Rolu? Szukam czegoś w granicach fi_110 i długości 6m z możliwością przedłużenia do 8m w przyszłości jeżeli była by taka potrzeba. Dmuchawy proszę nie proponować ponieważ mam zboże zsypane na poziomie "0"; i potrzebuje przesypać na przyczepę, a żmijkę wsadzę w pryzmę i nie będę musiał szuflować wszystkiego do zasobnika.

Dziękuje i pozdrawiam

Marcin

• Przez RolnikWM
      Witam mam tu kilka mitów o to kilka z nich azot pogarsza jakość plonów,wysoka dawka azotu spowoduje wyleganie zbóż,siarką nie ma potrzeby nawozić,nawożenie mocznikiem jest tańsze niż saletrą amonową,najlepsze są płynne nawozy azotowe piszcie swoje opinie co o tym myślicie