Skocz do zawartości
News
stachflis

Zakup Ciężarówki do gospodarstwa Zakres Pracy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stachflis    0

Siemka, uprawiam fasolę szparagową którą jak co roku trzeba przetransportować do zakładu. Do tej pory korzystałem z usług firm transportowych, lecz wpadłem na pomysł aby samemu zakupić samochód ciężarowy powyżej 6T.  Wiadomo sobie bez problemu zawiozę swoją fasolę nie mając firmy (niezarobkowy transport) i pytanie moje jest takie:

czy mogę również zawieść towar dla 2 moich braci (oczywiście za darmo) lecz wz. nie będą wystawione na mnie tylko na właścicieli towarów? 

stempos1980    81

kolego to twój własny samochód będzie więc co i kiedy będziesz chciał to będziesz woził a jeżeli towar nie będzie twój to wiadomo że f-vat będzie na właściciela.co za odmiane fasoli siejesz?

gosciu506    23

możesz do puki Cię inspekcja nie złapie a po za tym nie wiem czy jest sens kupić i utrzymywać samochód ciężarowy do 3 kursów w roku podatki oc i pozostałe opłaty wymiany oleju i jakieś drobne remonty legalizacja tachografu

Wiadomość z agroFakt.pl

rocknrollnik    34

kolego, wg prawa i jego chorej interpretacji naszych urzędników rolnik nie może używać" samochodu ciężarowego w celach handlowych."Czyli można wozić swoje towary ale tylko z pola do domu.Oczywiście dopóki  nie drapnie cię ITD lub jakiś ambitny policeman to można jeżdzić z towarem , ale nie można się wygadać , że jedziesz do klienta.Z wożeniem niezarobkowym dla rodziny czy znajomych to też ryzyko w przypadku sprzedaży do firm , które wystawiają faktury czy inne dokumenty bo zostawiasz ślad po sobie w papierach.na ogół przy dostawie spisują nr rej, a na fakturze inny dostawca towaru.nie masz prawa wg przepisów transportować tak towarów.Chcą licencje i kupę innych papierów.Poza tym ubezpieczenie na rok oc około 2tys,podatek do gminy ok 1tys zł.taniej i bezpieczniej mieć szybki traktor i dużą przyczepę .grozi najwyżej mandat za przekroczenie prędkości.Takie moje zdanie.pozdr.

Tomek55    18

teraz oblicz czy opłaty i jakiś serwis nie wyniesie cie wiecej niż to co zapłacisz za usługę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinKoczewski
      Witajcie mam pytanie 
      Czy dzierżawca jak ma oddaną ziemię w dzierżawę  umowa pisemną ma prawo brac dopłaty bezpośrednie  
      Osoba która  chce wydzierzawic ziemie chce brać dopłaty  
      I tu pytanie czy jak  osoba która weźmie ziemię w dzierżawę  może złożyć  wniosek o dopłaty Cży to będzie zgodne z prawem 
      Z góry dziękuję i sorki jak juz temat był 

• Przez JuliaMroczek
      Myślicie, że program 500+ jest w stanie coś zmienić jeżeli chodzi o dzietność w Polsce?
      Kolejne pytanie, to czy nie lepiej było np podwyższyć kwotę wolną od podatku? Za te pieniądze które zostały przeznaczone na 500+ dla każdego można by było podwyższyć kwotę wolną od podatku do 40 tys zł. Zmotywowałoby to osoby do pracy. Praca bardziej by się opłacała. No i z czego w przyszłym roku to sfinansujemy? Bo przecież pieniądze nie rosną na drzewach.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Zamierzam przejść na VAT w rolnictwie. Mam nie duże gospodarstwo ale po wstępnych wyliczeniach raczej będę miał nadwyżkę Vat z faktur zakupowych nad Vat z faktur sprzedaży. Mam tylko pytanie:
      W jaki sposób mogę sprzedać zwierzę, np. źrebaka dla tak zwanego handlarza który zapewne Vatowcem nie jest? Czy musze mieć kasę fiskalną i wystawić mu paragon? Czy w ogóle muszę mieć kasę fiskalną skoro większość sprzedaży będzie dla podmiotów które są na Vacie, wiec bedę wystawiał faktury sprzedaży?

• Przez kendzior15
      Cześć mam pytanie do kolegów którzy jeżdżą, wynajmują maszyny, jaka jest stawka dla operatora sieczkarni i kombajnu za hektar? Podkreślam że mam wszystkie uprawnienia na maszyny

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.