Skocz do zawartości
MarcinWoos

Uszkodzone truskawki?

Polecane posty

MarcinWoos    1

Witam. Moja plantacja truskawek wyglada kiepsko, stwierdzilem ze przypalilem je opryskiem( nie wyplukalem opryskiwacza po nawozie RSM) Dzisiaj rano zobaczylem na roslinach jakies czarne robaki lub jaja. Nie moge dojsc co sie z nimi dzieje. Zalaczam zdjecia, moze wy mi pomożecie dojsc co tam sie dzieje. Truskawki byly pryskane od przedziorka, opuchlaka, asahi dawki zgodne z etykieta. Pomocy, pozdrawiam.

post-182503-0-50981200-1495347102_thumb.jpg

post-182503-0-93467100-1495347126_thumb.jpg

post-182503-0-29947000-1495347155_thumb.jpg

post-182503-0-53229800-1495347203_thumb.jpg

gosciu506    22

asahi to chyba odżywka a nie preparat jak masz robaka to chyba plantacja do likwidacji chodź znam ludzi co pryskaja mieszanina bi58 i dursbanem w deszcz

MarcinWoos    1
Napisano (edytowany)

Wiem ze asahi to odrzywka zapobiegawczo pryskalem dursbanem + asahi pogoda byla dobra 17+, mokro, wilgotno i na drugi dzien lalo solidnie. Opuchlaka nie ma. Kolega stwierdzil ze to uszkodzenie opryskiem, teraz pytanie jakim? Chyba ze waszym zdaniem to szkodnik powoduje uszkodzenia.

Edytowano przez MarcinWoos

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek183    8

Cała tak wygląda cze część? Ile tego jest? 

Jeśli to po RSM to miał bys spalony fragment po starcie powiedzmy do 50m 

Czym jeszcze pryskałeś? 

MarcinWoos    1

Cala plantacja tak wyglada 0,5ha. Na dnie opryskiwacza cos tam pewnie rsm-u zostalo bo pompa wszystkiego mi nie wysysa. Oprysk byl dobrze wymieszany wiec moze bylo male stezenie tego rsm-u. Pryskalem dursbanem 2l + asahi 0,5l, nastepny oprysk zrobilem od przedziorka (ortus 05 sc 1l) ostatni zabieg jaki wykonalem to byl plonvit 2kg+ tytanit(regulator wzrostu) 100ml wszystko na 0,5ha

maniek183    8

Ewidentnie przypalone opryskiem, nawet chwasty oberwały...  Może w dzień i przy słońcu? Skoro przypalone aż tak. Te czarne punkty nie wiem co to jest. Jakieś robactwo chodzi po nich? Kiedy poszedł dursban. 

MarcinWoos    1

Zabieg (Dursban+ asahi) byl wykonywany pod koniec kwietnia juz sie sciemnialo, bylo mokro,+17st i na drugi dzien lal deszcz przez tydzien wiec to chyba nie od tego. Nastepny zabieg byl od przedziorka a za tydz nawozem i regulatorem wzrostu i wtedy zaczelo sie tak dziac. Czarne kropki co na nich widac to mi wyglada na jakies jaja, robakow bardzo nie widac, muszki jakies tam dostrzeglem. Co teraz dzialac? Czekac i obserwowac? Czy jakies zabiegi polecacie? Np asahi?

MarcinWoos    1

Byly przymrozki i to nie male, ogladalem plantacje w mojej okolicy i takich uszkodzen nikt nie ma.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się