Skocz do zawartości
ursus55

Wymiana osi hamulca ręcznego

Polecane posty

ursus55    11

Witam mam pytanie czy może ktoś już wymieniał oś dźwigni hamulca ręcznego tej wbitej w korpus tylnego mostu? Bo u mnie tam gdzie jest zabezpieczenie segerem jest zaspawane i chciałbym zmienić na nową oś. Czy wyciągnę ją rurcęgami czy czy może ktoś zna jakiś sposób na to? 

bears    68

Jak ktoś ma Ci pomóc, ma iść i Ci to wyciągnąć czy jak? Pytasz się czy to wyciągniesz cęgami, kto ma to wiedzieć skoro to twój ciągnik, stoi na twoim podwórku? Zamiast zadawać głupie pytania weź te cęgi i idź sprawdź, odpowiesz sobie sam na pytanie.

Wiadomość z agroFakt.pl

ursus55    11

Taa.... Tylko jeszcze pytałem czy ktoś już to zmieniał i czy to się montuje na klej do luzów cylindrycznych czy na cos innego. Takie odpowiedzi jam twoje nie wnoszą nic do tematu pewnie dlatego że nie masz zielonego pojęcia o tych ciągnikach i o tym co piszesz, także wychodzi na to że niby głupie pytanie to głupia odpowiedź taka jak twoja, a do tego żeby ją zmienić trzeba albo zdjąć kabine albo zdjąć zwolnice także nie wiem czy tobie też by się chciało w ciemno tyle rozbierać ciągnik.

Edytowano przez ursus55

piotrz    0

Ursus55, mam pytanie co do Twojej skrzyni w ursusie, mianowicie czy zmniejszyły się stuki na biegu jałowym o których pisałeś kiedyś w temacie o skrzyniach w c-360? Pytam, bo mam przypadek, że świeżo po remoncie skrzyni, wałki, koła zębate, wszystkie łożyska stuk jest większy niż przed remontem. Na zimnym oleju nic nie słychać, dopiero po rozgrzaniu, a po dodaniu gazu cichnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinBelarus
      Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.

Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.

Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?

Pozdrawiam.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez szymon1995
      Witam, mam pytanie odnośnie kapitalnego remontu silnika w Ursusie 1614, a mianowicie ile mechanik sobie może życzyć za robociznę tzn. rozpołowienie ciągnika, rozebranie silnika na części pierwsze i ponowne zmontowanie maszyny? Z góry wielkie dzieki
    • Przez arassso
      Co sadzicie o cięzkich ursusach 4 garowychtypu 385 902 912 itd . ja mam 385 i jestem zdowolony przydałby sie naped ale i bez tego bardzo dobrze sie sprawuje co wy o nich sadzicie??
    • Przez TwojaBabcia
      Witam
      Jaka ilość oleju silnikowego wchodzi do ursusa c385 by była prawidłowa na bagnecie. ?
      Pytam ponieważ u mnie według mojego bagnetu prawidłowy stanu oleju wynosi 15 litrów. po wymianie 
      Mechanik mówi że to o wiele za dużo , i mam dylemat, i chciałbym spytać  się innych użytkowników c385, jaka jest u nich odpowiednia ilosc oleju silnikowego.  
      Pozdrawiam Artur