zetorek7211

choroba albo niedobor azotu w owsie ?

Polecane posty

zetorek7211    0

Witam od wielu lat uprawiam owies zazwyczaj sieje po zycie lub kukurydzy zawsze sie udaje raz lepiej raz gorzej plonuje ale w tym roku na jednym z pol mam takie dziwne zjawisko ze sa plamy jasnozielone przechodzace w zolte. Klasa ziemi IV stanowisko po zycie sprzatnieta sloma pod korzen 350 kg Lubofoski 250 kg Salmagu nasiona nie zaprawiane. Po zniwach bylo wapnowane. Obok na kawalku ktory wydzierzawilem byl to odlog zaorany w listopadzie tez posialem owies i jest taki ladny ze ten na moim polu wyglada marnie troche. Czym mu pomoc ? Druga dawke nawozu dac dolistnie czy sypnac na owies po ugorze juz pryskalem a tego nie chce narazie bo moze cos mu dodam dolistnie tylo co polecacie ? Co tym zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Trudno okreslic.  Mógłbyś przysłać jakies fotki    :)


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Nie wiem co jest z tymi owsami ale w mojej okolicy jest to samo czyli jasnozielone przechodzące w żółte place i niezależnie od klasy ziemi  :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

u mnie też tak jest, ale myślę że to wina wody bo tam gdzie wyżej to jest ciemny zielony.
Ale może ktoś coś podpowie jak i czym podratowac te roślinki, czy nawóz,czy dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
Napisano (edytowany)

Kiedy został zasiany owies? Przyczyną moze byc  niska temperatura . U mnie  owies ciemno zielony, późno siany i dostal 100kg mocznika na ha .

Edytowano przez bambrzwlkp1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Spójrz u mnie w galerii jest taki owies. Podobno to żółkniecie jest spowodowane niskimi temperaturami i nadmierną wilgocią, rośliny przez to mają zablokowane pobieranie składników głównie magnezu. Ja popryskałem siarczanem-magnezu, przyszło ciepło zaczął się poprawiać myślę że i u ciebie tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Jak ci calkiem nie wyginie to bedzie dobrze moj już sie poprawil i prawie nie widac zoltych placow


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

to jak opryskam siarczanem magnezu to się poprawi, dodam że mam zasiana trawę z owsem i też tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moich polach tam gdzie było mokro owies też był pożółkły . 

Ale wystarczyło kilka suchych ciepłych dni i owies wrócił do normalnego wyglądu  .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

Owies jak zawsze siany w marcu jeszcze ok 25 wlasnie wydaje mi sie ze po tych przymrozkach tak oslab ale odeadza sie miejscami a na tym odlogu to pieknie rosnie jak by mu nic nie bylo dzieki koledzy siarczan pojdzie plus jakas odzywka to sie poprawi albo moze zastoaowac emy ? Bo w pyrkach tym pryskam od paru lat i sa efekry nawet jak je przymrozilo to im pomagalo jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Witam od wielu lat uprawiam owies zazwyczaj sieje po zycie lub kukurydzy zawsze sie udaje raz lepiej raz gorzej plonuje ale w tym roku na jednym z pol mam takie dziwne zjawisko ze sa plamy jasnozielone przechodzace w zolte. Klasa ziemi IV stanowisko po zycie sprzatnieta sloma pod korzen 350 kg Lubofoski 250 kg Salmagu nasiona nie zaprawiane. Po zniwach bylo wapnowane. Obok na kawalku ktory wydzierzawilem byl to odlog zaorany w listopadzie tez posialem owies i jest taki ladny ze ten na moim polu wyglada marnie troche. Czym mu pomoc ? Druga dawke nawozu dac dolistnie czy sypnac na owies po ugorze juz pryskalem a tego nie chce narazie bo moze cos mu dodam dolistnie tylo co polecacie ? Co tym zrobic ?

Ja na moje żółte plamy 5% siarczanu magnezu i 2kg-ha dr green zboża.Zaczyna się zielenić:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj