Runder

Zadrzewienie śródpolne zwiększa plon prawda czy mit?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Runder    16

 Z tego co słyszałem rozwijają się tam owady które potem mogą pomagać  np. w zapylaniu rzepaku albo ograniczyć liczbę szkodników w uprawach. Są też schronieniem dla pożytecznych organizmów (owady, ptaki) a ich liście zwiększają zawartość próchnicy w glebie. Zostawiacie drzewa np. na miedzach czy przy ogrodzeniach? Jak oceniacie ich wpływ jezeli według was taki w ogóle występuje? 


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

watpie ze zwieksza bo mi przy drzewach to przewaznie szybciej dochodzi roslina (usycha) i place sa zawsze ze brakuje skladnikow przez ich pier**lone korzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No i urzędasy ze zdjęć foto parę arów potrafią "zabrać" przez korony drzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jedynie w zimie może ochronić przed wiatrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jedynie w zimie może ochronić przed wiatrem

tia, zwierzęta które z zakrzaczeń wyjdą wpierniczyć to co urosło przed zimą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu9802    9

oczywiście, remizy srodpolne odgrywają bardzo ważna rolę, dają schroienie zwierzynie- sarny, zające, bażanty, kuropatwy. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważny aspekt ze względu na bardzo mała ilość tej zwierzyny oraz intensywność rolnictwa. Poza Tym można je wykazać jako zadrzewienia i nie potrzeba prowadzić zazieleniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

dla mnie drzewa w polu to najgorsze co może być nie,dość że zabieraja wodę i minerały to maszynami trzeba omijać. kiedyś tak robili pewnie po to żeby konie w polu w cieniu odpoczywaly podczas prac polowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

zauważyłem na jednej działce na której przed laty wzdłuż  polnej drogi idącej środkiem tej działki nasadzony różnych to drzew lisciastych jak i iglastych że zatrzymuje te drzewa trochę wiatr oraz gdy śniegiem wieje, a plon jest chyba nawet lepszy ale myślę że to do puki do puki ten pas drzew nie jest przesadnie duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

moim zdaniem takie pasy powinny być z leszczyny lub innych krzewów a nie jak to mamy w polsce same topole i to jeszcze na pół uschnięte wszystkie duże drzewa wypijają wode oraz pokarm z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

oczywiście, remizy srodpolne odgrywają bardzo ważna rolę, dają schroienie zwierzynie- sarny, zające, bażanty, kuropatwy. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważny aspekt ze względu na bardzo mała ilość tej zwierzyny oraz intensywność rolnictwa....

Zmień psychiatrę albo przestań jarać ;)

 

Sarny, zające? Człowieku ile chcesz tego jest, ja w aucie już 3 rok zderzaka nie kleję tyle tego jest i ciągle pod kołami.

Nie mam dnia jak do roboty jadę żeby albo nie hamować przez sarnę przeskakującą przez drogę albo pasącą się przy drodze.

Bażanty nie są chyba naszym rodzimym stworzeniem choć bardzo pożyteczne a zanikają bo jest sporo lisa który go zjada a lisa jest pełno bo jest szczepiony od wścieklizny i jest zdrowy.

 

Wyciąć, zdrenować, zmeliorować, przywrócić do użytkowania rolniczego, rolnictwo to biznes, zresztą bardzo trudny.

A bogaci niech się bawią w zadrzewienia jak mają za dużo kasy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu9802    9

Trzba również dbać o naszą faunę, mówię to o swoim podwórku gdzie każde zadrzewienia jest pozostawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zwierzyna do lasu !

Pole do rolnika !

Ekologi ... na Madagaskar !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Trzba również dbać o naszą faunę, mówię to o swoim podwórku gdzie każde zadrzewienia jest pozostawione.

bardzo zacna inicjatywa, rób tak u siebie to za parę lat ktoś Cię wykupi ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

mało saren i zajęcy? gdzie ty mieszkasz?


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu9802    9

póki co To Ja zwiekszam swój areal więc nie dojdzie do tego ;) Saren jest pod dostatkiem, zajecy i kuropatw coraz więcej, głównie dzięki temu że dużo lisów strzelam oraz mają schronienie i podsypy.
Nikita. dlaczego miałbym zbankrutować jeśli pozostawiam zadrzewienia na polu ? Czyżby 1 ar ziemi więcej miał o tym decydować ? Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Drzewa  śród -polne ,   olszyna  na łąkach TAK ,  [  korzenie wytwarzają azot- jest cień dla bydła ]  topole  najgorsze dziadostwo [ korzeń płytko w boki na 20 metrów   nic nie urośnie.. ]  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

...Nikita. dlaczego miałbym zbankrutować jeśli pozostawiam zadrzewienia na polu ? Czyżby 1 ar ziemi więcej miał o tym decydować ? Bez przesady.

Rolnictwo trochę za drogi gips aby się bawić w zadrzewienia, ochronę zwierząt które tylko niszczą Twój plon, po prostu takie moje zdanie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu9802    9

Ja nie dam się ogolic za 5 zł.. Tak samo nie robi mi różnicy hektar w ta czy w tamtą. A 5 zajecy które właśnie mają młode na moich polach niech sobie jedza to co zasialem, mi nie ujmie a im pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dziki ci opierdzielą kukurydzę i zryją łąki że do niczego się nadawać nie będą , to zmądrzejesz . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To se sadź las wokół pola , kto ci broni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Dobra, przekonałeś mnie, już wiem, że nie mam racji. Jakie masz w takim razie rady na państwowy las tuż za miedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Na to rady zbytniej nie ma tylko dobra bruzda u mnie poprawia trochę jakość uprawy. Jak korzenie dobrze wyoram taki ruskim 1-skibowcem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      A więc trzymam dla swinek zboze w odzielnym pomieszczeniu (było z 3 tony zeszłorocznego zboża) wchodze dzisiaj patrze na ściane a ta pełno robaków tak jak wołki ! W pszenicy tez były. Kupiłem dzisiaj jakiś preparat ale przeczytałem ulotke i pisze że jak opryskam tym preaparatem to zboze bedzie skazone i nie bedzie sie nadawalo na pasze ! Czy znacie jakieś preparaty które nie zaszkodzął zbożu, a dobrze wytępią wołki ?
    • Przez farmers99
      Ładowacz na tył ciągnika do przewozu bel,po co wizic turem jak można tym i szybciej,zapinasz do mf255 i śmigasz.
    • Przez Pablo9812
      Witam !
      Mam taki problem z lisami
      Jest u nas taka duża stodoła i jest przedzielona na 2 części. W jednej jest słoma a w drugiej magazyn za zboża. I jak dziś wysypać paszę z mieszalnika usłyszałem pisk i jakieś szczekanie. U nas w okolicy bezpańskich psów jak na lekarstwo,bardzo rzadko coś przejdzie drogą i dlatego podejrzenia pada na lisy. Jest tych skurczybyków w okolicy dużo.. I pojawia się pytanie.
       
      Jak się ich pozbyć ? Są pod jakąś ochroną ?
    • Przez rzeznik13
      Omanica prosowianka -  (Ostrinia nubilalis) - motyl nocny (ćma) z rodziny omacnicowatych, szkodnik roślin uprawnych. Jest to ciepłolubny motyl nocny o rozpiętości skrzydeł od 25 do 30 mm, z wyraźnie zaznaczonym dymorfizmem płciowym. Przednie skrzydła samic są jasnobrązowe z ciemnymi brzegami i dwoma falistymi liniami poprzecznymi, natomiast u samców są brunatne z jasnymi przepaskami. Długość ciała motyli wynosi od 12-15 mm (samice są większe od samców).
    • Przez ADOB
      Dzień dobry,
       
      Chcielibyśmy jak najlepiej dotrzeć do naszych klientów, dlatego uruchamiamy wątek na forum. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie nawozów firmy ADOB chętnie na nie odpowiemy.
       
      Życząc wysokich plonów
      ADOB

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj