Polecane posty

kadman    0

Posiadam dojarkę konwiową ostatnio pod czas udoju zauważyłem spadek ciśnienia tzn. przy jednej kanie doi jako tako a przy dwóch ledwo ciągnie. Pierwsza myśl zasyfiony układ. Dzisiaj przemyłem rury ciśnienie się poprawiło ale dojarka pusto włączona ma na zegarze 0.4 a nie 0.6 kg/cm2 co może byc tego przyczyną? Również ostatnio dojarka jak by głośniej pracowała co może być tego przyczyną. jeszcze jedno pytanie mianowicie dojarka jest zawieszona na ścianie na wysokości ok 1.70 m i pod czas pracy cała drży a razem z nią ściana pracuje( opuszczenie nie wchodzi w grę). Czy ktoś z użytkowników ma jakąś metodę wytłumienia drgań? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz zajrzeć do pompy, pewnie będą zużyte uszczelniacze lud łopatki a co do drgań to sprawdź czy silnik ma współosiowość z pompa.

PS na początku zobacz czy pobiera olej, brak smarowania to pierwsza przyczyna głośnej pracy i spadku sprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Musze zobaczyć, ale to dopiero jutro jeżeli to uszczelniacze to jaki by był ich koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Sprawdzić musisz też regulator ciśnienia, bo wystarczy tam trochę kurzu i grzybek nie pracuje jak powinien, stąd "pływające" podciśnienie.

Pompa hałasuje gdy podciśnienie przekracza 0,5.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Jak drży - to pewnie jedna z łopatek stanęła - nie bardzo opłaci się wymieniać łopatki bo ich koszt równa się drugiej dojarce(można kupić drugą mało używaną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

Łopatki do takiej dojarki kupisz za jakieś 50-60 zł, jak mocno wyrobione ta płaszczyzna po której chodzą łopatki to trzeba oddać do szlifu, złożyć i masz nową pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Ciśnienie samo wróciło do normy widocznie coś jeszcze zalegało w rurach, ale teraz jest git. Dzięki za odpowiedzi napewno komuś się przydadzą, albo mnie w przyszłości (lepiej nie). Przepraszam że tak długo nie odpowiadałem. Czasami zacina mi się regulator ciśnienia uderzane go na dłuższą metę nie jest wskazane co jest tego przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Podłączam się do tematu...

 

Dojarka chla mi przez 1 godz. 2L oleju. Gdy nie ma oleju ciśnienie podczas podłączonych dwóch konwi spada do 0,35 na zegarze. Co rozbierać co wymieniać czego to może być przyczyna? Aha gdy chla olej ciśnienie bez konwi jest w granicach 0,6-0,7 na zegarze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-c-330    8

Witam Ja mam problem z dojarką Alfa-Laval H-305 i podczas pracy drży mi cały sprzet co wisi na ścianie: (silnik, pompa próżniowa, i inne). Nie wiem co jest , proszę o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Napisano (edytowany)

Zdejmij paski klinowe z silnika i pompy i zobacz czy łożyska w pompie się nie wyrobiły. Inny przyczyną mogą być wyrobione łopatki ale wtedy ciśnienie by było słabe.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Przy dojarce H-305 mogło wyrobic się sprzęgło łączące pompe z silnikiem. Mogły tez wyrobić się łożyska, bo sa tam dwa. Czasem ośka mogła sie poluzować.

Dodaję schemat pompy VP 70

post-11505-0-73471400-1444743596_thumb.jpg


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj