Skocz do zawartości
dzony9203

belarus 920 - odpalił na wysokich obrotach, zgasł i nie odpala

Polecane posty

dzony9203    1

Może źle sprecyzowalem pytanie.Chodzi mi oten kolek ktory wkrecam odwrotna stroną.
I czy jak sie kręci pompa na koniec, to czy ten kołek jest włożony dłuższą stroną czy krótsza?

A to możliwe ze w punkcie regeneracji źle ustawili dawkę paliwa?

seweryn20    575

Zdarza się że pomporaz da większą dawkę potem klient ma wrażenie że ciągnik lepiej chodzi. Kółek wkładasz dłuższą stroną i przez całą regulację go nie wyjmujesz.

dzony9203    1

Dzięki za wszystkie porady.
Niby ustawione, ciagnik aż tak nie kopci i w miarę równo chodzi.
Jednak miałem pewien problem. Wszystko szło bez problemu aż do momentu gdy miałem kręcić pompą. Byłem w stanie tylko kręcić małymi ruchami od początku do końca między tymi otworami fasolkowymi.
Mam nadzieje że jakoś obrazowo to wytlumaczylem.
Inna rzecz, po odpaleniu ciągnika nie przykrecalem tej pokrywki gdzie są trzy śruby trzymając pompę. Zauważyłem, że pojawił się i chlapał olej. To normalne?

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    575

Tak normalne. Zębatki są smarowane olejem misi tam być.

dzony9203    1

Ok wszystko jasne.
A co z tym że tej pompy nie mogłem przekręcić?

seweryn20    575

Masz regulacje nowszego typu że się tak wyrażę szpilki i fasolki. Możesz sprawdzić regulacje tak jak robi się to np. w 60-ce.

Ustawiasz wał i wkładasz kołek jak już to robiłeś. Wykręcasz rozrusznik, jedną z jego śrub przykręcasz wskaźnik zrobiony z drutu, kierujesz go na wieniec na kole zamachowym, zaznaczasz miejsce które wskazuje, wyciągasz kołek,  cofasz wał w lewo pół obrotu potem z powrotem w prawo.  Pierwsza sekcja ma zacząć tłoczyć paliwo gdy zrobiony wskaźnik znajdzie się na wysokości punktu który zaznaczyłeś, który jest odpowiednikiem kołka i otworu w kole zamachowym. W razie potrzeb korygujesz i powtarzasz operację do skutku. Metoda o tyle lepsza że uwzględnia luzy na kołach zębatych rozrządu.

dzony9203    1

Czyli czeka mnie trochę zabawy.

A co jeśli się stanie jeśli początek tłoczenia paliwa będzie źle ustawiony?

seweryn20    575

No nic się nie stanie poza tym że silnik  może nie osiągać swoich parametrów a w skrajnych przypadkach zły kąt wtrysku paliwa może doprowadzić do uszkodzenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się