Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Maja
lukowiag    1

Witam, pogoda nas nie rozpieszczała.Tak więc mamy 15 maja a około 2 ha nie obsiane. Prognozy są optymistyczne i są szanse że do końca tygodnia (20 maja) będę mógł wjechać siewnikiem, tylko czy jest jeszcze sens? Dodam że w grę wchodzi TYLKO OWIES więc proszę nie piszcie o jęczmieniu, kukurydzy czy innych zbożach.

Jeżeli na owies jest za późno, to co proponujecie zasiać, tylko po to by zaorać na jesień i użyźnić glebę?

Wiadomość z agroFakt.pl

Cypis92    13

owies teraz to za dużego plonu nie da ale zawsze coś omłucisz zależy od gleby myślę że te 3 tony byś zebrał :)

Szymi40    446

Trzy tony  chyba słomy  z owsa  sianego  w drugiej  połowie maja.............. -siej coś      strączkowo-motylkowego... Ja  bym wsiał seradelę jak ma to być   ,,pod plug''

Roman_h2    52

Daj komuś kto ma krowy żeby zasial sobie kukurydzę i ewentualnie niech Ci coś zapłaci :)

lukowiag    1
Napisano (edytowany)

@Roman_h2

Kolego pisałem że kukurydza odpada. M.in z tego powodu że w okolicy nikt jej nie obrabia.

Edytowano przez lukowiag

zetorki12    4035

Poczytaj o gryce , może to jakaś alternatywa . Na owies to dość późno .

ZETOR TEAM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarekvip99
      Mam okazje wziac w dzierzawe 15 ka ziemii glownie klasa 3. Wzamian musialby oddawac doplaty ale placenie podatku spolki wodnej itp mnie nie obchodzi. Czy oplaca sie? ile z kazdego hektara mogloby zostac siejac 6 ha rzepaku, 6 ha pszenicy i 3 ha buraku. wszystko na sprzedaz nic pod krowy by nie szlo
    • Przez karolinaxx
      Witam
      Czy ktoś korzystał z badań gleby na składniki odżywcze i stworzył do tego mapę ?
      Pytam bo szukam producentów rolnych, którzy takie badania wykonywali i chcieliby się ze mną podzielić. Potrzebuję  badań do pracy inżynierskiej. Proszę bardzo o kontakt.

Pozdrawiam
    • Przez WiktorMorawiak
      Jak u was sytuacja na polu?W sobotę rozsiałem azoty a 3 tygodnie temu wapno granulowane. Dzisiaj chciałem je przebrowować... Widać efekt

• Przez ares630rz
      jak myślicie pszeniczki przetrwają te mrozy bez śniegu bo ja to kiepsko widzę
    • Przez keeway
      Witam czy oplacalne jest 3 ha jesli tak to ma co sie nastawić.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.