mlody456

Polskie ładowacze czołowe

Polecane posty

AlaCapone    5015
Dnia 9.11.2017 o 21:08, robi57362 napisał:

Stal moze i tak ale konstrukcja  jego nie jest najmocniejsza . Licho wyglada polaczenie skrzyni i sprzegla 

Jak będziesz miał sanie pod ciągnikiem to spoko. Jeśli jeszcze dodasz amortyzację - bajka.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Wlasnie to wszystko co napisales mam miec wiec bede spokojny . Do 2 tyg tur ma byc na ciagniku wiec nspisze jsk sprawuje sie. Dzikisimental mi jakos bardziej podoba sie IT 1600 i taki wybralem. Ale te 2 firmy klepia podobne konstrukcje opinie tez maja dobre. Wiec loteria 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Powiem ci tak ja na razie mam na tyle 250kg zdjęte, z przodu ale nie długo będzie przeciwwaga powyżej 1t. Jak na razie bez ciezarka na tyle zdjalem bigbaga niecałe 900kg i całkiem stabilnie stał na ziemi. Co do wytrzymałości to rozsadna eksploatacja i bez problemu wytrzyma.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie firmy warto jeszcze brać pod uwagę oprócz metal technika i inter techu ? W rozsądnych pieniądzach. Co sądzicie o ładowaczach z Matal Fachu ? Jaką szerokość krokodyla polecacie do Zetora Proximy 85 ?

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

150 cm mam w C-330, także 160 cm dla 80KM to śmiech na sali, żeby to był maksymalne możliwości tego ciągnika.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
juz widze jak ta trzydziecha rwie obornik slabo przerobiony. 1.6 to jest optymalnie dla 80 km
  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

    Ze 2 tygodnie nie byłem w temacie,amortyzator posiada,nie wyłączam go nawet przy ładowaniu obornika. Cóż szerokość krokodyla zależna od potrzeb,np od długości rozżutnika by weszły 3 kanapki,i od traktora,by taki na taki 1,5 m szerokości z owym kebabem ważącym w tym przypadku dobrą tonę na skręcie [plus ciężar gada] i minimalnej pochyłości nie wylądował  w agreście lubejO.o:S;).Oczywiście przy traktorze ok.4- 4,5 tony bez tylnego balastu.        Trzysziestofkę przy tych rozważaniach pomijam gdyż na takiego Twardziela są inne ,,przepisy'' i byle g.... poniżej 1,5 m się nie podpina i basta;),         ,zależnie od obserwatora jeden kładzie obornik a drugi się ze śmiechu. A teraz dostanę po łbie i dobrze,bo się tego kłada nie obraża i niechaj lepiej na to patrzy z boku [oczywiście mówię o swojej]. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ma problemy, ale jest sposób żeby wyciągnąć, trzeba tylko pomyśleć. Także do ciągnika 80KM 1,6 to jakaś ruina a nie ciągnik.

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

     Piszę z własnego użytkowania a nie ,,użytkowania'' i pracy na różnych ,,poligonach'' . Obstawiam że Posiadasz pompę niezależną w innym przypadku to prace na niewielką skalę  .       Obserwowałem jak pracował 160 koni z ładowaczem na hektarach,belami sianokiszonki normalnie się bawił/wywijał nimi  ,w zakręty bez strachu.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Nwm jak to z krokodylem ale u mnie z lyzkokrokodylem 1,6m to jak wezmę pełną łyżkę to potrafi tył poderwać więc nwm czy ponad 1,6 m to nie za dużo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

przy turze najbardziej dostaje w dupe przedni most, mtz ma bardzo słaby, podstawa to przy cięższej pracy mieć tone betonu z tyłu,  A co powiecie na tur ursusa? ja myślę nad intertechem dobre opinie ma, najważniejsze było by to który ma najlepszą widoczność tak żeby łatwo się osprzęt zmieniało i przy nabieraniu było widać szype czy krokodyla a nie robić po omacku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

   Dobrze by przy początkach prac ładowaczem mieć jakiś czujnik [pręt]do wskazywania położenia wychyłu łyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ursusa nie widziałem także się nie wypowiadam, Metal-Fach wcale nie będzie dużo droższy, wręcz przeciwnie jak się rozglądałem to byl troche tańszy od Inter-Techa, ale ze wgledu na opinię innych wybrałem tego drugiego. Widoczność w większość przypadków będzie podobna, w Inter-Techu na plus jest na pewno łącznik pod ciągnikiem a nie nad maską który ułatwi obsługę jak i widoczność. Sam mam do niego łyżko-krokodyla 1,8m i to jak na ruska jest maks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
kizak masz racje z tym wskaznikiem wychylenia mialem cos lepic do inter techa ale nie bylo czasu bo grydzien sie zblizal i trzeba było obornik wywiezc a jak nauczylem sie to juz zaden wskaznik nie potrzebny

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
witam zamierzam dokupic do forterry 11441 jakis polski ladowacz chodzi o to zeby ladowac nim zboze na tira musi wysoko podnosić. Tylko niewiem ktory wybrać bo jedne podnosza na 3.6m a widzialem gdzies ze na wet na 4 m tylko czy wiaze sie to z tym ze jest wyzej usadzony na ciagniku czy nie koniecznie? bo taki wysoko usadzony to kiepsko wyglada doradzcie cos ko kretnego i nie drogiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

    Posiadam zwykłego inter techa 1600,a niedaleko posiada 1600 s czy l.  Na pierwszy rzut oka identyczne,po podejściu okazuje się że jest różnica w długości ramion i grubsze, i być może dłuższe siłowniki podnoszenia.   Czy konstrukcja wsporcza [adaptacja]jest przez to jakaś mocniejsza,nie mam pojęcia,ciężko to stwierdzić ponieważ to dwa inne ciągniki. Najlepiej pogadać z producentem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja też chyba się skuszę na Inter Techa it 1600 do Renaty 70 km, wczoraj dzwoniłem do dealera to dał mi cene 22,200 pln brutto.

Osprzęt to, krokodyl 16, łycha 2m, chwytak bel jeden siłownik i w opcji wziąłem jeszcze amortyzator przeciw wstrząsowy 700 zł.

Myślicie że to dobra cena? No i jeszcze jedna sprawa fajne z ich strony tur pod kolor Renaty, niby nie znaczące ale oko cieszyxD

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
22000 za wszystko czy sam ładowacz? ja chyba od noch wezme wersje L zeby na tira swobodnie ladowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Aprochota Znajomy ma taki na u914 i z załadunkiem na ciężarówkę nie ma problemu. Pomiędzy 3,6 a 4m różnica jest w wysięgniku jest po prostu dłuższy.                                              Piotrek cena całkiem fajna ja w kwietniu dałem 21000zl do tego chwytak plus łyżko-krokodyl 1,8m. A możesz zdradzić ceny osprzętu dla porównania. Mnie chwytak kosztował 2100zł, a łyżko-krokodyl 3500zł. Mi osobiście najbardziej spodobał się  grafitowy. Ale chętnie zobaczył bym go w kolorze renaty, pochwal się  jak go będziesz miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Jak na razie nie moge napisać cenę każdego z osobna osprzętu bo wyliczył mi razem za zestaw , jak już kupie na pewno napiszę co za ile. Jeszcze szukam innych wariantów i cen.

Pewnie napisze że kupiłem, fotka też powinna być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
11 godzin temu, Piotrek1975 napisał:

Ja też chyba się skuszę na Inter Techa it 1600 do Renaty 70 km, wczoraj dzwoniłem do dealera to dał mi cene 22,200 pln brutto.

Osprzęt to, krokodyl 16, łycha 2m, chwytak bel jeden siłownik i w opcji wziąłem jeszcze amortyzator przeciw wstrząsowy 700 zł.

Myślicie że to dobra cena? No i jeszcze jedna sprawa fajne z ich strony tur pod kolor Renaty, niby nie znaczące ale oko cieszyxD

Drogo ja za to co ty wymieniles plus plug do sniegu 2m  zaplacilem 21700zl. Polecam firme Agrosped 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dzięki za info, zadzwonie i spytam choć ten nr telefonu już mi się wyświetla że dzwoniłem w grudniu ale spróbuje jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj